Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne i badanie przed pierwszą rejestracją.


agnieszka85

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panowie.

Podpowiedzcie jak widzicie taki temat.

Klient kupił ambulans za granicą. Nie rejestrując go w Polsce oddał do firmy, która specjalizuję się w przeróbkach na pomoc drogową. Klient ma wszystkie dokumenty. Oświadczenie firmy, fakturę, ocenę rzeczoznawcy.

Zmiany konstrukcyjne i pierwsze badanie?? Czy rejestracja ambulansu w Polsce i dopiero zmiany konstrukcyjne?

 

Z góry serdeczne dzięki

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany konstrukcyjne i pierwsze badanie?? Czy rejestracja ambulansu w Polsce i dopiero zmiany konstrukcyjne?

 

Skoro pojazd już po przeróbce to chyba rejestracja ambulansu odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że ktoś chce poświadczyć nieprawdę to niech rejestruje jako ambulans a potem robi zmiany :(

Znam takich magików, że pomiędzy okresowym poraz pierwszy a badaniem po zmianach mija 10 minuty a WK to łyka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej popularna kolejność, to;

Okresowe przed pierwszym,

rejestracja

zmiany konstrukcyjne na PC

odebranie stałego DR już ze zmienionym rodzajem pojazdu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rejestrując go w Polsce oddał do firmy, która specjalizuję się w przeróbkach na pomoc drogową.

 

Bo prawda jest taka, że pośpiech to jest wskazany tylko:

- przy łapaniu pcheł,

- przy kochaniu się kiedy ma się sraczkę,

- i przy jedzeniu z jednej miski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej popularna kolejność, to;

Okresowe przed pierwszym,

rejestracja

zmiany konstrukcyjne na PC

odebranie stałego DR już ze zmienionym rodzajem pojazdu,,,

hmm, małe OT.

Kupiłem przyczepę z ważnym OBT na prawie 12msc.

Firma zrobiła ZK na rolniczą.

WK wydał miękki DR i skierowanie na dbt (bo diagnosta chciał skierowanie).

Diagnosta zrobił dbt i na moją prośbę nowe OBT na 2 lata.

Ja z dokumentami do WK i tam powiedziałem że od razu zrobiłem nowe OBT na 2 lata aby nie tracić miejsc w DR na kolejne pieczątki.

Zgadnijcie z jaką datą przyszedł dowód z wytwórni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany konstrukcyjne i pierwsze badanie?? Czy rejestracja ambulansu w Polsce i dopiero zmiany konstrukcyjne?

 

Zmiany łącznie z badaniem - zgodnie z prawem. To jedynie bezpodstawny wymóg WK, żeby najpierw rejestrować zgodnie z zagranicznymi dokumentami?

 

skierowanie na dbt (bo diagnosta chciał skierowanie).

 

Skierowanie na badanie po zmianach? WK i diagnosta niech lepiej doczytają art. 81 PORD :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie z jaką datą przyszedł dowód z wytwórni?

Dokładnie z taką, jaką zadeklarował WK, mam nadzieję, że dwuletniego OBT nie uwzględnił.

Teraz po pieczątkę do diagnosty ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z taką, jaką zadeklarował WK, mam nadzieję, że dwuletniego OBT nie uwzględnił.

 

A niby dlaczego miał nie uwzględnić? Pewnie ktoś się pomylił w urzędzie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej popularna kolejność, to;

Okresowe przed pierwszym,

rejestracja

zmiany konstrukcyjne na PC

odebranie stałego DR już ze zmienionym rodzajem pojazdu,,,

Inna ewentualność

-wrócić za granicę

-zrobić zmianę

-sprowadzić pojazd do Polski i zrobić okresowe ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skierowanie na dbt (bo diagnosta chciał skierowanie).
Skierowanie na badanie po zmianach? WK i diagnosta niech lepiej doczytają art. 81 PORD :razz:
Długo by tłumaczyć. WK kiedyś nie robiło zk przyczep (te w moim powiecie a inne robiły) no i diagnosta chce mieć spokój z ludźmi którym zrobi badanie po zmianach że nie wrócą z tekstem że WK się czepia. Stare dzieje.

 

dyby WK zamówił DR wcześniej, niż klient doniósł OBT ???
Ale przecież przyniósł OBT łącznie z DBT.
Dokładnie, wg mnie powinien być wbity nowy termin OBT bo OBT zrobione przed zamówieniem DR (czekali na dbt po zmianach). Jednak pracownik się zamyślił i wpisał termin ze starego OBT.

 

PS: ze 2-3 lata temu przepisali termin z obt robionego przy dbt a nie starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pracownik się zamyślił i wpisał termin ze starego OBT

 

A Ty podpisałeś w Karcie informacyjnej, że dane zgodne, widząc stary termin badania? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli było to przy składaniu dokumentów przed dbt-zk to TAK bo nie miałem nowego OBT. a Potem doniosłem dbt+obt na dwa lata ale nic nie podpisywałem (tylko podrzuciłem kwity). Dopiero przy odbiorze DR gdy podpisywałem jego odbiór to zauważyłem. Zresztą mina pracownika bezcenna: wie pani co, tutaj jest drobna niezgodność co do daty nowego OBT a pracownik na całą salę że "jest błąd" ;)

 

PS: w CEPiKu gra i to mnie cieszy, a w DR jest przekreślone a to świadczy tylko o WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK kiedyś nie robiło zk przyczep

 

To pewnie anglików do dziś nie robią - bo kiedyś się nie robiło... względnie po przekładce, żeby się w przyszłości WK nie doczepił :evil:

 

Wybacz szczerość, ale nie słyszałem w życiu WIĘKSZEJ GŁUPOTY :? Naprawdę Twój WK tak robi? Podaj proszę nazwę tego starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.