Skocz do zawartości

Zaświadczenie o przeprowadzonym BT pojazdu.


zikog

Rekomendowane odpowiedzi

Takie małe pytanko.

Trafia do was na SKP pojazd i jego szofer wraz z pokwitowaniem za zatrzymany DR. Przyczyn jak wiadomo może być mnóstwo. Jeżeli nie jest to brak aktualnych badań a inna przyczyna z zakresu art. 132 ust. 1 pkt 1 lit a czy lit b PRD to czy w polu uwagi w zaświadczeniu wpisujecie tylko "ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego"?

Spotkałem się z wieloma zaświadczeniami i zauważyłem różnorodność. Są diagności, którzy w polu UWAGI potrafią wpisać coś więcej niż "ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego".

Przykładowo, DR zatrzymany za pękniętą szybę czołową, niejednakowy wzór bieżnika opon osi pierwszej, nadmiernie zużyty bieżnik opon osi drugiej, zablokowany pas bezpieczeństwa kierowcy.

Widziałem zaświadczenie od diagnosty - w polu było coś więcej:

Przyczyny zatrzymania dowodu rejestracyjnego ustały, tj:

1. Szyba czołowa bez uszkodzeń

2. jednakowy wzór bieżnika opon na osi pierwszej

3. bieżnik opon osi drugiej w normie

4. pasy bezpieczeństwa - działają prawidłowo.

 

Czy jest jakiś odgórny przykaz, aby wpisywać coś więcej niż "ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego"? Jeżeli tak, to w jakich przypadkach?

Czy może jest to po prostu fachowy diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tu może nie być jednomyślności. Ja wpisuję "uszkodzenia usunięto", "ustała przyczyna zatrzymania DR", różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie być jednomyślności. J

Nie będzie . Piszę jak mnie naleci ,raz regułka innym razem opiszę konkretnie naprawione usterki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie do zaświadczenia polu Uwagi możemy wpisać " oraz inne uwagi". W związku z tym co diagnoście przyjdzie do głowy to wpisze. Ja preferuję precyzyjne dookreślenie " szybę czołową wymieniono, oponę przednią prawą wymieniono...." - "ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wpisuję w uwagach opis każdej usuniętej usterki, to po rozmowie podczas kontroli rocznej z udziałem TDT. Jest to przejrzystość wykonania badania, ale widziałem zaświadczenia bez żadnej formułki czy opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie trzeba nic dodatkowo wpisywać. Po to określa się wynik pozytywny dodatkowego badania. Oczywiście wpisanie innych uwag to nic nagannego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz "Ustała przyczyna zatrzymania DR" wpisuję czy pojazd skierowany i przez jaki rodzaj OKRD oraz "Usterki usunięto". Czasem nr pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wpisuję odkąd z przodu widnieje wynik. W uwagach, rejestr sam zamieszcza numer pokwitowania, a cała reszta to dowolna interpretacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może jest to po prostu fachowy diagnosta.

Fachowy diagnosta sprawdza usunięcie wymienionych przez policjanta usterek oraz wpisuje;

Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Pokwitowanie z policji Nr ...., bo to jest ważne da WK by oddać DR,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz wpisuje;

Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

A może formułkę; jak babci rentę kocham, usunął wszystkie niedomagania.... Skoro jest z przodu, że wynik pozytywny to chyba logiczne, że zostały usunięte, po cóż te elaboraty? Czyżby diagnosta nie był pewny wyniku, że jeszcze w uwagach musi się upewnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuje,formułki ze wzoru z Niezbędnika Diagnosty. Z reszta są "gotowce inne"-zapoznaj się z tą książką .Z resztą z tym wypisywaniem to tak jak w przysłowiu :Co kraj to obyczaj . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pracuję na "skrzyżowaniu" 6 powiatów, nie muszę dzwonić - sami dzwonią :D

Pracowałem na styku trzech, nie wyolbrzymiaj proszę,,,

W różnych WK w kraju usłyszałem - " nas interesuje czy ustała przyczyna zatrzymania " ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się wpisywać jakie usterki usunięto, gdyż często na pokwitowaniach jest tak namazgrolone, że nie można rozszyfrować co autor chciał napisać. Wpisując jakie usterki usunięto jednocześnie określam co udało mi się rozszyfrować za zapisu. Jeśli WK dopatrzy się w zapisie pokwitowania innych usterek niż ja to nie powinien przyjąć mojego zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli WK dopatrzy się w zapisie pokwitowania innych usterek niż ja to nie powinien przyjąć mojego zaświadczenia

 

Ale z drugiej strony Ty powinieneś wykonać badanie w zakresie wszystkich wymienionych usterek. Teoretycznie gdyby WK dopatrzył się innych niż Ty - mógłbyś mieć problem dlaczego określiłeś wynik P skoro nie wszystkie usterki zostały usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały usunięte te, które udało mi się rozszyfrować i za które biorę odpowiedzialność.

michal_k, wiem, że nie jest to najlepsze wyjście z sytuacji ale wychodzę z założenia, że 4 oczy dostrzega więcej niż 2.

michal_k, czy w tej części pokwitowania, która jest wysyłana do WK wraz z DR też sa wpisane usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli WK dopatrzy się w zapisie pokwitowania innych usterek niż ja
oni nie dostają taki bazgrołów lecz wyraźny protokół -nieraz lepiej wykonać telefon i .. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, czy w tej części pokwitowania, która jest wysyłana do WK wraz z DR też sa wpisane usterki?

 

To nie jest część pokwitowania, ale "zwykłe" pismo. Zazwyczaj jest w nim podana przyczyna zatrzymania (np. wymienione usterki), ale nie ma informacji, czy pojazd skierowano na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.