Skocz do zawartości

Czy dokumenty zostają sprawdzane ?


mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy po zarejestrowaniu pojazdu z Francji to są wysyłane do sprawdzenia czy wszystko jest legalne ? jak to się wszystko odbywa ?

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • Paprock

    7

  • michal_k

    7

  • aboz

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam mam pytanie czy po zarejestrowaniu pojazdu z Francji to są wysyłane do sprawdzenia czy wszystko jest legalne ? jak to się wszystko odbywa ?

 

Wydział Komunikacji może, ale musi, zapytać w SIS (System Informacyjny Schengen) o pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest

Tak, że zawsze dupa z tyłu,,,

Fakturę, czy umowę masz mieć od handlarza, który ci to sprzedał, nie od Francuza którego nie znasz albo nie istnieje,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mam fakturę z garażu francuza i jest wypisana na mnie handlarza nie ma tylko kase przeliczył auto zarejestrowali ale coś mi nie gra tak jak by to było skopiowane i pytam czy sprawdzają tak dokładnie czy tylko auto nie było kradzione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś będzie nie tak to odpowiesz jeszcze za fałszowanie dokumentów. Handlarza w tej sprawie "nie ma", bo dałeś się zrobić w balona przyjmując jakąś lipną fakturę, gdy tymczasem prawdziwe kupno było od kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie pytam

Gdybyś spytał przed zakupem ?

teraz już nic nie mów ,,,

 

[ Dodano: 05-01-2016, 21:30 ]

handlarza nie ma tylko kase przeliczył auto zarejestrowali

A za rok przeglądu nie zrobisz, bo ,,,,nr vin nie czytelny na przykład ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mam fakturę z garażu francuza i jest wypisana na mnie handlarza nie ma tylko kase przeliczył auto zarejestrowali ale coś mi nie gra tak jak by to było skopiowane i pytam czy sprawdzają tak dokładnie czy tylko auto nie było kradzione ?

 

Wiesz do czego służą przecinki i kropki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarza w tej sprawie "nie ma"
-Polak potrafi ,a jakbyś trochę poczytał w internecie to byś się dowiedział ,że handlarze tak czynią od wielu lat i masz d....pę z tyłu jak coś będzie nie tak ,lub nagle w samochodzie wyjdą jakieś ukryte wady - prawne czy techniczne ..... :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handlarze tak czynią od wielu lat i masz d....pę z tyłu jak coś będzie nie tak ,lub nagle w samochodzie wyjdą jakieś ukryte wady - prawne czy techniczne .....

 

Podobnie jest z zaniżaniem ceny na fakturze. Ostatnio gość aż zemdlał w urzędzie, bo się okazało, że zakupiony pojazd jest zajęty przez komornika i kilka razy przez urząd skarbowy. Na fakturze miał 21000 zł, a podobno zapłacił 31... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc właśnie pytam czy są wysyłane :) do Francji nic więcej :)

Nie są wysyłane, kto by to przesyłał, tłumaczył, płacił za obróbkę tych papierów, to by kilkaset tyś starostwo kosztowało rocznie.Sprawdzą w SIS czy nie figuruje jako poszukiwany i zarejestrują (oczywiście jeżeli nie figuruje). Jeżeli kiedyś wypłynie jakieś g... które może mieć związek z twoim pojazdem, sprzedającym, pośrednikiem to możesz mieć nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - a u Was rejestrujecie, jak auto zajęte przez komornika?

 

Bo u nas bez problemu, tylko piszesz oświadczenie, że jesteś tego świadomy.

 

Nie są wysyłane

 

Pracowałeś w WK? Jesteś tego pewien? Znasz tryb postępowania we wszystkich WK w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - a u Was rejestrujecie, jak auto zajęte przez komornika?

 

Bo u nas bez problemu, tylko piszesz oświadczenie, że jesteś tego świadomy.

 

W 99% przypadków ludzie sami rezygnują jak się dowiadują. Z zastawem skarbowym rejestrowałem powiadamiając US, z komornikiem nie miałem okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio rejestrowałem i z zastawem skarbowym i komornikiem. Klient chciał to proszę bardzo. Ale nawet byłem zaskoczony, że można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat podchwytliwy :D

Może tu chodzi o recykling :D Ale co ja tam się znam :D Nigdy nie wiadomo co tam jest na lini Urzędu Celnego z NFOŚiGW.

 

A tak to Urząd może wysłać zapytanie do SIS'u czy nie figuruje w systemie.

 

Ja ostatnio rejestrowałem i z zastawem skarbowym i komornikiem. Klient chciał to proszę bardzo. Ale nawet byłem zaskoczony, że można.

 

Też doświadczyłem podobnych sytuacji, ale do tej pory się nie wracają wiec chyba jest OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet byłem zaskoczony, że można.

 

Kiedyś nawet pisałem do skarbówki i potwierdzili, że zastaw nie jest przeszkodą do rejestracji, ale jest skuteczny wobec nabywcy pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i zastaw i zajęcie jednocześnie hehe.

 

Mówisz, że skarbówka twierdzi, że to nie problem... No może i nie. Ale co w takim razie zrobić w sytuacji, kiedy dowodem kupna takiego pojazdu jest umowa kupna-sprzedaży sporządzona na jakimś standardowym druku (czyli 99,9% takich przypadków), a tam jak byk stoi fragmencik mniej więcej takiej treści:

 

"pojazd stanowi wyłączną własność sprzedającego, nie jest obciążony prawami na rzecz osób trzecich, nie toczy się postępowanie..." itd...

 

Przecież pojawiająca się w trakcie wydawania decyzji o rejestracji informacja o zastawach, zajęciach itp. jest jawnym zaprzeczeniem oświadczenia strony zawartym w umowie - prawda? Czyli umowa poświadcza nieprawdę. Stan faktyczny jest inny. A WK ma stać na straży praworządności wg podstawowych zasad kpa... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.