Skocz do zawartości

Technik warsztatowy tachografy cyfrowe


kuba197877

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo.

P.S. Ja na forum jestem świeżaczkiem i nie znam jeszcze wszystkich panujących tu zasad, ale obiecuję się poprawić Kolego 😉

Witam.

Piszę ten post ku przestrodze dla wszystkich, którzy chcieliby ukończyć szkolenie dla technika tachografów cyfrowych i zdać egzamin. Na rynku jest firma, która robi szkolenia e-lerningowe nie mając do tego uprawnień!!! Dziś zadzwonił do mnie Pan, który ukończył ww. szkolenie i przy zapisie na egzamin dowiedział się, że niestety nie może. Szkolenie przez tą firmę oferowane były jeszcze przed zmianą przepisów w 2018r. i wtedy miały sens, bo żadne kursy nie były obowiązkowe, więc musieliśmy po prostu w jakikolwiek sposób przyswoić wiedzę i zdać egzamin. Od wejścia nowej ustawy o tachografach szkolenia muszą być prowadzone w formie STACJONARNEJ przez podmioty wpisane do rejestru Głównego Urzędu Miar. Firmie tej nie przeszkadza to dalej oferując te kurs i zapewnia na swojej stronie internetowej:

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

Mało tego po wpisaniu frazy "kurs technik tachografów cyfrowych" w Google wyświetla się na pierwszym miejscu, nawet przed stroną Głównego Urzędu Miar 😉

Rejestr podmiotów uprawnionych do szkoleń dostępny jest na stronie: https://www.gum.gov.pl/pl/form/49,Rejestr-certyfikatow-dla-podmiotow-szkolacych.html

Oczywiście polecam z tego rejestru podmiot o numerze PS 1/2020 do zrobienia tego kursu 😉 A tak na poważnie przed zapisem na szkolenia sprawdźcie podmiot, który wybierzecie w tym rejestrze.

P.S. Mam nadzieję, że temu Panu który ukończył ten "kurs" nie będzie przeszkadzało, że o tym napisałem, ale chciałem was przestrzec i jak możecie to opublikujcie ten post gdzieś na głównej stronie- ja nie wiem gdzie.

Pozdrawiam

Sebastian Wrona

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 18.03.2021 o 10:06, arekkos napisał:

Zdawałem rok temu na analogi i u mnie na 12 osób teorię zdało 11 praktykę zdawałem jako piąty i do tej chwili zdali wszyscy. Na tym egzaminie faktycznie nie było Dz.U. ale tu jest mniej teorii, na cyfrówkę jest więcej, ale nie wiem czy tam można korzystać z pomocy, bo egzamin pisałem bardzo dawno.

A na kursie niestety zwrócić uwagę na całą teorię, bo ona różni się od praktyki np.:  jakie mogą być wartości odchyłek, albo co musi znajdować się na wklejce. W praktyce wiele rzeczy robi się z automatu lub wylicza za nas program, a na egzaminie często są podchwytliwe pytania.

 

W dniu 23.03.2021 o 16:38, SebastianWrona napisał:

Tak jak pisał przedmówca nie ma nigdzie dostępnych pytań egzaminacyjnych. Nie ma również możliwości zdawania egzaminu na "raty", tak jak to jest w przypadku uprawnień diagnosty i tak jak to było w przypadku egzaminów dla techników przed laty. Teraz zdaje się wszystko, albo nic. 

Ale spokojnie. Uważam, że jak komuś zależy to zda ten egzamin, nawet jakby noga się raz, czy dwa razy podwinęła. Polecam zapisać się na kurs i spróbować, tym bardziej, że na diagnostę egzamin też nie jest najłatwiejszy i dał Pan radę.

Pozdrawiam

Ja zdawałem w tamtym roku w lipcu to nie ma możliwości korzystania z ustaw. Zdałem za pierwszym razem, na 12 osób tylko dwie zdało. Teorie 5 osób a praktyczny tylko 2. Trzeba dobrze wybrać podmiot szkolący. Ja osobiście robiłem kurs w Pruszkowie u Pawła Cieślaka i bardzo polecam, teoria i praktyka na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

@Logen 

Jak wygląda EGZAMIN?

Z jakich części składa się egzamin?

Pisemnej i praktycznej. Po zakończeniu pozytywnym wynikiem części pisemnej, kandydat przystępuje do części praktycznej.

Jaki materiał obejmuje każdy z egzaminów pisemnych?

W zakresie tachografów cyfrowych egzamin obejmuje znajomość:

1. Ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o tachografach oraz ich aktów wykonawczych

2. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 165/2014 z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie tachografów stosowanych w transporcie drogowym i uchylającego rozporządzenie Rady (EWG) nr 3821/85 w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego (Dz. Urz. UE L 60 z 28.02.2014 r., str. 1) i aktów wykonawczy do tego rozporządzenia

  • rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2016/799 z dnia 18 marca 2016 r. w sprawie wykonania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 165/2014 ustanawiąjącego wymogi dot. budowy, sprawdzania, instalacji, naprawy i użytkowania tachografów oraz uch elementów składowych (Dz. Urz. UE L 139 z 26.05.2016 r., str. 1 , z późń. zm.),
  • załącznika 1B do rozporządzenia Rady (EWG) na 3821/85 z dnia 20 grudnia 1985 r. w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym (Dz. Urz. UE L 370 z 31.12.1985, str. 8, z późń. zm.).

W zakresie tachografów analogowych egzamin obejmuje znajomość:

1. Ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o tachografach, oraz ich aktów wykonawczych.

2. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 165/2014 z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie tachografów stosowanych w transporcie drogowym i uchylającego rozporządzenie Rady (EWG) nr 3821/85 w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych, odnoszących się do transportu drogowego.

https://www.gum.gov.pl/pl/uslugi/tachografy/technicy/egzamin-gum-z-zakresu-s/3163,Egzamin-GUM-ze-sprawdzania-i-przegladow-tachografow-analogowych-lub-cyfrowych.html

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.