Skocz do zawartości

Ponowny odbiór SKP a katalogi


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przygotowujemy się do ponownego odbioru PSKP (mija 5 lat).- Sprawa dotyczy katalogów.- Przy pierwszym odbiorze miałem katalogi ITS z 2007 oraz Autodada Diesel i Autodada Benzyna z 2011, Autodata Geometria z 2011, Autodata Motocykle z 2011. Wiem, że przy tegorocznym odbiorze mam mieć aktualne katalogi. Znalazłem z ITS roczniki do 2015 ale Autodata tylko 2012 (wersja książkowa). Moje pytanie. Czy ktoś miał odbiór w tym roku i jakie katalogi wymagali panowie z TDT. Dzwoniłem do TDT ale powiedziano mi tylko, że muszą być aktualne. Co polecacie? Wiem, że można zakupić wersje elektroniczne ale licząc koszty... Mamy też katalog DIP w programie Norcomu ale tam są tylko dane na zasadzie katalogu ITS a nie ma np. geometrii i danych motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    6

  • pietrek_k

    6

  • Psuj

    5

  • stefan8630

    4

Witam. Przygotowujemy się do ponownego odbioru PSKP (mija 5 lat).
- przeżyłem ponowny odbiór i niestety wnikali w katalogi. Przed ponownym trafiła się jeszcze kontrola z urzędu i też wnikanie w katalogi było.

 

W styczniu już na innej stacji był odbiór przez TDT i normalka, że katalogi, a jakie, a gdzie. Owszem stacja posiadała i posiada wersje klasyczne (książkowe) jak i wersje elektroniczne. Dziś była kontrola urzędowa tejże stacji i katalogi na pierwszy ogień.

Niestety były to raczej jedne z ostatnich wersji książkowych A-Daty. Przy odbiorze i kontroli jeszcze dały radę. No ale za rok, dwa... trza będzie w koszty brnąć jak pentagram.

Jutro z pracy listę zrobię , ale szału ni ma. Ot minimum tak aby-aby przepchnąć stację.

 

Tam fragmenty o katalogach:

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16312

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=17721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem wlasnie po wizycie panow z TDT. Niestety trzeba uzupelnic braki w literaturze. Mamy aktualne katalogi z ITS, ale tam nie ma danych do geometrii, musimy miec dane do geometrii do ciagnikow rolniczych, naczep i przyczep.

Moze ktos wie gdzie mozna dostac katalog z danymi do przyczep i naczep bo ciagniki juz znalazlem i czy akceptuja ksero katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć podstawę prawną, na podstawie której miałbym dostać wynik negatywny, w przypadku nie posiadania katalogów, w trakcie takiego odbioru.

Żadne katalogi (zebrane do jednej kupy) na dzień dzisiejszy, nie posiadają wszystkiego tego, co nam jest niezbędne do pracy. W związku z powyższym może kontrolujący wskazaliby nam taki, który spełni ich wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje COID. jest wersja książkowa i elektroniczna. u mnie wersje 2015

 

Ten katalog ma jedyną zaletę no może dwie :

a) starcza na kontrolę

b) jest tani

Reszta to porażka na OSKP, masa pustych rubryk, brak nowszych modeli zwłaszcza aut pow. 3,5 t i duże rozbieżności pomiędzy tymi samymi modelami i rocznikami w autach osobowych. :razz:

To są moje spostrzeżenia odnośnie CODIE.

 

Żadne katalogi (zebrane do jednej kupy) na dzień dzisiejszy, nie posiadają wszystkiego tego, co nam jest niezbędne do pracy. W związku z powyższym może kontrolujący wskazaliby nam taki, który spełni ich wymagania.

W pełni się zgadzam i popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro wiesz, że żaden katalog NIE JEST idealny, jak również, że takowy nie istnieje, to... co proponujesz? Bo jednak na jakieś rozwiązanie - choćby w ten czy inny sposób kompromisowe trzeba się zgodzić - nie sądzisz??

 

Bo ja myślę, że katalog idealny (jako taki) jest utopią i nigdy nie powstanie... W obecnych realiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalog idealny (jako taki) jest utopią i nigdy nie powstanie... W obecnych realiach..

Zgadzam się ale jakiś trzeba mieć, muszę podzwonić po TDT i zapytać się czy zadowala ich tylko Autodata czy jakieś inne pozycje mogą być. W zasadzie to rozchodzi mi się wyłącznie o dane do geometrii, odnośnie momentów dokręcenia śrub, takie jak to było w Autodacie bo jak zakupię katalog ITS 2015 to nie będę dublował z Coide sys.. Gdyby istniały Autodaty w miarę aktualne to bym zamówił i spokój ale jak mam z 2011 a istnieją z 2012 to sensu żadnego nie ma bo TDT zarzuci jeszcze brak aktualnych danych odnośnie tych zawartych w Autodacie dla nowszych pojazdów z 2015 r. bo takie mogą pojawić się na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro wiesz, że żaden katalog NIE JEST idealny, jak również, że takowy nie istnieje, to... co proponujesz?

Trzeba stworzyć katalog źródłowy i udostępnić go SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po długim oczekiwaniu otrzymałem odpowiedź z TDT na temat katalogów. Proste pytanie i jeszcze prostsza odpowiedź:

Witam,

 

W odpowiedzi na Pańskie pytanie z dnia 24 marca 2016 roku skierowane do Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego dotyczące interpretacji przepisów dotyczących wymagań w stosunku do wyposażenia kontrolno – pomiarowego stacji kontroli pojazdów uprzejmie informujemy, iż zgodnie z postanowieniem wynikającym z art. 83 ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.), poświadczenie zgodności wyposażenia i warunków lokalowych stacji przeprowadzającej badania techniczne pojazdów odpowiednich do zakresu przeprowadzanych badań wydaje za opłatą, w drodze decyzji Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego, po dokonaniu sprawdzenia stacji kontroli pojazdów.

 

Brak jest umocowania dla Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego do wydawania opinii prawnych oraz interpretacji przepisów dotyczących prowadzenia stacji kontroli pojazdów.

 

Wszystkie rozstrzygnięcia podejmowane przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, podejmowane są w oparciu o zgromadzone dokumenty podczas prowadzonego postępowania administracyjnego dotyczącego wydania poświadczenia zgodności wyposażenia i warunków lokalowych stacji kontroli pojazdów, które wszczynane jest na wniosek strony.

 

Jednocześnie informujemy, iż wszystkie wymagania dotyczące warunków lokalowych oraz wyposażenia kontrolno – pomiarowego stacji kontroli pojazdów precyzyjnie zostały określone w rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 10 lutego 2006 roku w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów (Dz. U. Nr 40, poz. 275).

 

Z Poważaniem

 

M. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie informujemy, iż wszystkie wymagania dotyczące warunków lokalowych oraz wyposażenia kontrolno – pomiarowego stacji kontroli pojazdów precyzyjnie zostały określone...

Niech dadzą to swoim inspektorom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy właśnie już po odbiorze i katalogi wymagają mamy 2011 i nowsza 2015 wersji elektronicznej ,nie stety trza troszkę zapłacić ale jest ok.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar kupić + katalogi ITS 2015 tylko ta Autodata nie daje mi spokoju bo przez telefon to w tdt powiedzą, że ma być aktualna a na piśmie jak wyżej bełkot.

 

[ Dodano: 15-06-2016, 13:33 ]

Już po odbiorze. Nie było tak ciężko. Katalogi ITS z 2015 r. program GTO PC z 2016 i było ok. Panowie mili nie czepiający się. Pełen luz :)

 

[ Dodano: 15-06-2016, 13:42 ]

Już po odbiorze. Nie było tak ciężko. Katalogi ITS z 2015 r. program GTO PC z 2016 i było ok. Panowie mili nie czepiający się. Pełen luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Panowie może podpowiecie gdzie znaleźć aktualne katalogi geometrii ciągników i przyczep oraz jakieś katalogi ciśnień w kołach? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Koledzy kończy mi się na PSKP subskrypcja roczna na Autodatę 3 i chciałbym zadać pytanie czy jest coś tańszego a jednocześnie wystarczającego przy odbiorach stacji jak i kontrolach starostwa?? Autodata to koszt conajmniej 1700 netto (1100 autodata + autodata motocykle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog ITS on line - koszt podobny.

 

Niestety aktualność kosztuje, możesz kupować papierowe autodaty, ale co odbiór będziesz musiał odnawiać, a może i częściej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten program COIDE?? Pewnie do niego jeszcze trzeba dokupić Geometrię i dane o motocyklach. Dobrze rozumuję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.