Skocz do zawartości

zmiana dmc przyczepy


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    16

  • blakop

    16

  • michal_k

    14

  • Psuj

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koledzy, że się tak wyrażę :D , cały dowcip polega na tym, że homologuje się typ pojazdu, a nie konkretny egzemplarz. My rozmawiamy o konkretnym pojeździe, a dla producenta jest to dana grupa, która jak już wspominano jest dopuszczana w zakresie od ... do ... . W połączeniu z nie do końca grającymi papierami wychodzi tak, że dany egzemplarz jest opisywany tak jak jest. Co przekłada się na:

I jak już sobie zażyczył np. 3,5 t, a producent na tyle określił MMC ("wytrzymałość pojazdu")

Teraz co z tym fantem dalej? Czy producent jest władny wydać, zgodnie ze swoją dokumentacją, że dany egzemplarz był w swojej grupie homologowany wyżej? Skoro na pierwotnym wyciągu napisał MMC niższe. Dopóki nie będzie jednoznacznej interpretacji dopóty nasze dywagacje na ten temat nie będą miały końca, a każda taka zmiana będzie miała status podejścia indywidualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, tyle tylko, że CoC będące dokumentem potwierdzającym dane techniczne przy rejestracji, jest wystawiony na konkretny egzemplarz, którego VIN jest wpisany w tymże dokumencie. A tam mamy już określone wartości stałe, nie widełki od-do.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, że się tak wyrażę :D , cały dowcip polega na tym, że homologuje się typ pojazdu, a nie konkretny egzemplarz.

 

Tak można było rozumować jak się rejestrowało pojazdy w oparciu o wyciągi ze świadectwa homologacji. Odkąd pojawiły się CoC są one przypisane indywidualnie do każdego egzemplarza pojazdu. Również zasady ich wydawania uległy zasadniczym zmianom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pojawiły się CoC są one przypisane indywidualnie do każdego egzemplarza pojazdu. Również zasady ich wydawania uległy zasadniczym zmianom.

Mógłbyś przybliżyć, wskazać różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboz wskazał różnice.

 

Nie ma już dokumentu nadrzędnego nad CoC - a więc homologacji, w której faktycznie są widełki, w zależności od wariantu i wersji, bo homologowany był typ jako taki.

Wyciąg wystawiał najczęściej importer - przedstawiciel producenta w danym kraju.

 

CoC to obecnie rodzaj metryki wystawianej bezpośrednio przez producenta - zakład montujący.

 

Również określenie "homologacja typu" poznikała w większości z zapisów w przepisach.

 

Krajowa sieć dystrybucyjna danej marki nie ma prawa ani możliwości wystawiania duplikatów CoC, CoC o zmienionej treści itd. - a w przypadku starych wyciągów faktycznie tak bywało.

 

Jak kiedyś zamówiłeś auto na produkcję jako sprzedawca i coś się tam pomyliłeś w wariantach, to na etapie głównego importera wszystko szło zmienić, więc nie było problemu.

Dziś jeśli na produkcję zamówisz pojazd i w systemie źle zaznaczysz np. opcję DMC (z opcji możliwych do wyboru) nic już nie zmienisz, bo auto prosto z fabryki trafi do Ciebie z takim kwitem (CoC). Nie ma żadnej możliwości zamiany tego parametru na tym dokumencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już dokumentu nadrzędnego nad CoC - a więc homologacji

Od kiedy to obowiązuje?

Skoro jest tak jak mówisz, to tak naprawdę skończyła się możliwość zmiany DMC ponad to, co jest w CoC, nawet dla pojazdów ciężarowych i nie może być mowy o dwurzędowej TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak... Może tak zostawić problem Tabliczek Znamionowych, Certyfikatów Zgodności, Homologacji, Fabryki, Producentów i dokonać wymiany tej osi aby podnieść dopuszczalną masę całkowitą przedmiotowej przyczepy zgodnie z przepisami i sztuką konstrukcyjnych zmian.

Da się, czy nie da się???

Dostałeś podstawę prawną, że nie można i raczej tego się trzymaj.
DMC po zmianach nie może przekroczyć wartości pierwotnej, nie?
To nie stanowi podstawy wymiany DR, ponieważ DMC (równe MMC) zostało już ustalone, więc z jakiego powodu teraz miałoby być większe?
Nie można takiej zmiany konstrukcyjnej wykonać.

 

"...2. W przypadku dokonania zmian konstrukcyjnych, przeznaczenia pojazdu, marki, typu i modelu produkowanego fabrycznie, ustalona dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać jej pierwotnej wielkości... " Dz. U. 776 z 2015, dział II § 3 ust. 2

:ok :ok :ok :ok :ok :ok :ok

To ja już podziękuję.

Dziękuję.

 

Tylko, żeby jeszcze ktoś przeliterował te treści na tabliczkach.

Na pierwszej przed stat. [ 1500 ] kg

Na drugiej przed [ 1700 kg ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

Nie ma już dokumentu nadrzędnego nad CoC - a więc homologacji

 

Od kiedy to obowiązuje?

Skoro jest tak jak mówisz, to tak naprawdę skończyła się możliwość zmiany DMC ponad to, co jest w CoC

Jak mnie pamięć nie myli to od 2012 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, ale w 2012 r dla aut, które nie rejestrowane stały na placu nie można było zmienić mas w homo na życzenie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej mam namyśli zmianę PoRD - kiedy całe rozporządzenie o homologacjach wepchnęli między art. 68-70. Bo wtedy faktycznie to nastąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

:D morał z tej rzucanki opiniotwórczej, taki lepiej nie próbować podnośić DMC jak i obniżać.Bo to na dobre, zwłaszcza diagnoście nie wyjdzie. ::hey

 

[ Dodano: 24-11-2016, 21:05 ]

Włączyłem się do tematu ponieważ mam klienta który chce obniżyć z 1000 DMC i taką wartość ma TZ na 750 ,wiadomo po co.Starałem się wytłumaczyć że to będzie trudne, w obecnych DZ U. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klienta który chce obniżyć z 1000 DMC i taką wartość ma TZ na 750

Jeżeli dokona stosownych zmian konstrukcyjnych to w czym problem? Prawo tego nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście spotkałem się ze zmianą DMC przyczepy ciężarowej.

Właściciel przyczepy zwrócił się do producenta o ustalenie MMC i producent ustalił nowe dane wystawił nową TZ.

Tylko w tym przypadku chodziło o podniesienie DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz Adamie kto i na jakiej podstawie wydaje wtedy nową tabliczkę znamionową 8)

No cóż, nikt inny jak magistrat, na wniosek właściciela pojazdu, zgodnie z §28 odnośnie rejestracji pojazdów (utrata aktualności treści tabliczki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrata aktualności treści tabliczki...

 

Podstawą do wydania decyzji jest wyłącznie utrata aktualności treści w zakresie numeru, a nie danych technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, natomiast zmiana cech identyfikacyjnych, to wg mnie nie tylko numer vin (podwozia, nadwozia lub ramy) ale także masy, wg których możemy określić, że to co stoi przede mną to jest to, na co "kwit" dał mi klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast zmiana cech identyfikacyjnych, to wg mnie nie tylko numer vin (podwozia, nadwozia lub ramy) ale także masy, wg których możemy określić, że to co stoi przede mną to jest to, na co "kwit" dał mi klient.

 

Mylisz się - cecha identyfikacyjna to wyłącznie numer. Zobacz choćby załącznik nr 9 do rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów albo art. 66 ust. 3a PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.