Skocz do zawartości

kto bada pojazdy skierowane przez Policje - zatrzymany dr


abc

Rekomendowane odpowiedzi

Kod vin owszem można porównać z pokwitowaniem policjanta o ile nie będzie potrzebne odszyfrowanie tego kodu przez aptekarza.

A co z załacznikiem nr1 pozycja 1.1 kolumna 3 pkt 3 czyli "oczywiste pomyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi".

 

Dostosuj się do kolumny 2

oględziny organoleptyczne: porównanie zapisów z DR [pozwoleniu czasowym ].........

 

Natomiast jeśli dowód trafi do podpieczętowania , a coś nie będzie pasować , to wyjaśnianie należy do klijęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Sebastian ZG

    13

  • Psuj

    11

  • S.K.P-POZNAŃ

    8

  • jaka

    7

Przyznam że troche ja też zamieszałem w tym temacie. Mianowicie jeżeli robię okresowe badanie tech. pojazdu z zabranym dow rej. przez Policję to stwierdzając fakt posiadania instalacji gazowej (oczywiście wymagam wtedy poświadczenia ważności zbiornika gazu) pobieram opłate w kwocie 98+63(bez cepiku) podobnie taxi(98+42).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie coby nie kombinować potem to od razu skasuję klienta za opłatę ewidencyjną bo wiem, że i tak wróci po wpis

pod warunkiem że nie skończył mu się DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Sebastanem ZG każde zabranie dowodu przez KRD to badanie dodatkowe ja przy zabraniu dowodu z przyczyn braku aktualnych badań wpisuje dodatkowe i okresowe to wynika z dekalogu diagnosty (rodzaje badań) tylko dziwne jest to że jak wpiszesz tylko okresowe to panienki z UK też to łykają

 

ps. śliczny ten bobasek na zdjęciu ale nogi hm hm hm palce lizac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwne jest to że jak wpiszesz tylko okresowe to panienki z UK też to łykają

 

A co maja sie czepiać? Badanie zrobione? Przyczyna zatrzymania dowodu ustała? Ustała, bo wykonano badanie okresowe, za brak którego DR zabrano. To jak Wy podejdziecie do tej kwestii na stacji, ile sobie skasujecie i zgodnie z jaką pozycja cennika to już wasza sprawa... W większości WK jest podejście, a nie rzadko naciski z góry (na korzyść klienta), żeby się nie czepiać w takich sprawach. Jest badanie to jest i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie stacja 2000 jak wybierasz z jakiego powodu robisz badanie i jest to zabranie dowodu przez policje to wybierasz art81ust8 pnt 1 i automatycznie wybija ci rodzaj badania czyli dodatkowe i od tego trzeba zocząć a jeśli w skierowaniu jest napisane brak badań okresowych idziesz dalej czyli wbijasz okresowe WIEM że to jest przez niektórych nie do przyjęcia ale poprostu tak mówią przepisy ZABRANIE DOWODU PRZEZ POLICJE TO NIE MA INNEGO BADANIA JAK DADATKOWE, i kasuje 98 zł. kiedyś księgowa mi zarzuciła że jeśli zrobił pan okresowe i dodatkowe to czemu skasowane zostało tylko 98 zł i jej wyjaśniłem to co napisałem już więcej się nie ma zastrzeżeń ale życie jest życiem wydzial komunikacji łyka i to i to wkażdym bądz razie nie miałem żadnej cowki jeśli chodzi o zabrany dowód z powodu braku badań okresowych co innego jeśli jeszcze jest gaz lub taxi ale to już inny temat

pozdrawiam ryba :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie stacja 2000 jak wybierasz z jakiego powodu robisz badanie i jest to zabranie dowodu przez policje to wybierasz art81ust8 pnt 1

zmień program na lepszy :D np.Norcomu(moje prywatne zdanie :D )

automatycznie wybija ci rodzaj badania czyli dodatkowe i od tego trzeba zocząć
-od czego mam zaczć to ja powinienem decydowac a nie program :-P

 

A to niby dlaczeg mam wybrac art81ust8 pnt 1 .który mówi"1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska,"

na skierowaniu jest napisane" brak badań tech-skierowanie na badania do SKP"

robie okresowe i nic wiecej. w uwagach pisze "skierowanie policji nr-aa........ z dn...... i komenda taka a taka.

ZABRANIE DOWODU PRZEZ POLICJE TO NIE MA INNEGO BADANIA JAK DADATKOWE, i kasuje 98 zł.

 

::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie słowa "dodatkowe" jest pierwszym krokiem przy zabranym DR. W wyniku badania dodatkowego robisz i zaznaczasz okresowe. Ale najpierw jest dodatkowe (bo pojazd skierowany) i zaraz za dodatkowym zaznaczam okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw jest dodatkowe (bo pojazd skierowany) i zaraz za dodatkowym zaznaczam okresowe.

Tak tylko skierowany jest na badanie okresowe.

Dodatkowe skierowane przez OKRD mamy tylko:

- Określone usterki, warunki tech........ ( tu nie pasuje ! )

- Po wypadku kolizji ............... ( tu nie pasuje ! )

- Dane techniczne niezgodne z .............( tu nie pasuje ! )

Więc nie ma jakiego dodatkowego zrobić tylko okresowe na które skierowała policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Markes, Markes ....

PORD par 81 pkt 8.

Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 2 i 3 dodatkowemu badaniu technicznemu podlega również pojazd

1) skierowany przez OKRD lub starostę w razie uzasadnionego przypadku, że:

a) zagraża bezpieczeństwu ruchu................(tu pasuje)

b) narusza wymogi ochrony środowiska.......( ooo i tu też pasuje :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) skierowany przez OKRD lub starostę w razie uzasadnionego przypadku, że:

a) zagraża bezpieczeństwu ruchu................(tu pasuje)

b) narusza wymogi ochrony środowiska.......( ooo i tu też pasuje :D )

 

Oj Seba

ani a) nie pasuje, ani b) nie pasuje

W którym miejscu policjant stwierdził na zaświadczeniu że zagraża BORD ?

W którym miejscu policjant stwierdził na zaświadczeniu że narusza wymogi ochrony środowiska ?

On stwierdził że nie ma badań okresowych i skierował na okresowe na żadne inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych podstaw aby pobierać za badanie dod. 20 zł gdyż brak badań nie jest usterką tylko niedopatrzeniem czyli pojazd nie narusza wymagań ochrony środowiska ani nie zagraża brd (a właśnie za takie rzeczy pobieramy 20 zł za każdą usterkę - dz.u. 227 się kłania).

Pojazd co najwyżej zagraża porządkowi ruchu.

Wykonujemy badanie okresowe i już - 98pln ewentualnie coby nie kombinować potem to od razu skasuję klienta za opłatę ewidencyjną bo wiem, że i tak wróci po wpis.

 

Policjant kieruje na dodatkowe tylko jak pojazd zagraża brd, ochronie środowiska lub po wypadku.

 

Jak pisałem wcześniej pojazd bez ważnego badania stanowi zagrożenie porządku ruchu i robimy tylko okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On stwierdził że nie ma badań okresowych i skierował na okresowe na żadne inne

No właśnie SKIEROWAŁ. A więc wykonujesz badanie pojazdu skierowanego.

W którym miejscu policjant stwierdził na zaświadczeniu że zagraża BORD ?

W którym miejscu policjant stwierdził na zaświadczeniu że narusza wymogi ochrony środowiska ?

Stwierdził to patrząc na DR i nie widząc pieczątki. Bo przecież taka jest idea badań technicznych aby auta jeżdżące nie zagrażały BRD i środowisku. A więc skoro nie ma pieczątki to jest uzasadnione przypuszczenie ża zagraża

 

[ Dodano: 13-08-2007, 14:53 ]

robimy tylko okresowe

Tak robimy okresowe ale zaznaczamy również dodatkowe.

 

[ Dodano: 13-08-2007, 14:58 ]

zagrożenie porządku ruchu

Mógłbyś rozwinąć tę złotą myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robimy okresowe ale zaznaczamy również dodatkowe.

 

czy pobierasz opłate za dodatkowe -bo je zaznaczyłeś i jaką?

 

a teraz z innej strony:

DR 227 badanie polega na spr.

1)zgodnosci faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w DR lub odpowiadajacym mu dokumencie-

 

Jakie to dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć tę złotą myśl?

 

Oj Seba, Seba...

PoRD art 132 ust 1 pkt 1b

132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

b) zagraża porządkowi ruchu,

 

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pobierasz opłate za dodatkowe

Klinet płaci tyle ile wynosi okresowe = 98,-

Spróbuje wyjaśnić.

Skoro DR został zatrzymany to policjant wystawia pokwitowanie (czyli "kieruje" na badania techniczne). Badanie dodatkowe jest to badanie skierowane przez OKRD.

I do tego momentu jesteśmy jednomyślni.

Teraz widząc że jest pojazd skierowany(Pokwitowanie) rozpoczynam badania dodatkowe a uściślając w tym wypadku dopisuje okresowe. I wynik jest taki że wykonałem badanie dodatkowe o zakresie okresowego z ustaleniem terminu. Pobieram 98pln.

 

Oj Seba, Seba...

PoRD art 132 ust 1 pkt 1b

132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

b) zagraża porządkowi ruchu,

Hmmmm....czyli chcesz mi powiedzieć że są policjanci którzy zabierają DR za ? no właśnie za co? co można podciągnąć pod porządek ruchu, czego nie można podciągnąć pod bezpieczeństwo lub środowisko?

A jeśli już takie coś znajdziemy to czy takie auto ma trafić na dodatkowe badania? Czy w ogóle ten zapis dotyczy SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widząc że jest pojazd skierowany(Pokwitowanie) rozpoczynam badania dodatkowe a uściślając w tym wypadku dopisuje okresowe. I wynik jest taki że wykonałem badanie dodatkowe o zakresie okresowego z ustaleniem terminu. Pobieram 98pln.

Wpisanie w zaświadczenie dodatkowego a nie skasowanie owocuje brakiem zgodności badań z kasą fiskalną.Na zaswiadczeniu widnieje okresowe+dodatkowe.

Tak ,czy się myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że okresowe nie może być uzupełnieniem dodatkowego , bo okresowe ma wyższe znaczenie, ze względu na jego zakres.

Natomiast dodatkowe może być uzupełnieniem okresowego.

Wobec tego skoro robię okresowe , to dodatkowe mogą być tylko badania uzupełniające jak np: 100/h , zmiany konstrukcyjne , gaz , itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za "brak badań " na zaswiadczeniu policji ,ja robie tylko badanie" okresowe "z adnotacjami na zaswiadczeniu z badań

.pobieram 98 zł

I jeszcze żaden klient nie przyjechal odesłany z WK że coś jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego skoro robię okresowe , to dodatkowe mogą być tylko badania uzupełniające jak np: 100/h , zmiany konstrukcyjne , gaz , itd.

No ale w tym omawianym przpadku akcje swoją rozpoczynasz od badania dodatkowego bo .... pojazd skierowany przez OKRD podlega badaniom dodatkowym (par 81 pkt 8 ust 1.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.