Skocz do zawartości

wypadek


Alter

Rekomendowane odpowiedzi

a nie lepiej od razu na szubienice :razz:

W sytuacji gdy jest to działanie z premedytacją to jak najbardziej. Co przez takie działanie rozumiem ? Obecnie każda przeglądarka posiada opcję sprawdzania pisowni, dlaczego więc ludzie tego nie używają ? Od razu liczba błędów ortograficznych zmaleje. Oczywiście ich się nie wyeliminuje bo żaden system nie wyłapie że ktoś pisząc "morze" miał na myśli "może".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie każda przeglądarka posiada opcję sprawdzania pisowni, dlaczego więc ludzie tego nie używają ?

Podobnie jak opcji "szukaj" tutaj na forum :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ich się nie wyeliminuje bo żaden system nie wyłapie że ktoś pisząc "morze" miał na myśli "może".

 

Czepiasz się ortografii, a sam nie stosujesz przecinków :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji gdy jest to działanie z premedytacją to jak najbardziej.

Zadam takie pytanie ::? czy to forum ma Nas uczyć poprawnej pisowni :x języka polskiego , ortografii, czy mamy sobie pomagać w trudnych, zawiłych sytuacjach niezrozumiałych przepisach mamy ich tak wiele że Ja nawet z dysleksją ich nie rozumiem :oops: .Kiedy masz trudny temat to nie ma na to czasu zastanawiać się czy popełniłeś błąd ortograficzny :) liczy się to że, wspaniałe Grono zacnych fachowców Tu są i mogą Ci pomóc i To się liczy :D

''Dawniej ludzie uczyli się dla samych siebie, dziś robią to na pokaz''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc przecinka pokazuje anegdota wojskowa.

Rozkaz A: Rozstrzelać nie wolno, wypuścić!

Rozkaz B: Rozstrzelać, nie wolno wypuścić!

 

12. Pisz poprawnie

...

Nie stosowanie znaków interpunkcyjnych, wielkich liter oraz wyraźnego podziału na akapity również znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi. W najgorszym wypadku Twoja wypowiedź może się wogóle nie doczekać odpowiedzi. Oczekujesz pomocy? Pozwól więc innym sobie pomóc i pisz tak, aby mogli się skupić na istocie problemu, a nie na deszyfrowaniu treści.

Używanie polskich znaków nie jest konieczne, choć wskazane. Sporadyczne, drobne błędy jakkolwiek nie zmniejszą znacząco czytelności wypowiedzi, to jednak pamiętaj - im ona poprawniejsza, tym więcej ludzi na nią odpowie.

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=272

:shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się

Jesteś Wielki, czasem inaczej gościa nie zgasisz,,,

Jak napisałem tamten post to już wiedziałem, że znajdzie się osoba której celem będzie znalezienie błędu w mojej wypowiedzi tylko po to aby napisać jakąś kąśliwą odpowiedź. Najlepiej jeszcze opatrzyć to jakimś ckliwym cytatem (którego zresztą nie zabrakło w dalszych postach).

 

Podobnie jak opcji "szukaj" tutaj na forum :?

W tym wypadku widziałbym dwie rzeczy, które działają trochę na niekorzyść tego argumentu:

1. Czasami osoba, która chce zapytać nie ma pojęcia jak sformułować zapytanie tak aby otrzymać wynik wyszukiwania zgodnie z oczekiwaniami.

2. Prawo ciągle jest udoskonalane lub uzupełniane (lub chociażby zmienia się jego interpretacja) dlatego nie wiadomo, czy odpowiedź która padła rok temu jest z nim zgodna.

 

Kiedy masz trudny temat to nie ma na to czasu zastanawiać się czy popełniłeś błąd ortograficzny :) liczy się to że, wspaniałe Grono zacnych fachowców Tu są i mogą Ci pomóc i To się liczy :D

Podoba mi się na tym forum właśnie to, że każdy potrafi podeprzeć swoje zdanie konkretnym aktem prawnym. Jednak nie uważam, że tematy tutaj poruszane są sprawą "życia lub śmierci". Nikomu włos z głowy nie spadnie jeżeli drugi raz przeczyta treść swojej wypowiedzi i poprawi zauważone błędy. Jak już wspomniałem, przeglądarki mają funkcję sprawdzania pisowni więc dlaczego osoby, które posiadają dysortografię, nie mogą z niej korzystać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał ogolić się na łyso i zamieszkać w pustelni. Nie wiedziałem, że brak jednego przecinka zniszczy moją karierę. Gdybym wiedział jakie będą tego konsekwencje... :sad:

Co znaczą trzy malutkie błędy w czteroliterowym słowie w porównaniu do jednego przecinka na którym stoi cały świat ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czemu dostrzegasz drzazgę w oku brata a belki w swoim nie widzisz? "

Tak to chyba leciało :)

Tego też się spodziewałem. W następnym poście zamieszczę listę słów, które warto zapamiętać.

 

:evil::evil::evil:

Niestety ale w przypadku zaprezentowanego zdania to nawet przecinek nie pomoże aby było ono poprawne. Dla ciekawości wpisałem to po angielsku i wyjaśniło się dlaczego to zdanie brzmi co najmniej dziwnie

 

 

24e1db7fd6f71b0672ae3c42f03d0b4c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - w języku polskim by pomogło. nie wiem dlaczego uważasz inaczej. Co do angielskiego - nie znam go na tyle dobrze, żeby się wypowiadać w takiej kwestii, ale też nie bardzo wiem, co to ma do rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ktoś każde słowo po kolei przetłumaczył. Jeżeli do polskiego odpowiednika wstawisz przecinek to i tak nie będzie ono poprawne - wg mnie należy zastosować dwukropek lub inny szyk zdania. Dobre zdanie zacytował Jacdiag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to źle przetłumaczył widocznie. Zdanie Psuja z przecinkiem ma inny sens niż bez. Powtarzam - nie wypowiadam się na temat tego, czy w języku angielskim będzie występować taka sama zależność i jak ta zależność kształtuje się podczas tłumaczenia. Podobnie nie wiem, czy będzie tak np. w języku mandaryńskim - o ile cokolwiek wnosi to do sprawy UŻYWANIA ZNAKÓW INTERPUNKCYJNYCH W POLSKIEJ PISOWNI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.