Skocz do zawartości

Data następnego badania 29.02


vvitek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, z racji że spotkałem się z kilkoma różnymi opiniami na ten temat, chciałbym poznać również Waszą opinię. Samochód przyjeżdża na OBT w dniu 29.02.2016. Wpisujecie datę następnego badania na 29.02.2017 czy też na 28.02.2017?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujecie datę następnego badania na 29.02.2017 czy też na 28.02.2017?

Z logicznego punktu widzenia nie możesz wyznaczyć na 29.02.2017 bo takiego dnia w 2017 roku nie będzie.Ja stawiam na 1.03.2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na 1.03.2017

Źle obstawiasz, bo to będzie na 1 rok i 1 dzień. Poprawna data to 28.02.2017.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie na 1 rok i 1 dzień.

Nie będzie. 1 rok = 365 dni , przy obliczaniu nie bierzemy pod uwagę dnia w którym wykonano badanie ,czyli liczymy od 1 marca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 29 lutego i 01 marca wyznaczysz termin na 01 marca i w obu przypadkach będzie to na rok :shock:

Ja uważam, że należy postąpić analogicznie jak podaje KPA przy wyznaczaniu terminu w miesiącach§ 3.

Terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 29 lutego i 01 marca wyznaczysz termin na 01 marca i w obu przypadkach będzie to na rok :shock:

Fakt że to dziwne , ale zobaczymy za parę godzin jak jest w programach.

Terminy określone w miesiącach

Tyle że termin w miesiącach mamy tylko w przypadku autobusu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIO64, zauważ, że KPA nie definiuje terminu określonego w latach ale ja uważam, że był by taki jak w przypadku miesięcy, czyli do ostatniego dnia miesiąca niezależni czy był by to 28, 29 30 czy 31.

Już parę 29 lutych przepracowałem w tym zawodzie i zawsze wyznaczałem terminy do 28 lutego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne , program wyznacza na 28 .

A i jeszcze jedno

Czyli 29 lutego i 01 marca wyznaczysz termin na 01 marca i w obu przypadkach będzie to na rok

Przecież wykonując badanie 28 i 29 ,tak samo wyznaczysz dwa razy na ten sam dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam z ostatniego dnia miesiąca na ostatni dzień miesiąca datę wytycza. Nie wnikam jaka za rok to 'cyfra'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norcom -28 - Ale taka mała ciekawostka - małe forum a 4 z 29/02 ma urodziny Najlepszego - starzy ciałem ale młodzi duchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXX tez zapodaje na 28,02,2017r. Tak przy okazji-robie OBT przykladowo 01,01,2016r Czy w tym przypadku TNBT będzie 01,01,2017r czy jednak patrząc na to logicznie jednak 31,12,2016r..... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest taka sama logika jak w wykonaniu badania w dniu 01.01

Tylko iż jest to ustawowo dzień wolny od pracy i wykonać badanie w ten dzień może tylko właściciel/diagnosta :D a 29/02 to normalny dzień tyle że występuje co 4-lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczątki przestawione, a tu taki psikus.

Dobrze, że miałem tylko auta zza granicy :) datowniki nieużywane.

Już przestawione na 28, tak jak podaje Patronat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczątki przestawione, a tu taki psikus.

datowniki nieużywane. Już przestawione na 28,

 

Chyba tylko jeden datownik drugi jest dobrze 29.02 :-?

Co innego dzień ustawowo wolny , a co innego nie istniejący 29.02.2017r. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] jest to ustawowo dzień wolny od pracy i wykonać badanie w ten dzień może tylko właściciel/diagnosta [...]
:?::?::?:

Dlaczego tylko właściciel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo se wymyślili, że ino Boss=Właściciel=Diagnosta ma dostęp do SKP i pieczęci w Nowy Rok. Reszta po Sylwestrze kaca leczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 29 lutego i 01 marca wyznaczysz termin na 01 marca i w obu przypadkach będzie to na rok

Przecież wykonując badanie 28 i 29 ,tak samo wyznaczysz dwa razy na ten sam dzień .

Niby tak, ale wyznaczając na 28 lutego otrzymujemy termin 12 miesięczny (w domyśle rok) a wyznaczając na 1 marca otrzymujemy termin 12 miesięcy i 1 dzień (czyli ponad rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.