Skocz do zawartości

Badania VAT a Podstawowa SKP


piotrekbrn

Rekomendowane odpowiedzi

ja Ci napiszę to co chcesz usłyszeć :D Nie rób badań okresowych z wpisem VAT na stacji Podstawowej.

 

ale On nie to chciał mieć napisane ;D, już był w ogródku... a tu taka strzała, która przeszyła mieszek z kasą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był czas że było przyjazne państwo , gdzie twierdzono że nie trzeba biegać od urzędu do urzędu , tylko jak było wystawione zaświadczenie na vat to basta mam i już . Jak będzie kontrola to się okaże dokumentem i ok. Teraz zapomnij trzeba poświadczać poświadczenie żeby było ważne . Badanie vatowskie robi się raz dla celów fiskalnych , przy kolejnym okresowym sprawdzam tylko czy klient czego nie przekombinował i nie zmienił warunków dla vat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się podniecamy jakimiś Vat - a urzędy do obecnej chwili przepisuję ze starego DR do nowego Vat 3 i 4 - i to jest cacy - taki Vat 63 :D i to jest właśnie problem dla PSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat 63 i to jest właśnie problem dla PSKP

 

to właśnie nie jest żadnym problemem dla pskp, potraktuje się ją jako oczywistą pomyłkę, wyjaśnienie jej leży już w gestii klienta w wk przez lub na oskp, problem rozstrząsany tu jest czy jak w dr zapisy o vat są poprawne to robić czy nie robić na pskp ale wyżej też jest już rozwiązanie podane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podniecacie zmianami w pojazdach vat*

Jest przepis który nakłada obowiązek na właściciela/podatnika

 

Dz.U.14.312[/url]"]11. W przypadku gdy w pojeździe samochodowym, dla którego wydano zaświadczenie, o którym mowa w ust. 10 pkt 1, zostały wprowadzone zmiany, w wyniku których pojazd nie spełnia wymagań, o których mowa w ust. 9 pkt 1 lub 2, uznaje się, że pojazd nie jest wykorzystywany wyłącznie do działalności gospodarczej:

 

1) od dnia wprowadzenia zmian,

 

2) jeżeli nie można określić dnia wprowadzenia zmian:

 

a) od okresu rozliczeniowego, w którym podatnik po raz pierwszy odliczył podatek naliczony od wydatków związanych z tym pojazdem samochodowym, z zastrzeżeniem lit. b,

 

b) od okresu rozliczeniowego następującego po okresie rozliczeniowym, dla którego podatnik wykaże, że pojazd samochodowy spełniał wymagania, o których mowa w ust. 9 pkt 1 lub 2

 

- chyba że zachodzi przypadek, o którym mowa w ust. 4 pkt 1.

 

12. Podatnicy wykorzystujący wyłącznie do działalności gospodarczej pojazdy samochodowe, dla których są obowiązani prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu, mają obowiązek złożyć naczelnikowi urzędu skarbowego informację o tych pojazdach w terminie 7 dni od dnia, w którym poniosą pierwszy wydatek związany z tymi pojazdami.

 

13. W przypadku niezłożenia w terminie informacji, o której mowa w ust. 12, uznaje się, że pojazd samochodowy jest wykorzystywany wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika dopiero od dnia jej złożenia.

 

14. W przypadku zmiany wykorzystywania pojazdu samochodowego podatnik jest obowiązany do aktualizacji informacji, o której mowa w ust. 12, najpóźniej przed dniem, w którym dokonuje tej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam, co charakteryzuje pojazd spełniający wymagania dla VAT oprócz podrodzaju w przypadku VAT-1? Bo z tych wszystkich wywodów zapomnieliście, że liczba miejsc, brak przegrody itp. są UI, które na OBT należy zweryfikować i odnieść się do nich wynikiem. Także ja nie widzę powodu odsyłania VAT-owców z PSKP. Weryfikacja tego wpisu na stacji podstawowej jest zgodna z zakresem OBT, a jeśli do czegoś brakuje Wam usterki, korzystacie z zastrzeżenia pod tabelą, że nie wyczerpuje ona wszystkich przypadków niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak gadu gadu a tu proszą do obiadu. Czy PSKP widząc ewidentny błąd z wpisem VAT może zrobić badanie techniczne.Wyprostować skorygować czy olać.

Ja od zawsze pracuje na okręgowej.

"Weryfikacja tego wpisu na stacji podstawowej jest zgodna z zakresem OBT, interpretacja super.

Czyli nie możesz ale moge super

no już prościej się nie da aboz masz pojazd 6 osobowy i wpis VAT 1 co zrobisz. No pracujesz na PSKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pojazd 6 osobowy i wpis VAT 1 co zrobisz
Jeszcze się nie spotkałem z takim przypadkiem. Owszem miałem podobny, ale w DR stało S1-2, a w pojeździe 5 miejsc i brak kraty. Pani się mocno zdziwiła negatywem i informacją, że popełnia przestępstwo skarbowe. Ale wracając do Twojego pytania, dałbym N za niezgodność danych zawartych w DR ze stanem faktycznym, na podstawie uwag pod tabelą
2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz pracujesz na PSKP. hopie jak mawiają gorale masz pojazd VAT 1 w dowodzie rejestracyjnym 5 miejsc co robisz i Ty mi nie mów że nie miałeś jutro możesz mieć

 

[ Dodano: 24-08-2017, 16:22 ]

jak pracujesz na PSKP to co a jak się zgadza to co. Jeszcze raz wam mowie PSKP niech nie dotyka się z wpisem VAT.

Bo jeśli nie widzisz podpisujesz głupotę, a jeśli widzisz to nie możesz widzieć

Mam pojazd do 3,5 t mała cysterna w dowodzie ADR moge zrobić na PSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak przewrotnie się zapytam - czy wpis Vat traktować jako "daną" zawartą w DR czy jako wpis na wniosek Ministra Finansów

list miłosny od Bieńkowskiej:)

I wracamy do ab ovo VAT 63:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam pojazd do 3,5 t mała cysterna w dowodzie ADR moge zrobić na PSKP

 

Odpowiedż już dostałeś i nawet ją zacytowałeś :evil:

 

Jednak skoro nie chciało się poszukać wtedy z zastrzeżeniem ustępu 1a

 

to proszę

1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem z wpisem VAT mogę na PSKP robić czy nie ?

 

[ Dodano: 24-08-2017, 18:25 ]

Co?
Powiem krótko. Z mojego okna prawie widać Holandię... Ale nawet tam takiego towaru nie sprzedają

Wale Jamjke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem z wpisem VAT mogę na PSKP robić czy nie

Tak możesz zrobić - powiem to po 13 stronach wypocin i przekomarzania - jest to wpis na wniosek właściciela które zlecił OSKP minister finansów - bo nie miał komu innemu- i dziwne jest to że nie może tego badania zrobić podstawowa skoro dotyczy pojazdów do 3,5 -nie określając czy ma być powtórnie sprawdzany czy nie - powiedział mi jak mam wykonac to badanie do wisiu do DR i koniec - a masz minister ma to w głębokim poważaniu co z tym dalej zrobić bo nawet tego nie uwzglednił w zakersie badania okresowego - dla tego nie wymyślajcie dodatkowych UI UD bo nie ma tego w naszych przepisach - i zapytam na odwrót - czy będziesz wnikał jeśli podjedzie pojazd spełniający warunki VAT a nie będzie miał takiej adnotacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie taki przypadek

-Na OBT przyjechał sam. do 3,5 t. (OPEL) badanie po raz pierwszy po 3-latach w dowodzie VAT-1A i 7 miejsc po zassaniu CEP czerwona kropka z adnotacja bad.dodatkowe z wynikiem Negatywnym przeprowadzone w 2017.12.04 .

I tu się zaczyna właściciel wielkie oczy i przysięga się że nigdy nie był na takim badaniu.

Więc pytanie jak postąpić z takim delikwentem i kto mógł taką adnotację zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zaczyna właściciel wielkie oczy i przysięga się że nigdy nie był na takim badaniu.

Więc pytanie jak postąpić z takim delikwentem i kto mógł taką adnotację zrobić.

Hmmm, możliwy jest jeszcze taki scenariusz (mówię tu o BTP na którym klient rzekomo nie był), że do tego pojazdu dowiązało się w CEP-ie inne badanie/inny pojazd.

A ten negatyw jakie ma usterki ? Pasujące chociaż do tego pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że do tego pojazdu dowiązało się w CEP-ie inne badanie/inny pojazd

Dzisiaj tak miałem - telefon do WK i wyjaśnione - W osobowym z 2012 w Historii CEP Vat-1a - dziewczyny zaraz skorygowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, na okręgowej możesz wnikać w VATY. Natomiast na podstawowej można co najwyżej zalecić, aby sprawę we własnym zakresie przy pomocy WK wyjaśnić. Nie ma co wnikać w niedotyczące adnotacje. Nie ten zakres czynności na podstawowej stacji. A co tam CEPiK powyświetlał... Badanie robimy na tu i na teraz. Nie ganię zainteresowania, ale też podstawowa stacja za wiele w tym przypadku nie powyjaśnia, w sensie wyniku lub VAT-usterek/niedomagań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odesłałem właściciela poj. do WK po wyjaśnienie ale już się nie pojawił z powrotem .

Co ciekawe wynik badania dod.był określony jako negatywny bez podania usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam pracuję na PSKP, samochód sprowadzony z zagranicy, klient chce zarejestrować go na vat1. Czy mogę mu zrobić okresowe przed 1 rejestracją na terytorium RP, a na VAT pojedzie na inną stację na okręgówkę, czy musi 1 OBT p.rej. na ter. RP i VAT robić na Okręgówce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.