Skocz do zawartości

Brak kart pojazdu.


Pawelkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem auto ale nie wiedziałem że jest coś takiego jak karta pojazdu - nie dostałem jej. Po rozmowie z osobą która sprzedała mi te auto, twierdzi ze on tez jej nie ma, zadzwonił do poprzedniego od którego kupił i on też nie dostał - kartę pojazdu posiada 4 osoba wstecz - posiada lub zgubiła - minęło dużo czasu i 4 z rzędu właściciel jest już bardzo stary i nawet nie będzie pamietał i miał sił żeby szukać tej karty.

 

 

 

Czy mogę wystąpić razem z przejerejestrowaniem na mnie o wtórnik karty pojazdu podając że nie została mi dana przez poprzedniego właściciela? Czy to wystarczy?

 

 

Czytałem że musi to zrobić osoba która zgubiła - i raczej nie ja bo składa się oświadczenie prawdy pod odpowiedzialnością karną.

Ten stary dziadek który miał te auto kiedyś tam napewno też tego nie zrobi.

 

 

Czy mogę uzyskać w jakiś sposób wtórnik? Żeby móc zarejestrować auto? Mogę to sam załatwić w jakiś sposób?

 

Sam kontakt do tamtego dziadka i wgl nie jest za bardzo możliwy. Tym bardziej żeby on wziął nawet długopis do rąk i zajarzył o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zdziwiło Cię, że czwarta osoba z rzędu nie przerejestrowała pojazdu?

 

Musisz uzyskać z ostatniego urzędu zaświadczenie. Od 1 stycznia nie jest wymagane oświadczenie pod odpowiedzialnością - wystarczy zwykłe oświadczenie (że KP została zagubiona przez kogośtam...)

 

„1. Organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje zaświadczenie potwierdzające dane zawarte w utraconym dowodzie rejestracyjnym lub utraconej karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, po złożeniu przez właściciela oświadczenia o ich utracie.”;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim wystąpisz do wydziału, w którym ostatnio był ten samochód zarejestrowany o zaświadczenie, sprawdź w dowodzie rejestracyjnym, co jest napisane w rubryce "NR KARTY POJAZDU". Może jest zapis "karty nie wydano"? tzn. że ten pojazd nie miał i nie musi mieć tej karty. Ale jeśli jest tam numer, to faktycznie musisz uzyskać zaświadczenie, o którym napisał michał_k.

A mając już ten dokument, w swoim wydziale komunikacji przy rejestracji otrzymasz wtórnik karty - czyli dodatkowo zapłacisz 75 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz dane pojazdu - tam będzie czy karta była wydana czy nie

 

Nie sądzisz, że prościej spojrzeć w odpowiednią rubrykę do dowodu rejestracyjnego? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kontakt do tamtego dziadka i wgl nie jest za bardzo możliwy. Tym bardziej żeby on wziął nawet długopis do rąk i zajarzył o co chodzi.

Teraz wszystko na osobę która nie bardzo jest w stanie się bronić. Może sam napiszesz oświadczenie że zagubiłeś KP i się podpiszesz pod nim. Skoro zdecydowałeś się na zakup to teraz płać za swoje błędy. Nie wnikam czy świadomie kupiłeś bez KP czy z braku wiedzy. Nie żebym straszył ale KP może leżeć w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to zobacz na datę pierwszej rejestracji. Jeżeli jest po 1 lipca 1999 roku to znaczy że tak karta musi być. (Jeżeli nie ma to pisze ze nie wydano a jeżeli jest jakiś numer zaczynający się od serii AAA0000001 to karta była wydana i musi być).

 

Jeżeli była a nie ma to musisz wystąpić do Urzędu gdzie pojazd był poprzednio zarejestrowany o wydanie zaświadczenia potwierdzającego dane zawarte w utraconej karcie pojazdu.

 

Możesz sobie np. pobrać już gotowy taki druk:

http://www.autownioski.pl/doc/wniosek_o_zaswiadczenie_o_karcie_pojazdu_utraconej_zagubionej_skradzionej_zniszczonej.php

 

i osobiście zgłosić się do urzędu. Albo też możesz zrobić to listownie, pisać dodatkowo podanie o przesłanie zaświadczenia, i załączasz komplet dokumentów własności

http://www.autownioski.pl/doc/podanie_o_przeslanie_zaswiadczenia_potwierdzajacego_dane_zawarte_w_zagubionej_karcie_pojazdu.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest po 1 lipca 1999 roku to znaczy że tak karta musi być.

Cały myk jest w tym ,że pomimo wprowadzenia obowiązku wydawania kart był okres że kart nie wydawano i te pojazdy były rejestrowane z wpisem " Karty nie wydano" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło się też zdarzyć, teoretycznie, że pojazd był zarejestrowany na tablicach dyplomatycznych, a potem przeszedł "do cywila" i nie ma KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami, jeżeli jest adnotacja "karty nie wydano" to karty nie ma i koniec, decyzja Urzędu karty nie wydano. Wtedy też był tzw. okres przejściowy. Pojazd pierwszy raz zarejestrowany w kraju np. 27.07.1999 może w dowodzie mieć miejsce puste, lub jakieś kreski typu "---". Wtedy właściciele powinni się zgłosić do importera o wydanie lub odbiór takiej karty.

 

michal_k, zgadzam się, tylko przy pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego :) bo chyba Wojewoda nie "wyrzucałby" karty jeżeli ma ją od importera, bądź od pojazdu zarejestrowanego już w kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze mi zdradzisz co w tej całej historii ma Wojewoda do czynienia :)

 

A dodam jeszcze pewien okres przejściowy, w którym lapsusu językowy również WK umożliwiał rejestrację pojazdów bez KP, i np. Warszawa z tego skrzętnie korzystała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze mi zdradzisz co w tej całej historii ma Wojewoda do czynienia :)

 

Dyplomatyczne rejestruje wojewoda mazowiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dla nowych sprowadzonych indywidualnie z zagranicy kart się literalnie nie wydawało Olgo... Ale chyba nie o to akurat tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.