Skocz do zawartości

Skrócenie terminu badania w taksówce


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem tylko zauważyć że w zaświadczeniu rubryka "następny termin badania do" nie mówi o jakie badanie chodzi. Skoro w zaświadczeniu będzie DODATKOWE to będzie z niego wynikać,że określiliśmy termin badania dla DODATKOWEGO badania technicznego.

 

Gdyby było w rubryce "następny termin okresowego badania technicznego do..." to zmienia postać rzeczy.

Takie moje zdanie.

Co by to zmieniło, skoro wyznaczenie nowego terminu dotyczy OBT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    26

  • blakop

    13

  • Solaris

    13

  • cezary

    11

[

Natomiast problem istnieje, bo już miałem taki przypadek, że taksówkarz kupił nowe auto na taxi, przeszedł badanie dodatkowe na taxi a badanie okresowe przyjechał po trzech latach... :x

Przypadków takich jest dużo i dotyczą pojazdów przystosowanych do zasilania gazem, samochodów specjalnych, taksówek. Najwyraźniej stosowanie pewnych przepisów nie przyjęło się :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie, jaką podstawę prawną mają WK, że nie mogą skrócić terminu badania przy L i TAXI, a przy GAZ już tak?

 

Odpowiem jak ty na pytania o podstawę prawną lub o odpowiedni przepis

Bo taka metoda.
:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja, ale chodzi mi racze o to

Jak to wygląda w innych programach?

a nie o „O wyższoś Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie-e! Tu nie spotka takiego sposobu rozmów!

u-pog.gif

--------------

 

No nie trafiło mi się po trzynastym żadne TAXI (zaiste z powodu świadomego pobierania przeze mnie dodatkowej kasy za taxi).

W razie wystąpienia trudności w wykonaniem [OKRESOWE, DODATKOWE] to wpiszę w rubrykę [Rodzaj badania, czynności] samo [OKRESOWE]. No coś jak przy gazie, co nie.

Co najwyżej w uwagach dopiszę, że powyższe czynności wykonano łącznie z badaniem taxi-dodatkowym. Jeszcze niżej standardowe zdanie, że pojazd warunkom dla taksówki odpowiada, do kasy opłata za okresowe plus za taxi-dodatkowe i tyle w tej sprawie.

Jakoś nie śni mi się dzielenie badania jednego i tego samego auta na dwa... czy trzy, a może nawet cztery i więcej wpisów, nie koniecznie przecież jeden po sobie następujące.

 

No niestety, lecz cuda słownikowo-cepikowe wytyczają taką pokręconą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, lecz cuda słownikowo-cepikowe wytyczają taką pokręconą drogę.

a może prostują dotychczas drogi pokręcone, przecież okresowe z wszelkimi konsekwencjami dołożenia sobie czegoś dodatkowego skutkuje opłatą za całość, czyli jak napisałeś jedno + drugie daje kwotę "ukompletowioną" i jeden wpis w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak uważam powinno być wykonane badanie, okresowe i dodatkowe łączone i opłata oczywiście i 1zł do CEPIKU

A nie dzielone dodatkowe i osobno okresowe .Po przeprowadzeniu dodatkowego za brak dokumentu legalizacji taksometru w dodatkowym ,,N'' I CO DALEJ? tak to jest, jak tworzy ktoś przepisy i z tym nie ma styczności koledzy,a chodzi tylko o głupie 1 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są tu różne teorie głoszone co do zasadności klepania 'okresowo' badań dodatkowych, w dodatku w tym samym czasie, w tej samej porze, a najlepiej łącznie co badanie okresowe. I nie neguję tej teorii w ogóle, bo też mam wiele wątpliwości powiązanych z dodatkowymi badaniami. Ta działka badań robi się coraz bardziej pokręcona, a biorąc pod uwagę badania vatowskie, badania adeerowskie, busy na setkę, to ładu w jednolitym postępowaniu z badaniami dodatkowymi nie dojdzie.

 

Najprostsza droga na dzisiaj, to wzorować się na badaniu z przysłowiowym gazem. Jedno badanie o dwóch jakby zakresach i dwie opłaty stanowiące jedną kwotę.

Już wolę taki sposób niż dzielić cokolwiek. Nie wiem po co dzielić, no chyba żeby statystyki podnieść, co w sumie mogłoby się przyczynić do podniesienia cen, co nie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, no ale na dzisiaj jest jak jest i każdy po swojemu rzeźbi. Co program to inna opcja.

I póki czegoś nie zmienią, nie opiszą, nie ujednolicą, to niestety problem się nie zmieni.

Wzorem jak żubr pradawnej tabeli opłat, należałoby wrócić to klasycznych gwiazdeczek (*) lub numerowanych odnośników i sprawa byłaby prosta:

• dodatkowe taxi (zakres/kwota)*

* - obowiązuje/stosować również przy okresowym badaniu technicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HALO! STOP! ZONK!

Obrazek

Niki się pomyliły!

 

Od początku tygodnia komp mi się wiesza po 5 min pracy, to takie kwiatki wychodzą.

Od poniedziałku na nowym będzie pisanie, to może będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Hej.

W stolicy WK prosi o korekte mojego b. dodat "TAXI"(auto jest tam w leasingu)
Twierdzą że to ja powinienen wyznaczyć nowy termin nastepnego OBT.
Przeczytałem ta dyskusje i poszukałem w :
" Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz. U. t.j. z 2016 r. poz. 1088 z późn. zm.). "  No chyba że cos przegapiłem

I faktycznie  wg przepisów WK  zmienia termin tylko przy adnotacji na" GAZ".
Jak wy robicie? Piszecie w uwagach o nowym terminie? czy w rubryce( program stacja)
Jak  prawidłowo wyznaczyć termin?
Pierwsz rej.- 2019-02-14

Data bad dodatk..
2019-10-21
?
Dotąd nie miałem takie przypadku gdyż lokalne WK zmienia termin bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Panowie jak na dzień dzisiejszy postępujecie ze skróceniem terminu następnego badania technicznego w nowym pojeździe  ,

przy dodatkowym badaniu technicznym  TAXI , NAUKA JAZDY ??? 

Bo wiadomo że w większości wydziały komunikacji nie skracają terminu. 

Proponuje sondaż podzielony  na regiony kraju :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bratus2000 napisał:

Panowie jak na dzień dzisiejszy postępujecie ze skróceniem terminu następnego badania technicznego w nowym pojeździe  ,

przy dodatkowym badaniu technicznym  TAXI , NAUKA JAZDY ??? 

A który przepis nakazuje Ci literalnie skracać badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę czytać ze zrozumieniem :)

Ja pytam się jak na dzień dzisiejszy postępują diagności w różnych regionach Polski .

Bo u mnie ( woj. Mazowieckie ) wszystkie TAXI i czasem " L " jakie się  trafiają to jeżdżą po trzy lata , bo wydziały komunikacji nie skracają .

Stacje kontroli pojazdów ( diagności ) też nie . Jeden wielki bałagan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postępują, jak postępują... Z założenie zgodnize z przepisami postępują. Czytaj wyżej Michała - nie ma przepisu na skracanie terminu badania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Paprock napisał:

Jak postępują, jak postępują... Z założenie zgodnize z przepisami postępują. Czytaj wyżej Michała - nie ma przepisu na skracanie terminu badania!

o tym to ja wiem ..

Nasz wydział komunikacji chciałby żebyśmy przy badaniu dodatkowym wyznaczyli termin i dokonali wpisu w dowód rejestracyjny. 

Oczywiste jest że  w cepiku i tak zostanie  trzy  lub dwu letnie badanie  z poprzedniego wpisu .

Nie wspomnę o tym że taka praktyka i tak z naszej strony była by nie zgodna z prawem.

Edytowane przez Bratus2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bratus2000 napisał:

Nasz wydział komunikacji chciałby żebyśmy przy badaniu dodatkowym wyznaczyli termin i dokonali wpisu w dowód rejestracyjny.

To nie umiecie wytłumaczyć kiedy się skraca termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.