Skocz do zawartości

Zaświadczenie po badaniu ustalenia DMC przyczepy z ham i bez


wojtekkrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam znów mały dylemat,

Jak ma wygladac zaświadczenie po ustaleniu dancyh DMC przyczepy z ham i bez, dla pojazdu skierowanego przez starostę w tym celu?

 

Wedle mojego rozumowania powienienem wystawić zaświadczenie zał. nr 3 jako badanie dodatkowe, okreslając wynik badania "pozytywny" a w uwagach wpisując ustalone dane DMC z hamulcem i bez

 

Natomiast troche to sie wszystko gryzie, bo niby wynik "pozytywny" przecież to nie badanie, nie jest to tez ustalenie nowych danych po zmianie konstrukcyjnej

 

Wiec jak to ma byc panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie badanie
na pewno?

 

poz.776 § 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1)...

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji – obejmuje ustalenie danych pojazdu określonych przez starostę w skierowaniu lub przez posiadacza pojazdu we wniosku, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

 

Wedle mojego rozumowania powienienem wystawić zaświadczenie zał. nr 3 jako badanie dodatkowe, okreslając wynik badania "pozytywny" a w uwagach wpisując ustalone dane DMC z hamulcem i bez
i tak zrób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy powinieneś wystawić zaświadczenie wynik powinien mieć wpis nie dotyczy albo obie pozycje przekreślone . A jeżeli okręślasz DMC z hamulcem to odejmujesz dmc zestawu (druga pozycja na tabliczce znamionowej)od DMC (pierwsza pozycja na tabliczce). A jeżeli chodzi o DMC przyczepy bez hamulca to dzielisz masę własną na 2.W przypadku gdy wyjdzie większa niż 750 kg ustalasz 750kg.Ciągnik rolniczy może mieć 1500kg

W wagach wpisujesz ustalone dane lub w tabelce uzupełnienie danych. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli okręślasz DMC z hamulcem to odejmujesz dmc zestawu (druga pozycja na tabliczce znamionowej)od DMC (pierwsza pozycja na tabliczce). A jeżeli chodzi o DMC przyczepy bez hamulca to dzielisz masę własną na 2.
:shock::shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy
Lepiej ją zweryfikuj i to szybko, bo to
powinieneś wystawić zaświadczenie wynik powinien mieć wpis nie dotyczy albo obie pozycje przekreślone .
jest bzdura' date=' a to
A jeżeli okręślasz DMC z hamulcem to odejmujesz dmc zestawu (druga pozycja na tabliczce znamionowej)od DMC (pierwsza pozycja na tabliczce).
jeszcze większa. O tym
A jeżeli chodzi o DMC przyczepy bez hamulca to dzielisz masę własną na 2.W przypadku gdy wyjdzie większa niż 750 kg ustalasz 750kg.
już nie wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego

1) przyczepy lekkiej, pod warunkiem Ŝe niezaleŜnie od urządzenia łączącego przyczepa ta ma dodatkowe

połączenie (łańcuch, linka), które w razie zerwania głównego urządzenia łączącego będzie zapobiegało

dotykaniu jezdni przez dyszel i zapewniało niezbędną kierowalność przyczepy; jeŜeli jednak dopuszczalna

masa całkowita takiej przyczepy jest większa niŜ połowa masy własnej pojazdu ciągnącego, powinna ona

spełniać wymagania określone w ust. 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego
Co dlaczego? Każde badanie techniczne kończy się wynikiem. MMC przyczep określa producent pojazdu w procesie homologacji. W wielu przypadkach odjmowanki mają się nijak do danych określonych przez producenta. I dotyczy to zarówno przyczep z hamulcem jak i bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dotyczyło ustalenia danych DMC z hamulcem i bez hamulca, tak jest napisane.

 

oczywiscie wiem jak ustalic te wielkosci, natomiast miałem watpliwości co do spraw formalnych wypełnienia zaswiadczenia.

 

wiec ostatecznie wpisuje DMC czy MMC? bo zaś się pojawiają nieścisłości

ja bym wpisał DMC, ale jestem tylko kandydatem na diagnostę wiec moje zdanie jest mało istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) przyczepy lekkiej, pod warunkiem Ŝe niezaleŜnie od urządzenia łączącego przyczepa ta ma dodatkowe

połączenie (łańcuch, linka), które w razie zerwania głównego urządzenia łączącego będzie zapobiegało

dotykaniu jezdni przez dyszel i zapewniało niezbędną kierowalność przyczepy; jeŜeli jednak dopuszczalna

masa całkowita takiej przyczepy jest większa niŜ połowa masy własnej pojazdu ciągnącego, powinna ona

spełniać wymagania określone w ust. 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli okręślasz DMC z hamulcem to odejmujesz dmc zestawu (druga pozycja na tabliczce znamionowej)od DMC (pierwsza pozycja na tabliczce)

Niestety ale wiele ośrodków szkolenia właśnie tak uczy młodych diagnostów - nie wspomnę o WK - ileż to telefonów było w tej sprawie " bo Nam z wyliczeń wychodzi... a to co w DIP to bzdury" przykre ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oni uczą? :shock:
dlaczego tylko ONI??? a my sami??? ciężko zajrzeć do książki, dziennika ustaw??? nie możemy przerzucać całej odpowiedzialności na kogoś od nas samych też musimy zacząć wymagać. Co nie zmienia faktu, że są również "ośrodki" ukierunkowane jedynie na ilość, a nie jakość ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.