Skocz do zawartości

Wymiana przyrządu na SKP


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    14

  • cezary

    7

  • adam1501

    5

  • JANUSZ60

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

W ramach odświeżenia tematu odnośnie wymiany przyrządu, w naszym przypadku do pompowania kół. Jako, że dotychczas używany nie uzyskał ponownej legalizacji, a ważność mijała z końcem roku 2017 musieliśmy zakupić nowy. Zgłoszenie 28.12, skan dokumentów na adres mailowy podany tutaj:

http://www.tdt.pl/badania-techniczne-pojazdow/stacje-kontroli-pojazdow/zalatwianie-sprawy.html

Wizyta przedstawiciela TDT w dniu 6.02, sporządzenie protokołu z oględzin stanowiącego załącznik do protokołu głównego z odbioru SKP i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do Janusza nie przyjechali, więc nie przyjeżdżają :P

 

Z tym nie przyjeżdżaniem to jest chyba tak jak zrobienie badania bez auta. Bo jak u nas był inspektor na odbiór manometru i go zapytałem czy myszą przyjeżdżać specjalnie, a u innych nie przyjeżdżają to był w szoku i stwierdził że już więcej nic nie chce wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie przyjeżdżaniem

Nie wiem w czym tu problem,

podczas najbliższej rocznej kontroli porównali urządzenie z wcześniejszym zgłoszeniem nanosząc zmiany w protokole, więc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym tu problem,

podczas najbliższej rocznej kontroli porównali urządzenie z wcześniejszym zgłoszeniem nanosząc zmiany w protokole, więc ?

 

Tego Kolego nie wiem. Piszę to co inspektor powiedział i jakie było jego zdziwienie. Podejrzewam że mają jakiś przepis że po otrzymaniu zgłoszenia muszą odebrać dane urządzenie w jakimś wyznaczonym czasie. Bo co będzie jak będziesz używał urządzenie przez pół roku i nagle okaże się że coś jest nie tak? (wiem że jest to mało prawdopodobne co nie znaczy że niemożliwe). A i jeszcze mówił że na pewno nie z ich oddziału, a co robią inne oddziały to tego nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze;

Urządzenia i urządzenia - u mnie chodziło o klucz dynamometryczny

co inspektor powiedział i jakie było jego zdziwienie

To tylko dowodzi, że są różne oddziały i różni inspektorzy,

podobnie jak różne WK i różni diagności ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Poświadczenie, o którym mowa w ust. 3 pkt 5, wydaje za opłatą, w drodze decyzji, Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego, po dokonaniu sprawdzenia stacji kontroli pojazdów. Poświadczenie zachowuje ważność do czasu zmiany stanu faktycznego, dla którego zostało wydane, nie dłużej niż przez 5 lat od daty jego wydania.

jeżeli następuje wymiana jakiegokolwiek urządzenia należy to zgłosić i tdt w ciągu 30 dni dokonuje odbioru cząstkowego na podstawie w/w pkt prawa o ruchu drogowym (art 83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zaraz będą wnioski, że z powodu zmiany stanu faktycznego poświadczenie straciło ważność i trzeba robić ponowny odbiór. :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wykonać prawnie (czyli zgodnie z przepisami) wymianę przyrządu do pomiaru ciśnienia w ogumieniu.

 

wysyłamy takie pisemko do TDT i czekamy :)

Zaznaczam że mamy dwa przyrządy na SKP.

Jednemu się kończy ważnośc w tym roku ,drugiemu za rok i tak na zmianę.

W tym roku OUM odrzucił przyrząd więc trzeba było nowy kupić-276zł

zgłoszenie.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.K.P-POZNAŃ, za włoski pistolet z manometrem w sklepie z wyposażeniem warsztatów zapłaciliśmy coś koło 80 zł. Ten sam w firmie oferującej wyposażenie SKP kosztował prawie 300 :razz: Instrukcja stanowiskowa została ze starego, bo to dokładnie ten sam model. Legalizacja pierwotna na dwa lata i manometr zaplombowany fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłaciliśmy coś koło 80 zł.

No to przepłaciliśmy(firma) :(

 

 

Pistolet z manometrem Ani 80-jeszcze droższy :-o

 

to takie włoskie cudo zakupiliśmy :lol:

pistolet-do-pompowania-k_2699.jpg.b1d736bdbfe22952d1e0eea17cee4b27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje Kolego z Poznania, że Kolega z Krakowa właśnie o tym gadżecie opowiada. Cena zależna od dystrybutora i od okoliczności. Pewna stacja zapłaciła za to cudeńko dwa razy więcej niż kwota wskazana przez @aboza, a to dlatego, że był potrzebny na już, na cito, na wczoraj i cóż począć było. Pal licho sprzęt. Wiadomo, że a aktualną legalizację chodziło! A właściwie, to o jej brak przy tym co wisiało na SKP. :x Życie.

---------------------------------------------------------------------------

 

To nie pistolet podlega legalizacji a manometr.

Ale jest to poddawane sprawdzeniu w komplecie jako zespolone, jako jedno urządzenie. A na bank jedno z drugim jest zdrutowane i zaplombowane, przynależne sobie nawzajem. Coś jak trzecia tablica do platformy/bagażnika. :x

Mowa o tym włoskim wynalazku co zawojował większość stacji i warsztatów. Wynalazku, na którym pierwotna cecha legalizacyjna naniesiona jest na rękojeści/kolbie, czyli na czymś co nie podlega legalizacji, a jednak sygnatura tam jest wytłoczona, a nie na obudowie zegara. Ciekawe, czy robił już ktoś na to kolejną legalizację i co wtedy urząd wpisuje w świadectwie legalizacji ponownej jako nazwę urządzenie, typ. markę, numer, model, i tak dalej. Zestaw, czy tylko manometr?

Podobnie jak z tacho. Legalizacji podlega urządzenie, ale trzeba podjechać samochodem. Podobnie jak z badaniem. Termin jest li tylko w dowodzie, ale trzeba zatarabanić się samochodem, co dla niektórych użytkowników stanowi problem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to poddawane sprawdzeniu w komplecie jako zespolone, jako jedno urządzenie.
Właśnie miałem ponowny odbiór SKP i na próbę zgłosiłem sam manometr jako rezerwowy (parametry takie same jak w tym na pistolecie) i nic z tego. Ma być komplet czyli w moim przypadku dwa pistolety z dwoma manometrami (akurat drugi leży w szafie, więc wystarczyło wkręcić manometr).
Pewna stacja zapłaciła za to cudeńko dwa razy więcej niż kwota wskazana przez @aboza' date=' a to dlatego, że był potrzebny na już, na cito, na wczoraj i cóż począć było.[/quote']U mnie tez był potrzebny na już, więc szybka wycieczka do sklepu z wyposażeniem warsztatów i nowy do zgłoszenia za 80 polskich złotych został kupiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.