Skocz do zawartości

Ustalenie wartości O1 i O2 dla samochodu Mercedes VARIO


marchewkowepole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam mały problem i postanowiłem zasięgnąć pomocy fachowców :-D

Do rzeczy:

Samochód Mercedes Vario 612D motor 2.9 122Km 1999 rok produkcji.

Auto zostało zakupione z Niemiec i w Briefie w miejscach O1 i O2 postawione są myślniki.

Na tabliczce znamionowej w miejscu maksymalnej masy całkowitej zespołu pojazdu jest pusto.

Co ciekawe auto ma oryginalny hak holowniczy wraz z instalacją elektryczną (nigdy nie używaną)

Byłem na dwóch OSKP i diagności powiedzieli mi ,że to auto nie może być używane do ciągnięcia ŻĄDNEJ przyczepy.

Czy tak jest faktycznie ?

Nie mam szansy na adnotacje "Hak" dowodzie i łączenia tego auta w zespół pojazdów ?

Chodzi mi o zwykłe przyczepy do DMC 3500kg z hamulcem najazdowym.

Pneumatyczny układ odpada, auto ma tradycyjne hamulce.

Dziękuje serdecznie za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało zakupione z Niemiec i w Briefie w miejscach O1 i O2 postawione są myślniki.

Na tabliczce znamionowej w miejscu maksymalnej masy całkowitej zespołu pojazdu jest pusto.

 

To raczej wskazuje na to, że pojazd nie jest przeznaczony do ciągnięcia przyczepy.

 

Nie mam szansy na adnotacje "Hak" dowodzie i łączenia tego auta w zespół pojazdów ?

 

Najlepiej zwróć się do przedstawiciela Mercedesa i uzyskaj od niego pismo, w którym określi, czy pojazd może ciągnąć przyczepy, a jeśli może to niech określi DMC zespołu oraz maksymalną masę przyczepy z hamulcem i bez hamulca. Mając taką "podkładkę" diagnosta mógłby stwierdzić, że pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają racje ,żadnej przyczepy. Jeżeli bardzo Ci zależy na haku to postaraj się o HOMOLOGACJĘ, jeśli tam nic nie będzie to wiadomo pojazd nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej w miejscu maksymalnej masy całkowitej zespołu pojazdu jest pusto.

To akurat jest standardem odnośnie Mercedesa i wcale nie oznacza o braku możliwości ciągnięcia przyczepy.

Nie mam szansy na adnotacje "Hak" dowodzie i łączenia tego auta w zespół pojazdów ?

Adnotacja dotyczy tylko aut o DMC do 3,5t a Twoje Vario ma DMC 6t i nie potrzebuje takiej adnotacji.

Problem jest w określeniu mas przyczep i najlepiej w tym celu udać się do ASO Mercedesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi w temacie.

Wysłałem zapytanie na oficjalnej stronie Mercedes-Benz.

Czekam na odpowiedź.

 

[ Dodano: 21-01-2016, 10:04 ]

Www.mercedes-benz.pl/homologacje

Napisalem pismo zaplacilem 206zl i dowiedzialem sie. O1/O2 3500/750kg bo auto nie ma pneumatycznych hamulcow.

Jak najbardziej auto moze ciagnac przyczepe.

Takze nie wiem dlaczego na TZ i w briefie sa puste miejsca.

Dziekuje serdecznie za pomoc pisze to dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mercedesie przynajmniej łatwo takie dane uzyskać i nieważne w jakim kraju pojazd został sprzedany.

Na TZ mas zestawu w Mercedesie raczej się nie znajdzie ale w brifier jak najbardziej powinny one być.

 

g bo auto nie ma pneumatycznych hamulcow.

Gdybyś dołożył pneumatyke w jakimkolwiek ASO Mercedesa to zmiany zostały by wprowadzone do systemu i wszystkie centrale Mercedesa w poszczególnych krajach by o tym wiedziały - trzeba przyznać, że mercedes jest tu wzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TZ mas zestawu w Mercedesie raczej się nie znajdzie

 

No to trzeba wymienić tabliczkę w serwisie...

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE TABLICZKI ZNAMIONOWEJ

§ 2. 1. Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na części,

która nie daje się łatwo usunąć lub wymienić. Powinna ona podawać w sposób czytelny i nieścieralny informacje w następującej

kolejności:

5) dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów w przypadku pojazdu samochodowego przeznaczonego do ciągnięcia

przyczepy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to się podczepię.

Potrzebuję info z serwisu Mercedesa o naprawach po nr VIN. Czy ktoś z kolegów ma dojście?? B- klasa serwisowany i kupiony w RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam wymieniac tabliczke, skoro taka zamontowal producent i jak kolega wyzej pisal w wielu MB tak jest ? Mam nadzieje ze jak dostane oficjalna odpowiedz na pismie z waetosciami 01 i 02 na tym zakonczy sie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam wymieniac tabliczke, skoro taka zamontowal producent

 

Za niezgodność danych faktycznych z danymi na tabliczce - bo jak sam piszesz:

 

oficjalna odpowiedz na pismie z waetosciami 01 i 02

 

Skoro źle wydali tabliczkę, powinni ją poprawić.

 

A że w wielu MB tak jest... No cóż - wielu kierowców nagminnie przekracza prędkość i jest na to swoiste przyzwolenie społeczne. Czy to podstawa do tego, żeby nie płacić mandatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, jaka niezgodność? Gdyby obie masy były takie same, lub w polu F3 było by XXX, 0000, --- a tam jest puste pole. Zamówienie nowej tabliczki w ASO nic nie zmieni bo przyjdzie dokładnie taka sama jak ta obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dlaczego wymiana tabliczki miała by coś zmienić ? Jak dla mnie tabliczka zostaje ale za to trzeba mieć pismo od Mercedesa, w którym wyszczególniony jest VIN-pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.