Skocz do zawartości

Warszawa egzamin teoretyczny 02.12.2015 8.30 opisówka


fantom02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. :oops:

W dniu dzisiejszym przystąpiłem pierwszy raz do egzaminu teoretycznego w oddziale TDT.

 

Pytanie opisowe brzmiało:

 

Pojazd sprowadzony z zagranicy N3 zarejestrowany za granicą po 2010 roku przyjechał na badanie zadymienie spalin pojazdu z silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem.

I dalej było mniej więcej że miał blisko do stacji i miał rozgrzany silnik do temp 30 stopni C oraz że spieszy się bardzo do firmy.

Podaj szczegółowo pomiar zadymienia spalin, wymagania i jak zachowasz się w takiej sytuacji.

 

Osobiście napisałem że należy poinformować właściciela pojazdu że pomiar zadymienia spalin należy wykonać przy rozgrzanym silniku i nie ma innego wyjścia i jeżeli mu się spieszy to niech przyjedzie innym razem a jak zostanie to badanie przeprowadzam następująco:

Wszystkie warunki wypisałem z rozporządzenia w sprawie zakresu 996

Następnie wymagania napisałem zgodnie z warunkami technicznymi że pojazd ze względu na datę rejestracji zadymienie spalin nie powinno przekraczać 1,5m-1. Zaznaczam od razu że nic nie było o wymaganych dokumentach i jakie wystawiamy dokumenty żeby nie było nieścisłości.

 

Zdałem całość za pierwszym razem i mam tylko 6 miesięcy od dzisiaj na zdanie praktycznego. :twisted: życzę innym powodzenia i mam nadzieję że komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do badania przedstawiono pojazd przed pierwszą rejestracją w kraju z instalacją LPG. Data pierwszej rejestracji 2012r. Opisz wykonanie badania LPG.

- jakich dokumentów wymagasz do badania

- opisz szczegółowo przebieg badania

- opisz czynności wstępne

- jakie dokumenty wystawiasz po badaniu

 

Haczyk tkwił w ostatnim punkcie. Kilku poległo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.12.15 - 13:30 warszawa - ja zdałem

 

wystarczyło po swojemu spisać dz.u poz 776 56 str.

oczywiście dopisac ze do dok. z badania tech. musi być dok. ze str 70 zal 4 (bo to pierwsza rej w polsce) i podobno zal nr 5 (zmiany w pojeździe) ale ja tego nie napisałem i zaliczyłem.

 

 

podstawa to wiedzieć gdzie to znaleźć.

 

zdawałem 2 razy, czytałem dzienniki ustaw, przygotowywalem się z pytań i nic to nie dalo bo na egzaminie nie korzystałem z dzienników.

 

pierwszego modułu trzeba sie nauczyć poz 305, ale resztę idzie zaliczyć z pomocami.

 

 

jak to mówią do 3 razy sztuka - mam nadzieje że sie i Wam uda - powodzenia.

 

teraz praktyczny - zobaczymy.

 

 

 

Do badania przedstawiono pojazd przed pierwszą rejestracją w kraju z instalacją LPG. Data pierwszej rejestracji 2012r. Opisz wykonanie badania LPG.

- jakich dokumentów wymagasz do badania

- opisz szczegółowo przebieg badania

- opisz czynności wstępne

- jakie dokumenty wystawiasz po badaniu

 

Haczyk tkwił w ostatnim punkcie. Kilku poległo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teoretyczny Kraków 8.30, 09.12

 

Pytań z testu wiele nie pamiętam, ale opisówka była mniej więcej taka :

Pojazd sprowadzony z zagranicy N3 zarejestrowany za granicą po 2012 roku przyjechał na badanie zadymienie spalin pojazdu z silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem. I dalej że siedzibę firmy ma blisko stacji, silnik rozgrzany do 30 stopni, bardzo mu się spieszy bo przewozi beton. Podaj szczegółowo pomiar zadymienia spalin, wymagania i jak zachowasz się w takiej sytuacji.

 

Wypisałem prawie wszystko z działu IV część III, dopisałem mniej więcej jak kolega wyżej, że musi jechać go zagrzać i wtedy dopiero mogę wykonać pomiar.

 

Do poprawki mam tylko część V.

Było coś ok 25 osób, 1 zdała całość, 5 częściowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd sprowadzony z zagranicy N3 zarejestrowany za granicą po 2010 roku przyjechał na badanie zadymienie spalin pojazdu z silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem.

I dalej było mniej więcej że miał blisko do stacji i miał rozgrzany silnik do temp 30 stopni C oraz że spieszy się bardzo do firmy.

Podaj szczegółowo pomiar zadymienia spalin, wymagania i jak zachowasz się w takiej sytuacji.

Pojazd sprowadzony z zagranicy N3 zarejestrowany za granicą po 2012 roku przyjechał na badanie zadymienie spalin pojazdu z silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem.

I dalej że siedzibę firmy ma blisko stacji, silnik rozgrzany do 30 stopni, bardzo mu się spieszy bo przewozi beton.

Podaj szczegółowo pomiar zadymienia spalin, wymagania i jak zachowasz się w takiej sytuacji.

Najlepszą odpowiedzią by było, że autor tego pytania słyszał że dzwonią, tylko nie wie w którym kościele

bo który z §§ przewiduje wykonanie

przyjechał na badanie zadymienie spalin

 

Brakuje tu info o posiadaniu polskiego DR (lub jego zatrzymaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą odpowiedzią by było, że autor tego pytania słyszał że dzwonią, tylko nie wie w którym kościele

bo który z §§ przewiduje wykonanie

Cytat:

przyjechał na badanie zadymienie spalin

 

2

Ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono

usterki w trakcie badań technicznych w zakresie:

2.6 toksyczności spalin

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układającemu chodziło według mnie tylko o

Podaj szczegółowo pomiar zadymienia spalin, wymagania

Nic na temat rodzaju badania,zakresu,dokumentów- nie ma

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej że siedzibę firmy ma blisko stacji, silnik rozgrzany do 30 stopni, bardzo mu się spieszy bo przewozi beton.

Wierzycie, że TDT wypisuje takie bzdury w pytaniach ?

No chyba, że to z życia wzięli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kiedy zobaczę pytanie: Na SKP przyjeżdża pojazd z silnikiem wysokoprężnym wyposażony w elektroniczną blokadę obrotów silnika.Jak przeprowadzisz badanie zadymienia w pojeździe? :shock::x

 

Pomysłowość egzaminujących jest coraz większa, tylko czekać jak NIK poda statystyki ilości egzaminów poprawkowych i ile na tym zarobili :x

 

WORD-y dały przykład jak zarabiać kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SKP przyjeżdża pojazd z silnikiem wysokoprężnym wyposażony w elektroniczną blokadę obrotów silnika.Jak przeprowadzisz badanie zadymienia w pojeździe? :shock::x

 

Zapomniałeś dodać "pojazd marki VW" - jak już zapętlić pytanie to p całości :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ U 996

ZAŁ I

8.2.2.2. Zadymienie spalin

 

a) W przypadku pojazdów po raz pierwszy zarejestrowanych lub dopuszczonych do ruchu po dniu określonym w wymaganiach rozporządzenia o warunkach technicznych poziom zadymienia przekracza poziom podany na tabliczce producenta umieszczonej w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.