Skocz do zawartości

Rok produkcji.


Adam 24

Rekomendowane odpowiedzi

aby zarzucić komuś nieprawdę trzeba udowodnić iż działał świadomie

A co miałeś pomroczność jasną czy ciemną jak to wpisywałeś? Byłeś świadomy, że opierasz się na nie do końca dokładnym źródle. Skoro tak, to miałeś trudności z ustaleniem danych, i albo robisz wałek albo zgodnie z literą prawa czekasz na opinię. Zdaje sobie sprawę, że i ona może być z fusów, ale jak ktoś Cię zapyta na podstawie czego tak napisałeś, to masz podkładkę. Zawsze to zawiasy, a nie odsiadka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej nieprawdy? Co ma data I rejestracji do roku produkcji? Nic

Według mnie wiele - dysponuję nr vin i datą rejestracji - wg mnie powinno to wystarczyć diagnoście do ustalenia roku produkcji - nie moja wina że producenci od października podają w vin rok następny - i w razie W z takim tłumaczenie w każdym sądzie wygram. Są to jedyne dane w DR którymi dysponuję przy rejestracji i potwierdzam ich zgodność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wiele - dysponuję nr vin i datą rejestracji

 

Data rejestracji mówi Ci tylko tyle, że rok produkcji nie może być późniejszy. Wcześniejszy - jak najbardziej, nawet o kilka lat...

 

i w razie W z takim tłumaczenie w każdym sądzie wygram

 

Obyś nie musiał tego sprawdzić na własnej skórze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysponuję nr vin i datą rejestracji
Są to jedyne dane w DR którymi dysponuję przy rejestracji i potwierdzam ich zgodność

A co Cię zwalnia, przy "pierwszym badaniu", od wypełnienia pkt 43 w DIPie?

 

i w razie W z takim tłumaczenie w każdym sądzie wygram.

A ja w sądzie powiem, że diagnosta był w zmowie z komisem :D w którym kupiłem auto i przewalenie roku przez diagnostę skutkowało zawyżeniem ceny auta. Komis wybrnie, bo to nie on wystawił DIP, a jak Ty wybrniesz, kiedy będzie trzeba zwrócić kilkanaście tysięcy, nie mając żadnej podkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecja, Rumunia, starsze DR z Hiszpanii i któryś z "pepików" także 8)

 

IVVO - ustalasz rok produkcji na podstawie nr VIN, pomimo, że prawie żaden producent nie zawiera danych o roku produkcji w tym nr? :razz:

 

W jakim sądzie Ty chcesz wygrać? Bo jak dla mnie to:

 

A ja w sądzie powiem, że diagnosta był w zmowie z komisem :D w którym kupiłem auto i przewalenie roku przez diagnostę skutkowało zawyżeniem ceny auta. Komis wybrnie, bo to nie on wystawił DIP, a jak Ty wybrniesz, kiedy będzie trzeba zwrócić kilkanaście tysięcy, nie mając żadnej podkładki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy posiadasz "jakieś" narzędzie którym jesteś w stanie potwierdzić rok produkcji pojazdu - nie vindecoder - jeśli ktoś każe nam to ustalać to niech da bazę z której będziemy korzystać - w razie problemu nikt nie może zarzucić mi potwierdzenia nieprawdy w kwestii roku produkcji

Pewien diagnosta, który miał identyczne zdanie, nie pracuje już od roku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien diagnosta, który miał identyczne zdanie, nie pracuje już od roku

Panowie pociągnąłem ten temat trochę w inną stronę - dlaczego - Wszyscy mówią o "poczcie" zmowie z komisami itd - chciałem tylko zauważyć iż każdy z nas ma jakiś % pomyłek w ustaleniu roku produkcji - bo fizycznie ustalenie roku produkcji to "wróżenie z fusów" - sam tak jak Wy zadaję często pytanie na forum - "jaki rok" - i każdy w/g swoich możliwości chce pomóż - ale bez dostępu do dokumentów bazowych to tylko loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, nie mów jednak, że opinia rzeczoznawcy nie jest tu jednym z narzędzi - według przepisów

A ile razy z niej korzystamy - na początku było tak słodko że aż mnie zemdliło :D - jacy to wszyscy są cacy - a potem "kwiatki" wychodzą na przeglądzie - zrobiłem to z premedytacją :evil: aby posłuchać ewentualnych innych możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku było tak słodko że aż mnie zemdliło :D - jacy to wszyscy są cacy - a potem "kwiatki" wychodzą na przeglądzie

Autorzy tych kwiatków nie czytają forum, ani też nie są słodcy, oni po prostu są przekonani, że robią dobrze ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jakiej nieprawdy? Co ma data I rejestracji do roku produkcji? Nic

Według mnie wiele - dysponuję nr vin i datą rejestracji - wg mnie powinno to wystarczyć diagnoście do ustalenia roku produkcji - nie moja wina że producenci od października podają w vin rok następny - i w razie W z takim tłumaczenie w każdym sądzie wygram. Są to jedyne dane w DR którymi dysponuję przy rejestracji i potwierdzam ich zgodność

 

ciewawe co sąd na to powie: 3. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a ustawy, lub w szczególnych przypadkach – dodatkowo odpowiednio innej specjalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Fragment dzisiejszej rozmowy :

" K... , we wszystkich dokumentach jest 2014 rok, popraw na 2014 , .....albo wycofaj ten przegląd ... , zrozum ,że do celnego musi być 2014 ..." .Dodam,  że rejestracja 06-2014 , produkcja 05-2012 gdzieś w Azji. Zasugerowałem klientowi aby poszukał innej stacji co mu zrobi drugie badanie po jego myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba musi coś w powietrzu wisieć z tym rokiem produkcji 🤔

Tel z UD W-wa Praga

Pani-A czemu pan wpisał 2010 skoro w umowie i akcyzie jest 2011

-Bo 2010 jest faktycznym rokiem produkcji.

-Pan poprawi na 2011,bo nie zarejestruję...

Po dłuższej rozmowie typu:

Panu uprawnienia zabierzemy.          Pani mnie straszy i nakłania do poświadczenia nieprawdy itp.

skończyło się na tym że ja nie poprawię,ona nie zarestruje. Najlepsze jest to że klient ma to w pompie jaki to będzie rok, chce tylko zarejestrować 🙂

Także na bank coś z pogodą albo w powietrzu wisi 😉

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 11.01.2016 o 21:31, Kryczynski A napisał:

Jest w Węgierskich , Belgijskich

no tak - tylko po co.. 

 

W dniu 11.01.2016 o 20:51, IVVO napisał:

Większym problemem jest jeśli w DR jest data I rejestracji np luty/2004 a piszesz 2003 - to jest potwierdzenie nieprawdy

no właśnie:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.