Skocz do zawartości

Ponowny odbiór SKP a katalogi


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

COIDE koszt ok 500 zł , dostajesz książki i płyte . Są tam motocykle , sam osob. , sam cięż. ciągniki i przyczepy . ALE brak geometrii i ciśnienia w ogumieniu , to z kolei jest w AUTODACIE . Ja osobiście nie spotkałem jednej książki (programu) który by załatwił temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    6

  • pietrek_k

    6

  • Psuj

    5

  • stefan8630

    4

Autodata to koszt

Aktualne ceny katalogowe abonamentu na 12 miesięcy:

 

Autodata Online 3 D&R (diagnoza i naprawa) – 2 400 zł. netto

Autodata Online 1 S&M (serwis i konserwacja) – 1 100 zł. netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupować papierowe autodaty,

Publikacja wydawnictw papierowych miał być zakończona i Autodata miała być tylko z dostępem online. Jeśli są jeszcze jakieś wydania książkowe w sprzedaży to raczej jest to ostatnia edycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprzedaży to raczej jest to ostatnia edycja.

Z 2013 roku , książkową mają(Precyzja Bydgoszcz) geometrię do ciężarowych, ale nie Autodatę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy katalogi ITS na 2016 oraz program firmy Precyzja Bydgoszcz i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnie wydanie książkowe z 2013 i nikt o nic nie zapytał.

 

I tak powinno być. Bo kto powiedział, że ma być katalog z 2016 r., a nie np. z 1916 r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kto powiedział, że ma być katalog z 2016 r., a nie np. z 1916 r.?

 

Bo dane mają być w miarę aktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dane mają być w miarę aktualne...
A podstawę prawną dasz? :-P Pomijam fakt podstawy prawnej dla wymogu posiadania przez SKP jakichkolwiek katalogów :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dane mają być w miarę aktualne...

 

W miarę to jest ile? Rok, dwa lata? A czemu nie 10? A co będzie jak przyjedzie pojazd z 1916 r.? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak przyjedzie z 2016r ?
na badanie tzw. "powypadkowe" pojazd z 2016? Skąd dane do poniższych parametrów:

1.3.1. Pomiar geometrii ustawienia kół przednich:

– pomiar kąta pochylenia koła lewego i prawego,

– pomiar kąta wyprzedzenia osi zwrotnicy kół lewego i prawego,

– pomiar zbieżności kół,

– pomiar śladowości kół,

– pomiar nierównoległości osi,

aby uznać niezgodność otrzymanych wyników pomiarów z wartościami parametrów dopuszczalnymi podczas kontroli, podawanymi przez producenta pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak przyjedzie z 2016r ?

 

A co będzie jak przyjedzie z 2016, ale jakiś "nietypowy", który nie występuje w katalogu?

 

Albo niech będzie wymagany katalog zawierający wszystkie pojazdy świata albo żaden :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech będzie wymagany katalog zawierający wszystkie pojazdy świata

 

Postulat na miarę wspomnianego na dniach "ustawowego programu do ustalania roku produkcji" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach można się posiłkować opinią rzeczoznawcy

 

To przeczytaj sposób ustalania danych z rozporządzenia :)

 

który nie występuje w katalogu?

 

Od tego jest właśnie rzeczoznawca...

 

Albo niech będzie wymagany katalog zawierający wszystkie pojazdy świata albo żaden :x

 

Ponownie ciśnie mi się na usta jedno zdanie, ale pominę to milczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W zeszłym roku przechodziliśmy ponowny odbiór i wystarczyły nowe katalogi ITS i program GTO PC z nową bazą danych. Pod koniec roku zmieniliśmy sprzęt do geometrii na Geotest 60+, który pracuje na katalogu GTO PC z aktualnymi bazami dla pojazdów do 2015 r. Nie trzeba więc żadnych Autodat za tysiące. Wystarczy program PC no i katalogi ITS. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy w takim razie katalogi ITS wystarczą:

- „ITS - dane techniczne pojazdów 2012-2015”

Część 1. Samochody osobowe

(forma książkowa, 4 tomy, edycja 2015)

 

- Część 2. Motocykle, pojazdy czterokołowe, ciągniki rolnicze, przyczepy ciężarowe rolnicze

(forma książkowa, 4 tomy, edycja 2015)

 

- Program GTO PC 2015

Łączny koszt dla Podstawowej Stacji przy kontroli wychodzi ok 1500zł brutto. Czy według Was będzie OK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy, że prawo nie wymaga posiadania katalogów, to proponuję zakupić coś co będzie przydatne w pracy, a nie tylko leżało na półce. Tym bardziej, że ma być katalog źródłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoja stacja jest przy warsztacie i będziecie wykorzystywać przyrządy do geometrii nie tylko do BT, ale też i na co dzień, to proponuję nie kupować wersji papierowej tylko elektroniczną. Są różne dostępne autodaty, które nie tylko zapewnią stały dostęp do wartości geometrycznych, ale też i przydadzą się w warsztacie. Natomiast wszelkie katalogi pod kierunkiem SKP, na niewiele się przydadzą w warsztacie, a i jak przyjdzie co do czego, to tego co będzie Ci potrzebne do ustalenia, to w nim nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pierwszy odbiór w styczniu i nie było żadnych katalogów to Pan z TDT-u powiedział że mam zamówić w ich obecności katalog marek i typów i tak zrobiłem. Odbiór PSKP wynik pozytywny ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.