Skocz do zawartości

Mercedes Benz Sprinter zwalniacz.


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • sad_madman

    27

  • Paprock

    15

  • danielg539

    10

  • aboz

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skoro ma kategorię M3, to musi mieć zwalniacz i dokument na ten zwalniacz, co tu jeszcze debatować i utrudniać życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma kategorię M3, to musi mieć zwalniacz i dokument na ten zwalniacz,

Dodam tylko :

1. Brak dokumentacji potwierdzającej spełnianie wymagań dla zwalniacza (jeżeli jest wymagany). UI/USZ
Zwalniacz elektryczny/hydrauliczny/inny*)

*) Niepotrzebne skreślić.

Jak sobie przypomnę jaką łaskę robił kiedyś Mercedes z dokumentem w przypadku ADR, to niech lepiej zajmą się handlem marchewką .

To klient miał wiedzieć jaką skuteczność ma zwalniacz i zadać im konkretne pytanie , a oni łaskawie odpowiadali że zwalniacz ma skuteczność taką jak w pytaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma kategorię M3, to musi mieć zwalniacz i dokument na ten zwalniacz

 

NIE - NIE MUSI!!!

 

Ty jesteś Diagnostą w ogóle??

 

Sprawa rozbija się tylko o to w zasadzie, że nawet jak nie musi, to tak czy inaczej musi to udokumentować na SKP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, kolega stwierdza, że skoro jest M3 to na BT ma mieć papiery na zwalniacz lub jego ekwiwalent i nie ma co dalej dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE - NIE MUSI!!!

Czytałeś to co Paprock wkleił z regulaminu 13 ?

Pojazd ma być poddany badaniu typu IIA , czy będzie zwalniacz(retarder) ,czy inne rozwiązanie , to nie ma znaczenia . Dla nas bez względu na sposób rozwiązania w rozporządzeniu jest użyte określenie "zwalniacz" . Ma być "zwalniacz" i dokument na "zwalniacz" nawet jakby hamowanie piętami spełniało warunki dla IIA .

Chyba jaśniej nie da się tego opisać , bo coś mi się zdaje że poszło ukierunkowanie na konkretne rozwiązanie techniczne i będzie pisania na kilkanaście stron .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie ma zwalniacza, tylko jest hamowanie piętami i wynika to z homo?? To jaki inny dokument niby jeszcze chcecie?? :razz:

 

Żeby było jasne - nie tylko w Sprinterze tak jest. Iveco też nie ma zwalniacza wszędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie ma zwalniacza, tylko jest hamowanie piętami i wynika to z homo??
Jeżeli będzie wynikało to z homo , ja bym problemu nie stwarzał . Tylko w omawianym przypadku chyba to nie wynikało ,oprócz suchej informacji o przystosowaniu do "100"( i chyba tylko takie info jest ) .
A jak nie ma zwalniacza, tylko jest hamowanie piętami

Jeszcze jedno . Dla mnie to samo zaprzeczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dla tematycznego busa wyciągu ze świadectwa homo.

Można się spodziewać, że do homo załącznikiem był przykładowy dodatek potwierdzający spełnienie wymagań w zakresie długotrwałego hamowania, a jeżeli go wcięło to trzeba nam kwitu od... No właśnie od kogo?

5ae1a74b7d2e3_BUS100b.thumb.gif.80a3da30adb9f87f7144692ec8fc10d0.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem.

Bardziej mi szło, aby nie posługiwać się różnorakimi papierkami pisanymi naprędce przez dyrektorów, kierowników, mistrzów, szefów wszelakiej maści warsztatów i serwisów.

 

No OK Kolego blakop. Pisałeś, że pracowałeś w IVECO, to czy taki zakładam autoryzowany serwis jest w myśl przepisów przedstawicielem producenta, a może przymiot taki tejże marki należy się tylko IVECO Poland.

No może na przykładzie FIATA. Jest FCA Poland i jest w Poznaniu Pol-Car. Czy Pol-Car może wystawić jakiekolwiek z powyższych lub też podobne dokumenty?

 

Pytam bo mi serwis Iveco wystawia kwitki na ogranicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dla tematycznego busa wyciągu ze świadectwa homo.

Można się spodziewać, że do homo załącznikiem był przykładowy dodatek potwierdzający spełnienie wymagań w zakresie długotrwałego hamowania, a jeżeli go wcięło to trzeba nam kwitu od... No właśnie od kogo?

Tylko tak naprawdę z takiego raportu nic nie wynika, on ma dopiero znaczenie w zestawieniu z homologacją całopojazdową do której jest dołączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Nie wiem.

W każdym razie podane są w nim trzy numery VIN i dla każdego przyporządkowano konkretny zwalniacz, oraz spełnienie testu II A. Mi osobiście takie potwierdzenia na konkretny numer VIN i zwalniacz w zupełności by wystarczyło. No i żeby napisane po polsku jeszcze było. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałoby być po Polsku ? Jest to homologacja europejska więc język angielski jest tym "właściwim" a ten drugi zależy już od widzimisie producenta.

 

Takie pytanie - co jeżeli Sprinter występuje w innej konfiguracji (przełożenie główne) niż podane jest w powyższym raporcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, bo mam takie marzenie. Po drugie, mnie z tego raportu tylko VIN + zwalniacz + test II A interere. Po trzecie i na szczęście, nikt liczenia zębów (w przełożeniu głównym) na SKP nie wymyślił jeszcze.

Swoje liczę. Zostało mi po wojskowemu "co drugi wystąp", to łatwo i bez kalkulatora zliczę.

:hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Cię rozumiem, że wg Ciebie ten raport dotyczy tylko tych trzech pojazdów i tylko pojazdy z tym numerem VIN przechodzą test II A ?

 

Ps. Jeżeli chodzi o przełożenie główne to w przypadku Sprintera jest podane na TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszkę nie za bardzo. Ten raport został wystawiony dla trzech VIN-ów i to wszystko. Obciąłem te numery dla dobra sprawy jak i wszystkie loga, nazwy i podpisy, by nikt się nie przychrzanił.

Trafi do mnie auto z VIN-em ujętym w raporcie i dla mnie taki dokument wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia życzę... Co tutaj wiele mówić - ten raport jest tylko częścią homologacji i działa to na innej zasadzie niż Ci się wydaje.

 

Ps. Czego tyczy siię zdanie "chyba troszkę nie za bardzo" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyczy się "rozumienia".

OK. Bądź uprzejmy wskazać przeciwwskazania tego raportu do tego zdania:

:arrow:"Brak dokumentacji potwierdzającej spełnianie wymagań dla zwalniacza (jeżeli jest wymagany)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ten raport jest częścią homologacji całopojazdowej i dlatego jest tam podany nr VIN ale istnieją także raporty gdzie żadnego numeru VIN nie uświadczysz a są one jak najbardziej obligujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyróżniki pojazdu one zawierają? Jeżeli dotyczą konkretnego nr homo to w sumie OK, ale jeśli wskazany jest tam wariant i wersja pojazdu to bym się mocno zastanawiał czy je uznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami myślę, że użytkownicy tego forum za dużo mają czasu na rozważania. Dlaczego miałbyś nie uznać raportu gdzie jest wyszczególnione wariant i wersja pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda jednostka reprezentująca danego jest jego przedstawicielem. Zatem "Pol-Car" jak najbardziej może być "przedstawicielem" producenta w rozumieniu przepisów. Przepisy nie mówią nic, że ma to być producent, czy też generalny importer.

To do Paprocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami myślę, że użytkownicy tego forum za dużo mają czasu na rozważania.

Życie uczy, że lepiej 2 razy się zastanowić niż raz dać się wpuścić w maliny.

Polecam lekturę wyroków sądowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.