Skocz do zawartości

samochód 6 lat w kraju bez opłaconego podatku akcyzowego


pancerny

Rekomendowane odpowiedzi

co do pierwszego pytania to ja takiego dokumentu nie posiadam,

Czyli potwierdza się to co pisałem zmieniając posta . Obawiam się że zostaniesz w ciemnej "D".

Powtarza się po raz kolejny to co mówię : Sprzedający powie wszystko żeby towar sprzedać .

Wystarczy obejrzeć TVN TURBO , jak lekką wymowę mają cwaniacy i jak im miny rzedną na widok dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze inne rozwiązanie - zmienić powiat rejestracji - na taki, który zgodnie z prawem nie wymaga akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze inne rozwiązanie - zmienić powiat rejestracji - na taki, który zgodnie z prawem nie wymaga akcyzy.

 

Gdzie są takie powiaty blisko woj. podkarpackiego jeśli ktoś wie.

I czy WK nie zgłasza wówczas do UC?

Na kim w/g Waszej oceny ciąży ta akcyza mając na uwadze dokumenty które posiadam.

 

Można chyba jeszcze raz wywieźć pojazd do Niemiec i tam go ponownie nabyć.

Samochód też spełnia wymogi do rejestracji na zabytek, tylko podobno później każdy remont trzeba uzgadniać z konserwatorem zabytków (obecnie wymaga trochę poprawek blacharskich i wolałbym go przed ich wykonaniem na zabytek nie rejestrować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy WK nie zgłasza wówczas do UC?

 

To informacje niejawne. Wiele WK zgłasza z automatu wszystkie.

 

Na kim w/g Waszej oceny ciąży ta akcyza mając na uwadze dokumenty które posiadam.

 

Już na ten temat pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są takie powiaty blisko woj. podkarpackiego jeśli ktoś wie.

Nie wiem co znaczy blisko .

U mnie by to wystarczyło do rejestracji, bo literalnie dla pojazdów spoza UE wymaga się jedynie odprawy celnej. A żaden przepis nie wskazuje, że ma to być odprawa celna polska. Zdaje się, że odprawa w dowolnym kraju UE dopuszcza do obrotu na terenie całej UE. Moim zdaniem urząd bezprawnie wymaga akcyzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak znam życie fakt rejestracji będzie dla gościa wyrocznią, że skoro zarejestrował, tzn. że akcyzy płacic nie musi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rejestracji na zabytek potrzeba tylko umowę kupna sprzedaży, co wydaje się być najlepszym wyjściem w mojej ocenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem będziesz bohaterem Państwo w państwie

 

Zdaniem celników koń może być osłem, czyli rzecz o tym, jak samochód ciężarowy może stać się osobowy

 

Wracamy do Chełma. Po naszym listopadowym programie rozdzwoniły się telefony - od ludzi skrzywdzonych takimi samymi decyzjami, jakie urzędnicy wydawali w sprawie bohaterów naszego reportażu.

Firma państwa Konopackich upadła na skutek wszczynanych postępowań przez funkcjonariuszy celnych.

- Nigdy nikomu nic nie ukradliśmy, nigdy nie zalegaliśmy – mówi ze łzami w oczach Katarzyna Konopacka.

Gdy zaczynali działalność wystąpili o interpretacje do Ministra Finansów. Dostali wtedy dokumenty potwierdzające, że prawidłowo odprowadzają podatek. Potem jednak funkcjonariusze celni wydawali inne decyzje.

- Urząd celny w Toruniu się na nas uwziął – mówią Konopaccy. - To już jest nękanie – dodają.

Urzędnicy skierowali do sądu przeciwko Konopackim ponad siedemdziesiąt spraw, a po wizycie naszego reportera, jednego dnia dostali w dużej kopercie ponad sto nowych decyzji. Wszystkie dotyczą tego samego. Urząd celny kieruje kolejne wnioski do sądu, a sądy po kolei je odrzucają. Urzędnicy przegrali już pięćdziesiąt spraw, kolejne czekają na rozpatrzenie. Firma jest zniszczona, a Konopaccy od roku właściwie nie wychodzą z sądów.

 

ps

program właśnie emitują od 19:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rejestracji na zabytek potrzeba tylko umowę kupna sprzedaży, co wydaje się być najlepszym wyjściem w mojej ocenie...

 

Mylisz się. Dla zabytkowego sprowadzonego wymaga się również odprawy celnej lub akcyzy (zwolnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak znam życie fakt rejestracji będzie dla gościa wyrocznią, że skoro zarejestrował, tzn. że akcyzy płacic nie musi 8)

 

lubię płynąć pod prąd z prądem płyną tylko zdechłe ryby!!!

już jest po sprawie...

 

dzięki za sugestie pozdrawiam - pancerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.