Skocz do zawartości

Auto z odkręconymi siedzeniami.


Adam 24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szanowni Panowie, od pewnego czasu dręczy mnie temat, a mianowicie chodzi o auta z odkręconymi siedzeniami(bus).Jak mam stwierdzić ile jest miejsc jak nie ma siedzeń, po punktach kotwiczenia? Kolega twierdzi rób nic się nie bój. Problem jest taki, że mino iż np są cztery punkty kotwiczenia siedzeń, ale mogą one być na kanapę dwuosobową, albo producent zrobił punkty na każdy fotel, po drugie jak mam sprawdzić pasy jak srodkowy może być w oparciu, po trzecie jak mam sprawdzić stan zapieć, czy zagłowków. kolega mówi mi a co to cię obchodzi, nie wiem czy wszysy diagnosci tak podchodzą jeśli nie to poradzcie jak to rozwiązujecie. Czy auto ma przyjechać z całym wyposażeniem (siedzeniami) na badanie. Dzięki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto ma przyjechać z całym wyposażeniem (siedzeniami) na badanie.

Tak.

Jak chce mieć mniej siedzeń wykonujesz dodatkowo badanie zmian konstrukcyjnych polegajace na zmianie liczby siedzeń :)

 

[ Dodano: 31-12-2015, 08:34 ]

kolega mówi mi a co to cię obchodzi

Powiedz mu,żeby oddał pieczątki i nie hańbił zawodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wszysy diagnosci tak podchodzą jeśli nie to poradzcie jak to rozwiązujecie.
Nie wszyscy tylko pocztowcy. U mnie N za niezgodność liczby miejsc albo zmiany konstrukcyjne.
Powiedz mu' date='żeby oddał pieczątki i nie hańbił zawodu...[/quote']bravo1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nieraz to mam tak dosyć tej roboty, że mi się rzygać chce, pracuję z dziadkiem i on podważa wszystkie moje decyzje, że przy kliencie wychodzę na ....... To jest nic Panowie czy logicznym jest wpisywanie w uwagach oczywistych omyłek i dawanie POZ. wyniku no dla mnie to jest chore. Jedno wyklucza drugie. No ale nie wszyscy tak myślą. Mam takiego jednego współpracownika, że hhhhhhh. normalnie guma i wąskie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nic Panowie czy logicznym jest wpisywanie w uwagach oczywistych omyłek i dawanie P

Nie logiczne, ale tak działa prawo lokalne. Gdyby lepiej przetłumaczono dyrektywę, to za takie pomyłki byłaby UD i wszyscy szczęśliwi, natomiast jest jak jest i bardzo wiele magistratów przyjmuje takie zaświadczenia, niektóre nawet (oczywiście na "gębę") wymagają takiego postępowania.

pracuję z dziadkiem i on podważa wszystkie moje decyzje,

Kiedyś, mając takiego współpracownika, jak zaczynał kwestionować przy kliencie moje decyzje, to przekazywałem w jego ręce DR i stwierdzałem wiesz lepiej - stempluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy logicznym jest wpisywanie w uwagach oczywistych omyłek i dawanie POZ

 

O ile jesteś w stanie stwierdzić co jest "oczywistą omyłką", a co nią nie jest. Już analizowaliśmy ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem, to w przypadku gdy na przeglądzie pojawi się autobus z mniejszą liczbą miejsc niż w DR to następują zmiany konstrukcyjne i trzeba wtedy wydać nowy DR z nową liczbą miejsc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie. Ile kosztuje takie badanie techniczne, gdy klient przychodzi z CoC pojazdu drugiego etapu (DR jeszcze nie wydany), powiedzmy w CoC jest informacja o 19 miejscach a klient ma 16 i tyle chce mieć wpisane w dowód. No i drugi przypadek, gdy zamiast 19 miejsc klient chce 16+bagażnik za ostatnim rzędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wtedy wydać nowy DR z nową liczbą miejsc ?
Tą czynność wykonuje WK a nie my.Na SKP dostaje tylko zaświadczenie z przeprowadzonego badania oraz jego zakresu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient przychodzi z CoC pojazdu drugiego etapu (DR jeszcze nie wydany), powiedzmy w CoC jest informacja o 19 miejscach a klient ma 16

Rozumiem, że chodzi o nowy pojazd, bo jest CoC. Jeśli tak, to nie potrzebuje żadnego BT a jeśli CoC utraciło swą ważnośc, bo w pojeździe zaszły zmiany to pojazd kwalifikuje sie na dopuszczenie jednostkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie do końca rozumiem oc co chodzi w tym temacie, ale jeśli to zmiany wprowadzone przed pierwsza rejestracją, to przecież:

 

to nie potrzebuje żadnego BT a jeśli CoC utraciło swą ważnośc, bo w pojeździe zaszły zmiany to pojazd kwalifikuje sie na dopuszczenie jednostkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jeżeli pojazd jest nowy to najpierw trzeba go zarejestrować zgodnie z homologacją a później dopiero można przeprowadzić zmiany konstrukcyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pojazd jest nowy to najpierw trzeba go zarejestrować zgodnie z homologacją

 

Tak, a jeśli sa dwie homologacje (co nie jest wcale rzadkie) to trzeba się zdecydować która sie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli sa dwie homologacje (co nie jest wcale rzadkie) to trzeba się zdecydować która sie chce...

 

To trzeba przedstawić ostatnią - zgodną ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jeżeli pojazd jest nowy to najpierw trzeba go zarejestrować zgodnie z homologacją a później dopiero można przeprowadzić zmiany konstrukcyjne ?

 

Tak jest prościej, choć można też wykonać zmiany konstrukcyjne a potem zrobić dopuszczenie jednostkowe i zarejestrować pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba przedstawić ostatnią - zgodną ze stanem faktycznym.

 

To trzeba przedstawić zgodną ze stanem faktycznym - nie koniecznie ostatnią. Pod warunkiem, że wszystkie dotyczyły pojazdu kompletnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.