Skocz do zawartości

Badania VAT a Podstawowa SKP


piotrekbrn

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym był na podstawowej to nie. Ale może do mnie na okręgową przyjechać z tymi 6 miejscami to mu chętnie zweryfikuje VAT i mu policze tak jak wspomniałem już wcześniej i za okresowe i za dodatkowe. Razem 98 +50 . Chętnie tyle pobiorę :D A wynik negatywny wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz chopie na Pudelku tam się dzieje.

Merytorycznie odpowiedz na moje zapytanie.

 

[ Dodano: 21-08-2017, 18:49 ]

Jakbym był na podstawowej to nie. Ale może do mnie na okręgową przyjechać z tymi 6 miejscami to mu chętnie zweryfikuje VAT i mu policze tak jak wspomniałem już wcześniej i za okresowe i za dodatkowe. Razem 98 +50 . Chętnie tyle pobiorę :D A wynik negatywny wiadomo

i tylko okręgowa może to zrobić a jak może to to jak PSKP ma zweryfikować poprawne:)

w takim przypadku piszę tak :) może kiedyś indziej

Wpis VAT utracił ważność i tak dalej że nie ważne bo przepisy itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam te wpisy w klubie dyskusyjnym, doszedłem do jedynego słusznego wniosku - jedno robię tak jak jedni a inne robię tak jak drudzy - wniosek - wszystko robię dobrze ;D;D , albo wszystko robię źle :razz::razz: wynik ostateczny - zero, nul, ;D czyli nic nie robię ::D::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz chopie na Pudelku tam się dzieje.

Merytorycznie odpowiedz na moje zapytanie. (...)

i tylko okręgowa może to zrobić a jak może to to jak PSKP ma zweryfikować poprawne:)

w takim przypadku piszę tak :) może kiedyś indziej

 

Do pierwszej części się nie odniosę, bo nie mam Twoich doświadczeń.

Druga część jest napisana tak, że nie wiadomo o co chodzi, więc ciężko się odnieść właściwie.

Choć o ile rozumiem, to możesz na PSKP postąpić z tym autem jak ze ZK, bo takie same masz tam możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary. To jest właśnie dramat tego systemu badań technicznych, że w całej Polsce jest tyle różnych wersji pobierania opłat za badanie. To jest porażka obecnego systemu badań

 

Ja reprezentuję wersje najdroższą bo pobieram tak:

 

1. Za okresowe TAXI, L - kwota łączna będąca sumą za okresowe i dodatkowe

2. Za okresowe z VAT - kwota łączna będąca sumą za okresowe i dodatkowe

3. Za powypadkowe - kwota łączna będąca sumą za okresowe i dodatkowe

4. Za Zmiany konstrukcyjne - kwota łączna będąca sumą za okresowe i dodatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reprezentuję wersje najdroższą bo pobieram tak:

 

a ja

poz1 - tak samo

poz2 - nie bo pskp,

poz3 - 94 zł, chyba że klient wnioskuje o obt to też łącznie

poz4 - nie bo pskp, dawniej zawsze obt + dod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o opłaty tylko o badanie na PSKP. Co ma zrobić diagnosta z ewidentnym błędnym wpisem VAT. Odrzuca czyli nie może robić , Daje negatywa czyli sprawdza a nie może. I o to chodzi , a nie o TAXI GAZ HAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak jesteś z PSKP to każdego z wpisem VAT odsyłasz do OSKP .

A jak po 4 latach skarbówka zażyczy sobie zaświadczenie to co wydasz z wpisem VAT czy bez, a w Dowodzie jest .

Masz 3500 samochód do przewozu paliwa robisz czy odsyłasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mnie ciągniesz za język :razz:, uzewnętrzniłem się tu kiedyś nieopatrznie bo z natury prosty i szczery chłop ze mnie ale nauka nie poszła w las, więc :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża pojazd z wpisem VAT-2 a w dowodzie 6 miejsc. Skrzynia ładunkowa.

Co robi diagnosta z PSKP?

 

VAT2 i 6 miejsc oznacza, że to "stary VAT2", który już nie obowiązuje z mocy ustawy (zmiana ustawy o podatku od towarów i usług). Zatem moim zdaniem można go "pominąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zgadza się czy nie i jak PSKP może to ocenić

 

[ Dodano: 21-08-2017, 20:37 ]

strasznie mnie ciągniesz za język :razz:, uzewnętrzniłem się tu kiedyś nieopatrznie bo z natury prosty i szczery chłop ze mnie ale nauka nie poszła w las, więc :x

A ja jaki prosty ze szlachty zubożałej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k,

Raczej doszukuj się sensu takiego nieformalnego przeprowadzania VAT-badania przez podstawową stację. ;)

Bo na jakiej podstawie odsyła, albo nie, co nie? ;)

Czyli znamiona jakiegoś badania zostały napoczete, żeby cokolwiek wiecej móc powiedzieć. W tym przypadku odesłać do OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża pojazd z wpisem VAT-2 a w dowodzie 6 miejsc. Skrzynia ładunkowa.

Co robi diagnosta z PSKP?

 

VAT2 i 6 miejsc oznacza, że to "stary VAT2", który już nie obowiązuje z mocy ustawy (zmiana ustawy o podatku od towarów i usług). Zatem moim zdaniem można go "pominąć".

Czyli twierdzisz że PSKP może decydować o VAT

Albo olewamy z PSKP i VAT 6 może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znamiona jakiegoś badania zostały napoczete

 

a w zasadzie odstąpić możemy jak gazownik nie ma papierów, no i chyba jeszcze jak alkoholik bez kwita :keep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w zasadzie odstąpić możemy jak gazownik nie ma papierów, no i chyba jeszcze jak alkoholik bez kwita

No jakieś tam reguły wynikają z ustawy co przed badaniem do wglądu przedstawić.

Ale nie o to chodzi, a o to chodzi, że ktoś na PSKP weryfikuje warunki VATU i jeżeli nie OK to odsyła na OSKP. A jeżeli OK to daje z okresowego badania 'pozytywa'. No to kurcze powstaje pytanie, czy ocenia ten VAT, czy tego VATU nie ocenia, że raz tak, a innym razem siak. Nie pytam czy przy pozytwie OBT z adnotacją VAT w dowodzie ten wpis do zaświadczenia powiela. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie techniczne jest przeprowadzane [...] w:

 

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie:

 

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, [...]

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a,

 

Natomiast w ust. 1a mamy wymienione badanie VAT.

 

Z powyższego ustawowego zapisu wynika, że PSKP nie może wykonywać badań dodatkowych VAT. Ale absolutnie nie wynika, że nie może sprawdzić warunków VAT w ramach badania okresowego (porównanie danych ze stanem faktycznym) dla pojazdu, który już kiedyś przeszedł DBT i ma wpis VAT w DR. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.