Skocz do zawartości

Technik warsztatowy tachografy cyfrowe

kuba197877

Rekomendowane odpowiedzi

SebastianWrona

Proszę bardzo.

P.S. Ja na forum jestem świeżaczkiem i nie znam jeszcze wszystkich panujących tu zasad, ale obiecuję się poprawić Kolego 😉

Witam.

Piszę ten post ku przestrodze dla wszystkich, którzy chcieliby ukończyć szkolenie dla technika tachografów cyfrowych i zdać egzamin. Na rynku jest firma, która robi szkolenia e-lerningowe nie mając do tego uprawnień!!! Dziś zadzwonił do mnie Pan, który ukończył ww. szkolenie i przy zapisie na egzamin dowiedział się, że niestety nie może. Szkolenie przez tą firmę oferowane były jeszcze przed zmianą przepisów w 2018r. i wtedy miały sens, bo żadne kursy nie były obowiązkowe, więc musieliśmy po prostu w jakikolwiek sposób przyswoić wiedzę i zdać egzamin. Od wejścia nowej ustawy o tachografach szkolenia muszą być prowadzone w formie STACJONARNEJ przez podmioty wpisane do rejestru Głównego Urzędu Miar. Firmie tej nie przeszkadza to dalej oferując te kurs i zapewnia na swojej stronie internetowej:

3) Czy zaświadczenie jest honorowane jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego?

Tak. Zaświadczenia ukończenia kursu internetowego i stacjonarnego są dokładnie takie same. Zaświadczenie jest honorowane tak samo jak po ukończeniu kursu stacjonarnego zarówno w instytucjach prywatnych jak i państwowych na terenie całej UE.

Mało tego po wpisaniu frazy "kurs technik tachografów cyfrowych" w Google wyświetla się na pierwszym miejscu, nawet przed stroną Głównego Urzędu Miar 😉

Rejestr podmiotów uprawnionych do szkoleń dostępny jest na stronie: https://www.gum.gov.pl/pl/form/49,Rejestr-certyfikatow-dla-podmiotow-szkolacych.html

Oczywiście polecam z tego rejestru podmiot o numerze PS 1/2020 do zrobienia tego kursu 😉 A tak na poważnie przed zapisem na szkolenia sprawdźcie podmiot, który wybierzecie w tym rejestrze.

P.S. Mam nadzieję, że temu Panu który ukończył ten "kurs" nie będzie przeszkadzało, że o tym napisałem, ale chciałem was przestrzec i jak możecie to opublikujcie ten post gdzieś na głównej stronie- ja nie wiem gdzie.

Pozdrawiam

Sebastian Wrona

Odnośnik do odpowiedzi