Skocz do zawartości

Pieczątki diagnosty


czmarek1

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak wygląda sprawa zmiany pracy diagnosty, gdy kończy pracę w jednej SKP i zaczyna u innego pracodawcy, co z pieczątkami , jak powinno się je zdeponować i gdzie, komu przekazać i jakim dokumentem. Z góry dziekuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej stacji zniszczenie i protokół zniszczenia do starostwa, a na drugiej osobiście sam zdawałem do starostwa (nie chciałem żeby ktoś dysponował "moimi" pieczątkami. Najlepiej zadzwonić i ustalić tok postępowania...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Pieczątki oraz rejestr prowadzony w formie informatycznego nośnika danych przekazuje się staroście w przypadku:

1) wykreślenia przedsiębiorcy prowadzącego stację kontroli pojazdów z rejestru przedsiębiorców prowadzących stacje

kontroli pojazdów;

2) zawieszenia przez przedsiębiorcę, o którym mowa w pkt 1, wykonywania działalności gospodarczej;

3) zmiany podmiotu prowadzącego stację kontroli pojazdów;

4) niespełnienia przez przedsiębiorcę, o którym mowa w pkt 1, któregokolwiek z wymagań określonych w art. 83 ust. 3

ustawy.

 

 

Czyli przepisy w ogóle nie precyzują, co zrobić z pieczątką przy zmianie jednego diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić z pieczątką przy zmianie jednego diagnosty

No na pewno nie powinno się trzymać tych pieczątek przez dwa lata na skp, a taki przypadek znam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie powinno się trzymać tych pieczątek przez dwa lata na skp, a taki przypadek znam,,,

 

Trzymać można i 100 lat. Nie można jedynie używać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zajumali w czwartek całą kasetkę łącznie z szufladą :razz: gn.... tylko kłopotów narobili. A tak ogólnie to na Opolszczyźnie jest teraz moda na obrabianie stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi, wydaje sie sensowne złożyć je do starostwa, tak też uczynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Stary (poprzedni) pracodawca tworzy komisje i utylizuje (niszczy) twoje pieczątki . Protokół z tego zdarzenia przekazuje do starostwa . Nowy pracodawca wyrabia Tobie nowe pieczątki z numerem swojej SKP i Twoim numerem uprawnień   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maj16 napisał:

co w takim razie z pieczęciami i przypadku zmiany pracodawcy?

 

Przepisy tego nie regulują.

 

3 godziny temu, Mariuszd napisał:

Protokół z tego zdarzenia przekazuje do starostwa

 

Nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - protokół ze zniszczenia dostarczyć do Starostwa - dopną go do wcześniejszego ze wzorami pieczątek i podpisu - Policja porównywała wzór mojej pieczątki, podpis ponieważ " ktoś" używa mojej starej do klepania - ale jak się okazało jest tylko podobna do oryginału - o protokół zniszczenia oryginał też pytali w starostwie ale był - więc poprzedni pracodawca miał spokój tak jak i ja

RWD dla obu stron

Najlepiej w trzech egzemplarzach - starostwo, właściciel, diagnosta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sobie przypominać. Od starostwa zależy czy takie dane zbiera czy też nie. "Moje" obecne starostwo nie ma.

Zresztą, skoro przy wyrabianiu "naszych" pieczątek, nikt nic nie zbiera, żąda, sprawdza itd, itp. To lepiej samemu się zabezpieczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maj16 napisał:

by starostwo miało mój wzór pieczątek, podpisu na pewno nie ma.

 

mają i to w setkach egzemplarzy ... 

 

nie nazywa się to "wzory pieczątek i podpisów" , ale na każdym zaświadczeniu z BT takie się znajdują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu .... w obecności ..... został zniszczone pieczątki diagnosty x . Wygaśnięcie umowy o pracą z dniem ... Podpisy

Zrobić stempel imiennej , klocka i podpisu na potwierdzeniu przed skasowaniem. Dwa trzy egzemplarze w zależności czy starostwo potrzebuje takowe 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję :) jeszcze jedno pytanie czy czcionka na pieczątce jest jakoś określona, koledzy mają 

Uprawniony Diagnosta normalna czcionka

Jan Kowalski pochylona czcionka

 

ja z kolei mam

UPRAWNIONY DIAGNOSTA pogrubiona czcionka

Jan Kowalski prosta czcionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.