Skocz do zawartości

Proszę o pilną pomoc


rumbo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem ze starostwem. Otóż oni chcą żeby co miesiąc wysyłać im rejestr badań na maila. Wiem że powinni mi przedstawić jakąś podstawę prawną do tego. Ale czy bez tego mogą oni to żądać i jeżeli to wyśle jakie konsekwencje mogą być wyciągnięte z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy bez tego mogą oni to żądać i jeżeli to wyśle jakie konsekwencje mogą być wyciągnięte z tego tytułu.

Ale z jakiego tytułu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproś o przekazanie tego wymogu na piśmie, z zastrzeżeniem, że nic do nich nie wyślesz zanim nie dostaniesz papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z jakiego tytułu

 

Z tytułu wykonywania zadań z zakresu nadzoru nas skp. Miałbyś coś do ukrycia?

 

To poproś o przekazanie tego wymogu na piśmie, z zastrzeżeniem, że nic do nich nie wyślesz zanim nie dostaniesz papieru.

 

Tu się zgadzam. Na piśmie i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś coś do ukrycia?

Widzę,że KolegaPsuj, od wczoraj jest jakiś rozkojarzony :)

Pytałem z jakiego tytułu mogą być wyciągnięte konsekwencje-z wysłania,czy nie wysłania :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że KolegaPsuj, od wczoraj jest jakiś rozkojarzony

 

Na chorobowym jestem... solidnie mi dowaliło... i mam mniejsze pokłady cierpliwości, w domu tez to zauważyli... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

1. Jeśli z jakiegoś powodu, z którego Urząd nie może ujawnić niezbędny jest rejestr badań to powinien udać się na kontrole z PORD i zabezpieczyć rejestr badań w formie elektronicznej i np. PDF oraz papierowej.

 

Art. 83b.

1. Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów sprawuje starosta.

2. W ramach wykonywanego nadzoru starosta:

1) co najmniej raz w roku przeprowadza kontrolę stacji kontroli pojazdów w zakresie:

a) zgodności stacji z wymaganiami, o których mowa w art. 83 ust. 3,

b) prawidłowości wykonywania badań technicznych pojazdów,

c) prawidłowości prowadzenia wymaganej dokumentacji;

 

 

2. Urząd może to uczynić na legitymacje z ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jeśli są przesłanki zagrożenia życia i zdrowia, jednak wówczas powinna być podkładka z organów ścigania.

 

Art. 79b. W przypadku wszczęcia czynności kontrolnych po okazaniu legitymacji służbowej, przed podjęciem pierwszej czynności kontrolnej, osoba podejmująca kontrolę ma obowiązek poinformować kontrolowanego przedsiębiorcę lub osobę, wobec której podjęto czynności kontrolne, o jego prawach i obowiązkach w trakcie kontroli.

Art. 80. 1. Czynności kontrolnych dokonuje się w obecności kontrolowanego lub osoby przez niego upoważnionej.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, w przypadkach gdy:

4) przeprowadzenie kontroli jest uzasadnione bezpośrednim zagrożeniem życia, zdrowia lub środowiska naturalnego.

 

Ale i tak po zabezpieczeniu materiału dowodowego w ciągu 3 dni (gdyż nie jesteśmy np. skarbówką czy policją, która jest z tego zwolniona) musi uzupełnić procedury jak upoważnienia do kontroli zawiadomienia z uzasadnieniem wejścia przed upływem 7 dni.

 

3. Urząd może zażądać rejestru badań w przypadkach określonych w 2015.776

§ 8. 3. Pieczątki oraz rejestr prowadzony w formie informatycznego nośnika danych przekazuje się staroście w przypadku:

1) wykreślenia przedsiębiorcy prowadzącego stację kontroli pojazdów z rejestru przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów;

2) zawieszenia przez przedsiębiorcę, o którym mowa w pkt 1, wykonywania działalności gospodarczej;

3) zmiany podmiotu prowadzącego stację kontroli pojazdów;

4) niespełnienia przez przedsiębiorcę, o którym mowa w pkt 1, któregokolwiek z wymagań określonych w art. 83 ust. 3 ustawy.

 

Jeżeli żadna z przytoczonych sytuacji nie zachodzi to albo są inne uzasadnione okoliczności, o których Urząd powiadomił właściciela stacji albo organ zapomniał, że SKP miała obowiązek przekazywać rejestry i informacje o badaniach i wynikach kilka lat temu w okresie poprzedzającym wejście CEPIK. Aczkolwiek od tego czasu przepisy się zmieniły i już nie ma tego obowiązku.

 

Tak więc jeśli nie ma żadnych z tych okoliczności organ nadzoru nie jest uprawniony do zobowiązywania SKP do regularnego przekazywania danych z rejestru badań.

 

A może jest to stacja i Miasto w jakimś pilotażowym programie ??? :-)

 

Doradzam bezpośredni kontakt z osobą nadzorującą stacje być może sytuacja się szybko wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS dziękuje zmyliło mnie to, że jest jako pierwsza wiadomość w dziale współpraca z jednostkami nadzoru z datą 17.03 - szkoda że ktoś na prv nie dał sygnału, gdyż ostatnio rzadziej mam czas na forum zerknąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.