Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
krzysius

ELYSEO 50

Polecane posty

krzysius

Witam ,mam na pierwszej rejestracji motorower ELYSEO 50 bez tablic i bez DR.Jedynie co mam to pozwolenie eksploatacji(Allgemeine Betriebeserlaubnis ABE). W mojej ocenie muszę klienta wysłać do WK po próbne tablice. Dodam iż badania mogę dokonać na podst; DR,PC,PP itd czy dobrze myślę.

JANUSZ60
PP itd

Czyli co ???

krzysius

Pokwitowanie z policji ,pozwolenie czasowe , dowód rejestracyjny ,karta pojazdu na podstawie tych dokumentów mogę wykonać badanie przed pierwszą rejestracją natomiast BETRIEBSERLAUBNIS już raczej nie .O to pytam.

pentagram
Jedynie co mam to pozwolenie eksploatacji(Allgemeine Betriebeserlaubnis ABE)

Dodam iż badania mogę dokonać na podst; DR,PC,PP

Sam sobie odpowiedziałeś :)

krzysius

Wolałem się upewnić, klient twierdzi inaczej ale to "nasze uprawnienia".

blakop

Jak tak do tego podchodzisz, to żadnego pojazdu z zagranicy z oryginalnym dokumentem nie zarejestrujesz. Np. Fahrzeugschein to też nie "dowód rejestracyjny" w literalnym brzmieniu - prawda?

W tym układzie można przyjąć, że nowelizacja przepisów była nieracjonalna - bo z jednej strony zezwolono na "pierwsze" badania bez polskich tablic, ale diagności jak widać znaleźli wyjście i nie robią go również bez krajowego dowodu. Trochę to bez sensu - ale cóż...

(dla wyjaśnienia - z funkcjonalnego punktu widzenia Betriebeseuralbnis jest odpowiednikiem dowodu rejestracyjnego dla tego rodzaju pojazdów).

michal_k
Np. Fahrzeugschein to też nie "dowód rejestracyjny" w literalnym brzmieniu - prawda?

Na pewno? Nowy niemiecki DR cz. I ma również wpisane w nawiasie Fahrzeugschein. Do tego m.in. po polsku "Dowód rejestracyjny cz. I".

krzysius

No to robi się ciekawie dla mnie dowód rejestracyjny to dowód a nie jakieś tam... W tym BETRIEBSERLAUBNIS nie ma ani właściciela jak również numeru tablicy rejestracyjnej.Tak więc w/g mnie to nie dowód rejestracyjny.

Tak więc pacjent leci do WK po próbne tablice rejestracyjne. :mrgreen:

5ae1a732e1065_elyseo50.jpg.9082857ea085616790ecd3922114bd27.jpg

adam1501
Betriebeseuralbnis jest odpowiednikiem dowodu rejestracyjnego dla tego rodzaju pojazdów

I przed zmianą przepisów można było dokonywać na jego podstawie BT, bo to był ten magiczny odpowiadający dokument. Teraz są wyszczególnione konkretne dokumenty i na ich podstawie można dokonać OBT.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.