Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

piotrekbrn

Badania VAT a Podstawowa SKP

Polecane posty

piotrekbrn

Witam,

 

Swego czasu natknąłem się na zapis o zmianie uprawnień podstawowych stacji diagnostycznych, w którym była zawarta informacja, że podstawowe stacje mogą wykonywać od nowego roku badania na VAT. Niestety nie mogę odszukać tego dokumentu. Proszę o informację czy to prawda i jaka jest podstawa prawna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Art. 83. 1.Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

...

okręgowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie:

...dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych,... PoRD.

 

Zapewne chodzi Ci o to, że stacje podstawowe mogą wykonywać OBD dla pojazdów z wpisanym VATem. To nic się nie zmieniło, zawsze mogły. Natomiast DB na VAT jest niestety zarezerwowane tylko dla OSKP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbrn

Dzięki za odpowiedź. Coś musiałem pomieszać.

W takim razie zostaje tak jak było i badania na VAT wykonują tylko i wyłącznie okręgowe stacje kontroli pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysius

Pytanko, czy wykonujecie badanie VAT1 na oświadczenie (dotyczące podrodzaju WIELOZADANIOWY lub VAN) ,czy tylko na podstawie homologacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
wykonujecie badanie VAT1 na oświadczenie

Zależy od oświadczenia ,jak jest jasno napisane ,że pojazd był homologowany jako wielozadaniowy lub van , to nie ma problemu . Ale przeważnie piszą że pojazd według aktualnych przepisów spełnia wymagania dla wielozadaniowego lub vana , i potrafią dać "pismo" bez podpisu , z czymś takim nie robię . Jeszcze jedno , jak zadzwonisz do firmy która wydała takie oświadczenie ,to się raptem okazuje że nikt nic nie wie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No dobrze, a jak w homo multiuso ma 6/7 miejsc, a na stanowisku ino trzy miejsca w pierwszym rzędzie, a buda to przeszklony blaszak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
jak w homo multiuso ma 6/7 miejsc

Ważniejsze co ma w DR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Co w dowodzie to o podrodzaju nic nie wiem. Wiem, że w dowodzie trzy miejsca i w aucie trzy miejsca, a historiigovpe-el stoi VAN. No i jeszcze tyle wiem, że w okolicy Głuchołaz proszą o homo przy VAT-badaniu, no i że jak w homo siedem miejsc, to sorry ale nie dało rady. :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Najwyraźniej o zmianach konstrukcyjnych nie słyszeli :(

Homo dla pojazdu zarejestrowanego nie jest decydującym dokumentem, bo odnosi się do pojazdu nowego a nie do stanu obecnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryczynski A

Podrodzaj zawsze można sprawdzić na www.historiapojazdu.gov.pl

raczej tu jest podrodzaj www.info-car.pl szukaj VIN jest tam więcej informacji niż w historiapojoazdu :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

A tak mnie strzeliło, czy podstawowe stacje mają w obowiązku jakby tylko potwierdzać w zaświadczeniu z badania samo istnienie odnotacji VAT w dowodzie.

Tak pytam, bo ktoś tam kiedyś zaświadczenie cofnął, że podstawowa stacja takiej klasycznej VAT-Formułki do zaświadczenia nie zapodała.

No i zaś mnie takie coś splątało... 8/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary

są podobno interpretacje, że podstawowa nie powinna wykonywać badań pojazdom z adnotacją VAT, ale życie jest jakie jest, ja n.... a przemilczę bo znowu paragrafy polecą, mnie jest na razie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Największą paranoja jest to, że badanie VAT dotyczy pojazdów do 3,5 t i nie wymaga jakiegoś specjalistycznego wyposażenia ani wiedzy i jak najbardziej powinno być ono w kompetencji PSKP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponti

ja rozmawiałem ze starosta na ten temat i ON powiadział ze skoro jestesmy P to nie mamy obowiazku bo przepis vat obowiazuje OSKP wiec mam na to nie zwracac uwagi bo ja sie okaże ze op badaniu na VAT klient coś przerobi a ja poswiadcze nieprawde bo bede ciagany

Diagnosta z OSKP ma foto z badania wiec ma podkładke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher
...Diagnosta z OSKP ma foto z badania wiec ma podkładke

 

No masz, nigdy nie robiłem foto z VAT-u, :faint:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Ja też nie robiłem fot i nawet nie znam nikogo, kto takowe robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher

A podkładkę to mam, ... pod mysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Wy się zastanawiacie czy badanie można robić czy nie... A inni je po prostu robią hehe :)

Bo ważne jest co kto uważa, a nie jakieś przepisy :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Bo ważne jest co kto uważa, a nie jakieś przepisy

Ta teza jest w pełni słuszna i potwierdza, że BT pojazdów w obecnej formie nie sprawdziły się i czas na zmiany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
i czas na zmiany!

Najgorsza, że będą to zmiany na gorsze,,,

Już widać, że nikomu nie zależy na wyjściu ze świata fikcji ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30

Już naprawili Trybunał Konstytucyjny. Naprawiają również sądy. Niech lepiej inne kraje UE dogonią nas a my poczekajmy z rewolucją na efekty CEPiKu 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Każde zmiany wydą na dobre bo gorzej to już być nie może :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30

Populizm i demagogia . Czy badania ciągników i przyczep u rolnika w stodole na pewno poprawia jakość badań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Zapewniam, że poprawi bo jak na razie to badanie tych pojazdów w znacznej mierze polegało na stawianiu pieczątki do DR gdy pojazd stał w stodole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.