Skocz do zawartości

Badanie powypadkowe a brak tablic.


marczelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu mam dylemat. Otóż po zmianie przepisów w sierpniu tego roku przy badaniu okresowym nie trzeba sprawdzać tablic rej i można w miejsce numeru rej wpisać "brak" a czy ta sama zasada obowiązuje gdy wykonujemy badanie okresowe plus dodatkowe powypadkowe bo auto w umowie ma że było uszkodzone czy w takim przypadku trzeba wymagać tablic rej czy czy to próbnych polskich lub z kraju pochodzenia . Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. A drugie moje pytanie to jak sprawa się ma do samochodu w którym to robimy tylko ustalenie danych bo przegląd jest ważny.

Pozdrawiam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tablic dotyczy wyłącznie OBT przed pierwszą rejestracją. Literalnie do powypadkowego powinny być, ale wszystko zależy od ustaleń z WK gdzie pojazd będzie rejestrowany. Podobnie sprawa ma się z ustaleniem danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dłuższego czasu mam dylemat.

I jeszcze długo będziesz miał....dopóki sam nie będziesz wiedział o co pytasz.

Otóż po zmianie przepisów w sierpniu tego roku przy badaniu okresowym nie trzeba sprawdzać tablic rej i można w miejsce numeru rej wpisać "brak"

To ja chyba przespałem tą zmianę ,bo nic na ten temat nie wiem :?

Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie

Sprecyzuj o co dokładnie Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Brak tablic dotyczy wyłącznie OBT przed pierwszą rejestracją.

 

Podepnę się pod temat.

 

Brak tablicy na badaniu poprawkowym.

Na okresowym była.

Jak podchodzicie do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zalecenia, opłata za poprawkę, wynik N i po tablicę do 14- tu dni, jeśli zdąży, w co nie wierzę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo identyfikację pojazdu wykonuje się przy każdym badaniu pojazdu.A tymbardziej badanie poprawkowe jest cały czas badaniem okresowym w zakresie którego sprawdza się m.in. identyfikację :)

A taki przykład-badanie dodatkowe za usterki-np.rozbity reflektor.Pojazd nie posiada tablicy rej.Jaki dasz wynik badania? Przypomnę,że w zakresie tego badania też jest identyfikacja pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przyjadę na poprawkowe - powiedzmy chodziło o tylną lampę, która obecnie jest ok, ale jednocześnie wepchnę pojazd na SKP na widlaku, ponieważ w międzyczasie skasowałem kompletnie przód pojazdu, to jaki będzie wynik badania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skasowałem kompletnie przód pojazdu,

Literalnie P , jeśli tablica czytelna oraz naklejka na szybie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę mam. Osobno, ale mam!

Przyłożę ją do resztek karoserii...

 

Oto i sens obecnego systemu badań :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd na kanale SKP w ogóle nie uczestniczy w ruchu.

 

Pytam poważnie.

 

Dacie P za usterkę naprawioną na poprawkowym, ale w uszkodzonym w międzyczasie w inny sposób pojeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mamy wybór, skoro mamy sprawdzić te podzespoły i układy pojazdu, w których stwierdzono usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest coś takiego:

U PORD "11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

6) w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.