Skocz do zawartości

Płatny dekoder VIN


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Masz namiary czy mam szukać?
zastanów się niedługo będziemy mieli darmowy dostęp do katalogu ITS-u, rok produkcji dekodujesz z dekoderów internetowych niejednokrotnie dokładniejszych od płatnego programu, poza tym jest to forum i forum za ścianą http://forum.osds.org.pl/index.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się od niego kupować samego dekodera. Też tak chciałem ale cena jest zaporowa. Jemu chodzi żebyś kupił program do obsługi skp z całym pakietem i tam masz wszystko, a mi to nie pasowało. Do roku produkcji tak jak pisze biker masz darmowe dekodery i forum, a jak chcesz jeszcze dane do dipa to też wystarczy dobrze poszukać albo spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostęp do katalogu ITS-u

 

Tak w tej chwili rozkodowuje dekoder, w miejsce numeru wstawiłem x

 

Poz. Zawartoć Znaczenie

1 TMB Producent: T=Europa-Czechy, MB=Mlada Boleslav Skoda

4 C Typ nadwozia i wyposażenie: sedan Ambiente (comfortable)

5 Y ???

6 4 Poduszki powietrzne: dwie poduszki przednie

7 6Y ???

9 8 Znak kontrolny

10 5 Rok modelowy: 2005

11 4 ???

12 xxxxxx Numer fabryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tej chwili rozkodowuje dekoder, w miejsce numeru wstawiłem x

o czym Ty piszesz?? ja piszę o opracowywanym katalogu, którego autorem i opiekunem będzie ITS, a nie o dekoderze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś namiary na płatny dekoder VIN ?

 

Oczywiście, dystrybutor jest z Łodzi.

 

Masz namiary czy mam szukać?

 

Rozumiem Mirku, że jesteś nowy w branży i stąd takie pytanie... ?

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym Ty piszesz??

O dekoderze dostępnym w strefie zamkniętej Patronatu . To ktoś próbuje z tego korzystać ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tej chwili rozkodowuje dekoder, w miejsce numeru wstawiłem x

o czym Ty piszesz?? ja piszę o opracowywanym katalogu, którego autorem i opiekunem będzie ITS, a nie o dekoderze.

 

Tak rozkodowuje właśnie dekoder ze strefy Patronatu, myślisz że katalog będzie podawał rok produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że katalog będzie podawał rok produkcji?
nie będzie, rok produkcji ustalam na podstawie internetowych dekoderów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Autoident 2015 najnowsze wydanie

 

Autoident 2015 Katalog niezbędny dla firm ubezpieczeniowych, policji, stacji diagnostycznych, komisów samochodowych i innych osób które potrzebują zidentyfikować samochód po numerze VIN. Numer VIN składa się ze znaków ,których 17 pierwszych pozycji numeru zgodnie z normą ISO 3779-1983 umożliwia odkodowanie roku produkcji ,modelu samochodu i wersji wyposażenia oraz miejsca produkcji, itp.

Norma ta dotyczy samochodów osobowych, ciężarowych, przyczep, motocykli i motorowerów.

 

Ze wstępu do katalogu:

Jednoznaczne zdefiniowanie typu pojazdu staje się coraz trudniejszym zadaniem. Podstawowym zadaniem numeru nadwozia jest m.in możliwość zidentyfikowania pojazdu dla następujących użytkowników:

 

 

Dla towarzystw ubezpieczeniowych i instytucji państwowych ( jak policja ,cło) . Auto-Ident stanowi unikalną możliwość identyfikacji pojazdu i roku produkcji na podstawie numeru podwozia. Jest to istotne zarówno dla odszkodowań, jak też zwalczania przestępczości.

 

Dla handlu samochodami używanymi Auto-Ident jest podstawą właściwej wyceny pojazdu, gdy np. brak tabliczki znamionowej . Nawet gdy ona istnieje, tylko numer podwozia może dać informację o roku produkcji i w zależności od marki pojazdu o dalszych kryteriach identyfikacyjnych, jak np. model silnik itp

W tym wydaniu ujęto numery identyfikacyjne pojazdów (VIN = vehicle Identification Number) wg normy ISO 3779-1983. Norma ta określa treść i budowę numeru identyfikacyjnego pojazdu, dzięki czemu może zostać stworzony jednolity dla całego Swiata system numerów identyfikacyjnych pojazdów samochodowych.

 

 

Autoident 2015 - AutoIdent 2015 - nr VIN pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma ta określa treść i budowę numeru identyfikacyjnego pojazdu, dzięki czemu może zostać stworzony jednolity dla całego Swiata system numerów identyfikacyjnych pojazdów samochodowych.

Z przewagą na może. Na dzień dzisiejszy żaden dekoder nie zapewnia 100% skuteczności, a już na pewno nie 100% wiarygodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ten program, to wyślę mu na próbę trzy numery vin,,,

Wydaje mi się, że kolega Blaze chce to cacko sprzedać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ten program
Janusz, ale to nie jest program tylko wydanie "książkowe"...

 

Mam z roku bodajże 2002...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.