Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Andrzej65

skuter TaiYangFan

Polecane posty

Andrzej65

Mam pytanie. Był dzisiaj u mnie klient który kupił sobie skuter z napędem elektrycznym. Skuter nigdy nie rejestrowany kupiony jako nowy. Data produkcji to 09.2007. Chciał wykonać badanie ale wysłałem go do WK aby go zarejestrował i teraz moje pytanie: Czy ten skuter powinien przejść badanie czy powinien zostać zarejestrowany jako nowy i badanie z urzędu?

nr homo: E4*2002/24*1554*00

Marka: TaiYangFan

typ: TYF-010Z

wariant: 00

Wersja:TYF-010Z

kategoria: L1e

vin: LA9tCARA260000284

rurek777

po co mu badanie jak jest nowy ? :)

michal_k

Literalnie - jeśli jest nowy to nie musi przechodzić badania, a jeśli jest nie-nowy to OBT przed pierwszą rejestracją.

A nowy to "fabrycznie nowy" :razz:

aboz

michal_k, a jakie dokumenty trzeba posiadać do rejestracji takiegoż motorowru przy założeniu, że jest un "fabrycznie nowy" bo na ten przykład przeleżał w porcie osiem lat.

michal_k

Dla fabrycznie nowego - homo albo świadectwo zgodności.

Dla nie-nowego - literalnie OBT i bez homo, ale jak to w Polsce bywa - co WK to inaczej.

Andrzej65

Miał homo i świadectwo dlatego odesłałem go do WK. Tylko ciekawe jak oni do tego podejdą bo przecież wyprodukowany w 2007 roku.

jast

Może to był eksponat wystawowy. :x:evil:

danielg539

Eksponat w muzeum techniki ;)

Psuj
Dla fabrycznie nowego - homo albo świadectwo zgodności.

Zapomniałeś o najważniejszym dokumencie, bez którego większość WK nie zarejestruje pojazdu nawet prosto z niemieckiego salonu... Oświadczenie przedstawiciela producenta o danych technicznych...

michal_k

Moim zdaniem można to zastąpić ustaleniem danych, bo niby czemu producent w Niemczech miałby się stosować do PORD i składać oświadczenie?

Psuj
Moim zdaniem

Doskonale ujęte. Twoim zdaniem. A ja znam klienta który nowego Jaguara wióż na lawecie z powrotem do niemiec, żeby go tam zarejestrować...

michal_k
Doskonale ujęte. Twoim zdaniem.

Można było się odwołać, chyba że czas naglił.

A ja znam klienta który nowego Jaguara wióż na lawecie z powrotem do niemiec, żeby go tam zarejestrować...

A nie wystarczyło samych dokumentów, skoro to nowy był? Znam przypadki, że ode mnie wracały dokumenty do Niemiec i tam pojazd był rejestrowany, ale chodziło o dopuszczenie jednostkowe niemieckie, które w Polsce musi zostać uznane decyzją TDT, więc nie służy "z marszu" do rejestracji u nas.

Psuj
A nie wystarczyło samych dokumentów, skoro to nowy był?

Zabrakło tego jednego.

michal_k
Zabrakło tego jednego.

W Polsce zabrakło. Ale po co samochód wywozić do Niemiec na lawecie, skoro można pojechać do niemieckiego urzędu z samymi dokumentami.

Psuj
Ale po co samochód wywozić do Niemiec

O to sie mnie nie pytaj...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.