Skocz do zawartości

Samochód specjalny pożarniczy a VAT


Tomek D

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie misię trafił Land Rover specjalny pożarniczy. Dwa miesca siedzące z tyłu motopompa i inne sprzęty gaśnicze. Niebardzo wiem jak to ugryść :oops:

Już wykonałem telefon w pewne miejsce i jestem znowu mondrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf wreszcie więcej czasu.

Dz U Nr 90 art. 86 ust 5

5.Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych

określonych w ust. 4 pkt 1-4 stwierdza się na podstawie

dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego

przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego

zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu

rejestracyjnego pojazdu, zawierającego właściwą adnotację

o spełnieniu tych wymagań.

 

Więc sprawdzamy pojazdy w ust 4 które łapią się pod punkty do 1 do 4. Pojazdy specjalne są w punkcie 5 więc nie podlegają badaniom na OSKP i w urzędzie wpisują im Vat bez żadnych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdzamy pojazdy w ust 4 które łapią się pod punkty do 1 do 4. Pojazdy specjalne są w punkcie 5 więc nie podlegają badaniom na OSKP i w urzędzie wpisują im Vat bez żadnych badań.

Po wczytaniu się w tekst też bym był takiego zdania.

Ust.5 mówi "Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust.4 pkt 1-4 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stacje kontroli pojazdów,potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu,zawierającego właściwą adnotację o spełnieniu tych wymagń"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Właśnie misię trafił Land Rover specjalny pożarniczy "

 

W załączniku Nr 9 Ustawy nie ma samochodu specjalnego o przeznaczeniu - pożarniczy. A warunki Dz.U. Nr 90 art.86 ust.5 spełniaja tylko te które są tam wymienione. Z tego wniosek że strażacy mają pozamiatane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wniosek że strażacy mają pozamiatane.
Ktoś o nich zapomniał, oby oni nie zapomnieli o wyjechaniu do pożaru

 

A po co strażakom prawo do odliczeń podatku VAT ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż Pożarna jest nie tylko Państwowa!!

:shock:

Możesz podać jakiś przykład ?

Czyżbyś miał na myśli straże typu Zakłady Chemiczne itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

to ja mam teraz pytanie

 

mam działalność gospodarczą, kupiłem żuczka ze straży w dowodzie ma specjalny pożarniczy...

 

czy jak zrobię go na żółte... w dowodzie zostanie pożarniczy specjalny zabytkowy... to mogę odliczać VAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="motonita"

czy jak zrobię go na żółte... w dowodzie zostanie pożarniczy specjalny zabytkowy... to mogę odliczać VAT ?

- nie, no idzie tylko strzelić sobie w łeb.[Matko kochana]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam działalność gospodarczą, kupiłem żuczka ze straży w dowodzie ma specjalny pożarniczy...

 

"4. Pojazdy samochodowe są uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika,

jeżeli:

1) sposób wykorzystywania tych pojazdów przez podatnika, zwłaszcza określony w ustalonych przez niego zasadach

ich używania, dodatkowo potwierdzony prowadzoną przez podatnika dla tych pojazdów ewidencją przebiegu

pojazdu, wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub

2) konstrukcja tych pojazdów wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub powoduje,

że ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą jest nieistotne"

 

Więcej w ustawie VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Do pojazdów samochodowych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, należą:

1)

2)

3) pojazdy specjalne, które spełniają również warunki zawarte w odrębnych przepisach, określone dla następujących przeznaczeń:

a) agregat elektryczny/spawalniczy,

b) do prac wiertniczych,

c) koparka, koparko-spycharka,

d) ładowarka,

e) podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych,

f) żuraw samochodowy

- jeżeli z dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym wynika, że dany pojazd jest pojazdem specjalnym.

 

10. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 9:

 

1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

 

2) pkt 3 stwierdza się na podstawie dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

16. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może określić, w drodze rozporządzenia, inne niż określone w ust. 9 pojazdy samochodowe, o których mowa w ust. 4 pkt 2, uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika, wymagania dla tych pojazdów samochodowych oraz dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań, uwzględniając specyfikę ich konstrukcji oraz ich zastosowanie, a w przypadku pojazdów mających więcej niż jeden rząd siedzeń - również wymóg, aby dopuszczalna masa całkowita była większa niż 3 tony.

 

Dz. U. z 2014 r. poz. 312 z dnia 13.03.2014 r.

 

czy MF wprowadził p16. w życie :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam działalność gospodarczą, kupiłem żuczka ze straży w dowodzie ma specjalny pożarniczy...

 

"4. Pojazdy samochodowe są uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika,

jeżeli:

1) sposób wykorzystywania tych pojazdów przez podatnika, zwłaszcza określony w ustalonych przez niego zasadach

ich używania, dodatkowo potwierdzony prowadzoną przez podatnika dla tych pojazdów ewidencją przebiegu

pojazdu, wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub

2) konstrukcja tych pojazdów wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub powoduje,

że ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą jest nieistotne"

 

Więcej w ustawie VAT.

 

 

Reklama, wynajecia ogolnie pojazdy zabytkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do wożenia części potrzebny jest Ci pojazd ciężarowy.

Nikt też nie zabroni Ci wozić osobowym czy też specjalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.