Skocz do zawartości

Quad pierwsza rejestracja w kraju ?


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie o ile w ogóle można zarejestrować?

 

Przerabiam coś takiego pierwszy raz. Klient z zapytaniem czy może to zarejestrować bo kupił w niemczech

- dowód rej. niemiecki jest - więc w Niemczech było zarejestrowane ?!

- pierwsza rejestracja 03.2015

S1= 2

F1 = 614 kg

F2= 614 kg

O1= 550 kg

O2 = 196 kg

G = 468 kg

P1 = 29 kW / 6500 obr

nie wiem co oznacza "89" w niemieckim dowodzie pod literka J=89 ?? ( kategoria pojazdu)

Powiedziałem , że tego się nie da zarejestrować z uwagi chociażby na masę własną przekraczającą 400kg ( bo pojazd służy do przewozu osób S1=2 , wyliczona ładowność 146kg , więc po 73 kg na osobę ?)

 

Panowie co wiedzą nieco więcej w temacie i nie jedno zwane "czterokołowcem " rejestrowali proszę o opinię.

Klient się upiera , że dzwonił do innej stacji i że mu to zarejestrują ???

 

O co chodzi w niemieckim dowodzie z tym J=89 ? - czy u nich są inne oznaczenia homologacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK moc też większa niż 15kW

Trochę poczytałem na naszym forum i w przepisach i przyznaje - się dokształciłem (lub przypomniałem i odświeżyłem wiadomości :lol: ) - brzmi lepiej .

To było moje pierwsze zapytanie o zarejestrowanie quada od czasu egzaminów i rozpoczęcia pracy :-D

Ale z tą masą własną też miałem rację ?

 

A może ktoś wyjaśni , niby przepisy EU a w Niemczech dowód rejestracyjny na to cudo jest ?

 

O co chodzi w niemieckim dowodzie z tym J=89 ? - czy u nich są inne oznaczenia homologacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza "89" w niemieckim dowodzie pod literka J=89 ??

Przetłumacz DR, może Niemcy już potrafią jak my kombinować, ciągnik rolniczy albo coś ciekawszego ,,,

 

[ Dodano: 15-02-2016, 12:52 ]

8. Wymagania odnośnie mas motocykli, motorowerów, pojazdów czterokołowych oraz przyczep do tych pojazdów

określa załącznik do dyrektywy 93/93/EWG5), przy czym dopuszczalna masa całkowita motocykla jednośladowego nie

może przekroczyć maksymalnej masy całkowitej określonej przez producenta, a maksymalna masa pojazdu nieobciążonego

dla pojazdów trzy- i czterokołowych nie powinna przekraczać:

 

2) w przypadku pojazdów czterokołowych:

a) pojazdy czterokołowe lekkie – 350 kg,

b) pojazdy czterokołowe inne niż lekkie do przewozu osób – 400 kg,

c) pojazdy czterokołowe inne niż lekkie do przewozu rzeczy – 550 kg (bez uwzględniania masy akumulatorów przy

napędzie elektrycznym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na ten pojazd homologacji , ( J=89 ?? ) ale wydaje mi się że jeśli DMC=614 kg

MW=468 kg , to ładowność 146 kg , biorąc pod uwagę, że pojazd jest dwumiejscowy S1=2 , to na osobę wypada 73 kg .

 

Założyłem że służy do przewozu osób , bo przecież druga osoba to nie "rzecz" .

 

Jak zakwalifikować Quada czy służy do przewozu osób czy rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakwalifikować Quada czy służy do przewozu osób czy rzeczy ?

Przejmujesz się, a nie wiesz czy stać właściciela na zdławienie mocy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j. ciągnik rolniczy (numer kluczowy 8710) wzgl. wpis w unijnych

dokumentach pojazdu cyfr „87“ lub „89“ pod literą J (kategoria pojazdu)

oraz cyfry „1000“ pod numerem 4 (rodzaj nadwozia)

 

k. nośnik narzędzi (numer kluczowy 8720) wzgl. wpis w unijnych

dokumentach pojazdu cyfr „87“ lub „89“ pod literą J (kategoria pojazdu)

oraz cyfry „2000“ pod numerem 4 (rodzaj nadwozia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki IVVO za informację na temat " J=89 "

Jak byś mógł napisać gdzie szukać informacji na temat tego o czym pisałeś , będę wdzięczny .

Jest to jakaś dyrektywa ?

Chętnie uruchomię samokształcenie i przestudiuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebałem po necie - pojazdy zwolnione z opłat drogowych - jest to wpisane w pozycję J -mam załącznik ale brakło mi limitu załączników na Norcomie - jak wyczyszczę to wrzucę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ładowności- a nie jest czasem 75kierowca + 71pasażerowie? I 146 się zgadza. Nie wiem czy tak jest w czterokołowcach bo ja początkujący jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ładowności- a nie jest czasem 75kierowca + 71pasażerowie?
- chyba w autobusie:
§ 17. 1. Liczba miejsc dla pasażerów siedzących i stojących powinna być tak ustalona, aby nie nastąpiło przekroczenie

dopuszczalnej masy całkowitej autobusu.

2. Przyjmuje się, że średnia masa jednego pasażera wraz z bagażem wynosi:

1) dla autobusu miejskiego – 68 kg;

2) dla pozostałych autobusów – 71 kg.

 

Nie wiem czy tak jest w czterokołowcach bo ja początkujący jestem
- ja bym się trzymał jednak "zakresu":
§ 5. 1. Liczbę miejsc w pojeździe ustala się tak, aby:

1) łączna masa osób znajdujących się w pojeździe nie powodowała przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej; masę

pierwszej osoby przyjmuje się w wysokości 75 kg, a kolejnych w wysokości 68 kg, z zachowaniem warunków § 17 ust. 2

rozporządzenia o warunkach technicznych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec języka za przewodnika :-)

 

Mam jakiś punkt zaczepienia , jak coś namierzę to wrzucę na stronę

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam mam taki oto " kwiatek"- pojazd  czterokołowiec typu buggy , PGO BR250D. W dowodzie zero mas , (ale to później jak będę miał chwilę czasu).. Dla pewności pojazd zostanie zważony ( waga w firmie).

Jednak zastanawia mnie wpis w DR w poz. J.1, poza tym może są  jakieś inne kwestie winne  wzbudzić moje wątpliwości , mam na myśli pokazany poniżej DR.

Skan_20190215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:

J voertuigcategorie: (J.1) voertuigaard: vierwieler met motor (L6) = J kategoria pojazdów: (J.1) natura/budowa pojazdu: czterokołowiec z silnikiem (L6)

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wadi napisał:

W dowodzie zero mas , (ale to później jak będę miał chwilę czasu).. Dla pewności pojazd zostanie zważony ( waga w firmie).

 

- tu byłbym ostrożny, bo czterokołowcom inaczej określa się parametr odpowiadający naszej masie własnej! Nie polegałbym li tylko na pewności zważenia pojazdu! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten wynalazek coś dziwnie krótki ma błotnik z tyłu, chyba że to coś z moim okularem nie teges :icon_e_geek:

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sojer1disco napisał:

Ten wynalazek coś dziwnie krótki ma błotnik z tyłu, chyba że to coś z moim okularem nie teges :icon_e_geek:

 

- z okularami wszystko teges! :OK:

To mi trzeba wytłumaczyć, co to za pojazd i jakim warunkom ma odpowiadać, żeby czepiać się go o błotniki zaraz. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.