Skocz do zawartości

Badania VAT a Podstawowa SKP


piotrekbrn

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli i rozważnie z tymi zakresami i z tymi badaniami!

Jak znam tak zwany "zakres", to tylko jedno jedyne badanie dodatkowe zawiera w sobie o-kre-so-we!!!

Także może chwila zastanowienia przed klikaniem byle czego i byle jak jak popadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane w Dz.U 776 że zakres badania powypadkowego obejmuje sprawdzenie i ocenę według pkt. 0-10 załącznika nr.1

A załącznik nr. 1 to są czynności badania okresowego.

 

i dodatkowo obejmuje czynności z załącznika 2, dla powypadkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mam napisane w tym rozporządzeniu i badanie okresowe na bank nie wchodzi w zakres powypadkowego!!!

Prosiłem, powoli i rozważnie, bo inaczej to:

Oj plączesz się strasznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wykonałeś wszystkie czynności z zakresu badania okresowego zgodnie z tym paragrafem to czemu się nie zalicza? Wykonałeś pracę, wszystkie czynności z okresowego sprawdziłeś na powypadkowym, plus geometrię, amortyzatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam piszesz, masz napisane

 

... sprawdzenie i ocenę według pkt. 0-10 załącznika nr.1 ...

 

Gdzie tu napisane w sposób określony jak dla okresowego badania technicznego ?

 

Tylko nie pisz co to jest, czy co ono obejmuje. Tylko gdzie jest napisane ?

 

Proste pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy zmianach konstrukcyjnych też jest taki zakres czynności. Pkt 0-10 załącznika nr.1 plus ocena zmian konstrukcyjnych. I przy zmianach konstrukcyjnych też nie pobieramy za okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- NIE! Przy zmianach jest całkiem inny zakres!

 

Solaris, tak jak piszesz, wszystkie czynności wykonałem od zera do dziesięciu plus geometrię, plus amortyzatory, a jakoś terminu badania nie mogę wyznaczyć z tego pseudo-okresowego zakresu badania.

Tak się zachysnęliście patronackim cennikiem a tam jasno i wyraźnie stoi, że przy 'powypadku' okresowe na wniosek klienta się robi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą i dokładnie to napisałem parę wpisów temu. Że sam klient często prosi na powypadkowym aby wpisać też okresowe bo niedługo się termin kończy i drugi raz nie chce przyjeżdżać. A skoro wykonałem pkt. 0-10 z załącznika 1, to wpisuje mu i okresowe i zaliczam mu też powypadkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro twierdzisz, że punkt 0-10 równa się okresowe, to proszę dowód mi podbić w takim razie i skasować tylko 94 złote.

A zmiany konstrukcyjne, bez względu na nie wiadomo jak rozdmuchany zakres, wyraźnie mają podaną w tabeli opłat kwotę, która wynosi całe 82 nowe złote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tutaj się troche różnimy. Bo uważam że skoro przy zmianach konstrukcyjnych czy przy powypadkowym wykonałem pracę dotyczącą czynności z pkt. 0-10 załącznika 1. To pobieram też za okresowe. Dowód mogę podbić ale pobieram :D

 

I też droga wolna, jak ktoś nie chce to nie musi robić badań na tej stacji. Jest tyle innych ciekawych stacji gdzie ciągle nawet za TAXI nie pobierają, tylko w ramach opłaty za okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wielu forumowiczów z imponującą metryką trzyma się kurczowo tego, że katalog 0-10 nie zawiera wszystkich usterek, co jest zwieńczeniem zał.I.

I tym niby się różni OBT od zakresu 0-10 zał.I. I jest to niby oczywiste, ale ciężko przeczytać wprost. A ten punkt, to nawał pracy... co by tu jeszcze sprawdzić... hm...

Oczywiście uwagi pod punktami 0-10 tych punktów nie dotyczą i przy badaniu 0-10 zał.I można fury klientom rozkręcać do woli ;)

 

A jak koledzy rozumieją to co w nawiasie w cenniku 4.2?

Które z pozostałych nie jest specjalistyczne?

Choć z drugiej strony przy 6.9 nawiasu nie ma.

 

Interpretacja cennika ITS w zakresie powypadkowego każdemu, kto robi po całości wypadkowe, a nie kończy na 0-10 i do tego nie sprawdza na ścieżce przy OBT stopnia tłumienia zawieszenia, powinna wydać się zasadna. Tyle, że życie swoje.

 

Nie sprawdzi zbieżności, czasem ruszy kluczem, amorki i tak sprawdza zawsze, więc co za różnica... prawie jak OBT, to i kasa podobna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie było co uważasz a gdzie jest taki zapis. :cool:

 

Bo badań nie powinniśmy robić jak kto uważa, a jak jest zapisane. Tu sie chyba zgadzamy.

 

A uważamy, to całkowicie inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pada tu wyrażenie 'podstawa prawna'.

To ja na jedno i drugie o podstawę prawną poproszę, bo to forum nie rozmawia o przysłowiowych szopach.

1. jak powypadkowe równa się okresowe to dowód podbić się należy czy nie należy?

2. jak zmiany konstrukcyjne mają jedną cenę przy rozbudowanym zakresie, to za okresowe należ czy nie należy się doliczyć kwotę?

Literalnie i na podstawie przepisów obowiązującego prawa poproszę, a nie po szopach latać.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie było co uważasz a gdzie jest taki zapis. :cool:

 

Bo badań nie powinniśmy robić jak kto uważa, a jak jest zapisane. Tu sie chyba zgadzamy.

 

A uważamy, to całkowicie inna kwestia.

 

I to jest temat dla OSDS...

Uczłowieczyć cennik. Przecież wiadomo jakie badania się wykonuje. Sporządzić cennik z procedurami, czytelny i bez interpretacji.

 

Co do OBT=DB powypadkowe, to ja osobiście takiego porównania nie widziałem, a kilka tematów przeczytałem do spodu. Część zakresu powypadkowego, dodam, że pierwsza część pokrywa się z OBT (i wedle mnie przy dodatkowym postępuję zgodnie z uwagami na końcu zał.I.,widzę je, nie omijam ich i mam na nie baczenie. Reszta z zał.II. Reszta jest warta te 94 pln. (Geometria 2x36+amorki 2x14+dynamit w ręku) klient krzywdy nie ma. Chyba, że za konkurencję mam stację SZTYWNE 94. :P

 

Na dzień dobry skończy się wyścig między stacjami o cennik. Nie będzie, że na jedną stację w mieście jadę na powypadkowe, bo liczą 94 ale na OBT taxi już na inną, bo nawet z gazem liczą 99, z Vatem też trzeba wiedzieć gdzie jechać.

Później może skończą się inne "zawody".

 

 

Literalnie i na podstawie przepisów obowiązującego prawa poproszę, a nie po szopach latać.

Dziękuję.

 

Literalnie w cenniku przy 4.2 jest nawias, sugerujący, że jest coś więcej. Kilka zapisów w rozporządzeniu wskazuje na znaczni większy zakres pracy. Kilka przesłanek jest. A, że nie wprost... cóż przeca to nie jedyne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie było co uważasz a gdzie jest taki zapis. :cool:

 

Bo badań nie powinniśmy robić jak kto uważa, a jak jest zapisane. Tu sie chyba zgadzamy.

 

A uważamy, to całkowicie inna kwestia.

 

I to jest temat dla OSDS...

 

A co mnie obchodzi dla kogo to jest temat ? Może być nawet dla Jaworowicz :evil:

 

Pytanie nie było o cennik. I chyba było proste. A może bardzo trudne. Gdzie jest napisane o zakresie określonym dla okresowego badania technicznego (przy jakim DBT) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Badanie na PSKP VAT.

Przyjeżdża pojazd z wpisem VAT-2 a w dowodzie 6 miejsc. Skrzynia ładunkowa.

Co robi diagnosta z PSKP? Odstępuje od badania, czyli twierdzi że z wpisem VAT nie może robić badania, daje negatywa to znaczy że sprawdził warunki na VAT których nie może robić.

Nie sprawdza :) i klepie czyli nie sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie pewnie jeszcze robione na starych zasadach vat

 

Badanie, wynik N

 

Lub jak uważasz, nie podchodzisz do badania, bo nie spełnia i niech jedzie wykreślić, lub klepiesz jak leci. Twój wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, żebym na forum wypowiadał się za Ciebie.

Jeśli na tym forum będziesz widział post użytkownika waw, bez ingerencji admina/moda, to wiedz, że to będzie zawsze moje zdanie.

 

Jest dyskusja na temat cennika, bo są powody.

Interpretacja ITS jest jaka jest, firma ta jest jaka jest, ale nie można obok niej przejść zupełnie obojętnie, bo przecież w kilku kwestiach owa firma posiada umocowane także prawnie atuty. Zatem posiada fachowców i jeśli pewna ich opinia nie jest wiążąca, to przynajmniej warta dyskusji (na forum dyskusyjnym). Zatem dyskutujmy :evil:

 

Swoje argumenty podałem. Chciałbym nieco się dowiedzieć (choćby na najpopularniejszych przykładach) o wyszukane usterki spoza katalogu zał.I, a może przede wszystkim na jakiej podstawie z zakresu 0-10 zał.I są wyłączone uwagi pod nim. tak LITERALNIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napisze pierwszy mimo że jestem na Okręgowej :D

 

Nie biore się za takie gówno na stacji podstawowej. Odsyłam na okręgową bo na podstawowej nie będę mu weryfikował VAT. A jakby szef stacji powiedział - masz to zrobić. To mu mówie - lecz się człowieku, masz uprawnienia to sam to rób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, żebym na forum wypowiadał się za Ciebie.

Jeśli na tym forum będziesz widział post użytkownika waw, bez ingerencji admina/moda, to wiedz, że to będzie zawsze moje zdanie.

 

Jest dyskusja na temat cennika, bo są powody.

Interpretacja ITS jest jaka jest, firma ta jest jaka jest, ale nie można obok niej przejść zupełnie obojętnie, bo przecież w kilku kwestiach owa firma posiada umocowane także prawnie atuty. Zatem posiada fachowców i jeśli pewna ich opinia nie jest wiążąca, to przynajmniej warta dyskusji (na forum dyskusyjnym). Zatem dyskutujmy :evil:

 

Swoje argumenty podałem. Chciałbym nieco się dowiedzieć (choćby na najpopularniejszych przykładach) o wyszukane usterki spoza katalogu zał.I, a może przede wszystkim na jakiej podstawie z zakresu 0-10 zał.I są wyłączone uwagi pod nim. tak LITERALNIE :)

temat Cytuje Badania VAT a Podstawowa SKP

 

[ Dodano: 21-08-2017, 18:42 ]

To może ja napisze pierwszy mimo że jestem na Okręgowej :D

 

Nie biore się za takie gówno na stacji podstawowej. Odsyłam na okręgową bo na podstawowej nie będę mu weryfikował VAT. A jakby szef stacji powiedział - masz to zrobić. To mu mówie - lecz się człowieku, masz uprawnienia to sam to rób :D

czyli z zapisem VAT nie robisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.