Skocz do zawartości

Wymiana przyrządu na SKP


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem ponowny odbiór SKP i na próbę zgłosiłem sam manometr jako rezerwowy (parametry takie same jak w tym na pistolecie) i nic z tego. Ma być komplet czyli w moim przypadku dwa pistolety z dwoma manometrami (akurat drugi leży w szafie, więc wystarczyło wkręcić manometr).

Też podobną akcję przerabiałem. Zalegał w szafie zapasowy manometr, lecz nigdy nie został zaewidencjonowany jak sprzęt kontrolno-pomiarowy stanowiący wyposażenie stacji. Nie, bo sam manometr nie stanowi przyrzadu do pomiaru i regulacji ciśnienia powietrza w ogumieniu. Certyfikowanego przyrządu. Natomiast świadectwa legalizacji ponownych ograniczają się do manometru. Tylko, że jakoś nigdy nie oddałem do tych procesów samego zegara. Zawsze był komplet, manometr plus pistolet. I zawsze jest to z sobą zaplombowane w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    14

  • cezary

    7

  • adam1501

    5

  • laptop

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gdyby ktoś był zainteresowany, to wymagania dotyczące manometrów do opon pojazdów mechanicznych zawarte są w DzU.2007.101.679

 

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20071010679

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2007-101-679

 

To wiemy o wymaganiach dotyczących manometrów do opon.

 

A wymagania dla manometrów do pomiaru ciśnienia w ogumieniu pojazdów mechanicznych ?

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to poddawane sprawdzeniu w komplecie jako zespolone, jako jedno urządzenie.

W urzędzie miar nie jest potrzebny żaden pistolet tylko manometr, urzędu nie interesuje pistolet, bo legalizacji podlega tylko sam manometr, jak zawiozłem komplet kazano mi zdemontować i przekazać sam manometr. Osobiście miałem jeden pistolet i dwa manometry, których numery widniały w protokole wraz z jednym numerem pistoletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A iteesowski atest na co miałeś? Na kombajn jeden pistolet plus dwa zegary?

Może u Ciebie tak jest. Wcale tego nie neguję. Natomiast u Kolegi aboza i umnie nie przeszedł taki numer. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo legalizacji podlega tylko sam manometr, jak zawiozłem komplet kazano mi zdemontować

 

Mnie przyjęli komplet.

Kupując nówkę to pistolet i manometr stanowi integralną część(połączone plombą)

W wyposazeniu kontrolno-pomiarowym SKP mam wpisane

-nazwa producenta-O.M.G. WIKA

typ urzadzenia-ART.73

nr.fabr/rok produkcji- 23455-nr.manometru

 

zdjecie poniżej :)

mano.thumb.jpg.426d9d6576f6881740a22f07c0f57236.jpg

OMG.thumb.jpg.7661a7ae69a415a6a90d5fbde6dc0b62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nówkę to pistolet i manometr stanowi integralną część(połączone plombą)

Nowy, jak najbardziej. Natomiast po legalizacji ponownej plomba znajdowała się na obudowie manometru pod tą gumową nakładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowie manometru pod tą gumową nakładką.

Owszem, ale jest również ta łącząca manometr z pistoletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz70 nie mam dostępu do tych sprzętów. Czy byłbyś uprzejmy objaśnić co jest na tej łączącej plombie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o potwierdzenie czy dobrze myślę. Wymieniliśmy na stacji czujnik nacisku na pedał i spadku ciśnienia z przewodowego na bezprzewodowy. Numery są na tabliczce przymocowanej do szafy sterującej. Na czujniku (starym i nowym) też są numery, ale inne niż na tabliczce przy szafie. Patrzałem w protokole z odbioru i tam jest wpisany tylko numer z szafy. Wydaje mi się że w takim wypadku nie musimy zgłaszać tego do TDT-u, ale do końca nie jestem pewny więc proszę o rozwianie moich wątpliwości. Dodam że chodzi o linię Unimetalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w takim wypadku nie musimy zgłaszać tego do TDT-u, ale do końca nie jestem pewny więc proszę o rozwianie moich wątpliwości.

najpewniej wątpliwości rozwieje TDT, tel. do nich +48 660 464 837

 

[ Dodano: 10-02-2018, 19:27 ]

Paprock chciałeś co prawda plombę :Dod grzegorz70 masz moją :D

5ae1a82c3fa88_Zdjcie-0002.jpg.dfb1d88f60cb92c189b5fa136cc3f1c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock chciałeś co prawda plombę :D od grzegorz70 masz moją :D

- ja się musi kiedysi wybiore na te rypki, wentke jusz czymom u-manto.gif

A poważnie, to ta plomba jest pierwotna, czy po legalizacji ponownej? Jak symbolikę odczytywać, że GUM PL? Jest coś może jeszcze na manometrze pod tą gumową osłoną (hologram)?

Też mi teraz na ścianie taką gadającą maszynę do pompowania kół powiesili, że nie wytrzymam! Jak GPS babskim głosem gada i przez nią nic o plombach nie wiem! 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na tym papierze jest opis gdzie umieścili cechę!

----------------------------------------------------------------

Już, już. Już kumam. Rzuciłem okiem na materiały @rewersa i jeden paragrafik pozwolę zadedykować sobie, żeby nie było, oraz pewnej osobie: ;-)

 

§ 5.W skład manometru mechanicznego wchodzą wszystkie elementy znajdujące się między wentylem opony a elementem pomiarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak, oddałem do legalizacji, po powrocie sprzętu sprawdziłem czy nr z manometra i pistoletu jest taki sam jak w papierze i rola moja się skończyła ale jak budu w rabotu (środa) i nie zapomnę, a mogę, przywilej wieku :D to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jak nie zapomnę, to przypomnę. Nurtuje mnie ta sprawa, że u mnie i Kolegi aboza nie idzie załatwić tego, o czym Kolega adam1501 prawi. Mi nie idzie o to, że nie da rady samego manometru poddać legalizacji, bo wiadomo, że takie przyrządy są na rurach, na piecach, więc trudno do GUMU podążać z piecem na plecach...

Mi idzie o to, jak przyrząd do sprawdzania i regulacji ciśnienia w ogumieniu z dwoma manometrami jest w protokole, jest na stacji zaewidencjonowany i jak, jako przyrząd z dwoma manometrami jest legalizowany. Niestety, ale pojąć tego nie mogę. :(

Po mojemu ta plomba na druciku spełnia znamiona wklejanego wyżej paragrafiku, czyli manometru jako kompletnego przyrządu. I to jest dla mnie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GUM legalizuje nanometr - nr sprzętu to nr manometru - mimo iż podlega sprawdzeniu sam manometr do legalizacji dostarcza się przyrząd kompletny jako "manometr do opon pojazdów mechanicznych" -cecha legalizacyjna pod osłoną gumową manometru

 

[ Dodano: 12-02-2018, 08:51 ]

Wszelkie zmiany sprzętu zgłasza się do TDT - przeważnie w ciągu 30 dni przyjeżdżają - wystawiają protokół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na tym papierze jest opis gdzie umieścili cechę!

----------------------------------------------------------------

Już, już. Już kumam. Rzuciłem okiem na materiały @rewersa i jeden paragrafik pozwolę zadedykować sobie, żeby nie było, oraz pewnej osobie: ;-)

 

§ 5.W skład manometru mechanicznego wchodzą wszystkie elementy znajdujące się między wentylem opony a elementem pomiarowym.

 

W takim razie chyba mam coś nie teges. Żadnych plomb łączących manometr z pistoletem. Legalizowany był sam manometr (odkręcony, przekazany dla urzędnika, odbiór świadectwa legalizacji). Tak jak to przedstawiają zdjęcia.

manometr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tak zaraz cisnąć ostro, że coś jest 'nie teges'. Kto by się w tym połapał (z kontroli). Przeglądałem papiery i w Certyfikacie na urządzenie (pistolet z wężykiem plus manometrem) ani słowa o manometrze, a w świadectwie legalizacji ponownej manometru ani słowa o pistolecie. :evil:

Idzie o to, tak jak pisałem wyżej, nikt nie będzie targał do GUMU manometru razem z piecem skoro ten manometr na nim zamontowany. Kiedyś miałem te pistolety i od zawsze pamiętam, że coś mnie dziargało w palec, a to był ten francowaty plombowy drucik właśnie. Czekamy do środy, aż cezary pod gumową osłonę zerknie i opowie czy coś tam jest naklejone, bo plombę to już zapodał na focie. Nie mówiąc, że coś stęknął aby i mi sprzeda plombkę chętnie! :D

Jutro obczaję to gadające ustrojstwo co wisi u mnie na ścianie, bo już namierzyłem z kilka hologramów zabezpieczających elektroniczne bebechy w nierozbieralną zaplombowaną obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tak zaraz cisnąć ostro

Nie żebym tam zaraz prokuratorów szukał... :D . Dziś nie mogę już pokazać protokołu z odbioru gdzie był jeden pistolet i dwa manometry. Oba miały świadectwo legalizacji wystawione w powyższy sposób (czyli sam manometr), oba były tego samego producenta, tego samego typu i legalizacja była wykonana rok po roku. Przy odbiorze przez TDT inspektor nie miał żadnych obiekcji żeby umieścić taki zestaw w protokole z odbioru. Nowy przyrząd miał plombę łączącą manometr z pistoletem, po legalizacji ponownej już była tylko naklejka. Stąd mój upór w tym, że jest to możliwe i zdziwienie, że koledzy piszą, że się tak nie da. Przepisy się raczej nie zmieniły pod tym względem przez ostatnie kilka lat, chyba, że w zainteresowanych urzędach też są różne interpretacje w zależności od współrzędnych geograficznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chodziło o klucz dynamometryczny

Czy w protokole odbioru masz wpisane numery fabryczne tego klucza dynamometrycznego? U mnie są i to nawet z dwóch, mają różne zakresy Nm, więc przy ewentualnej wymianie bez wizyty TDT zapewne się nie obejdzie.

Znam z autopsji sytuacje, gdzie klucze dynamometrczyne występują w wersji mobilnej, ot tak na kilka stacji :D Gdyż w protokole nie ma wpisu o nr, zakres ma się zgadzać i finito.

 

A wracając do przyrządu pompującego, całkowity koszt zakupu nowego, w naszym przypadku to 220zł wraz ze świadectwem legalizacji ponownej. Jak już poprzednicy pisali wcześniej, plomba na połączeniu zegar/rękojeść, a pod "gumką" hologram.

5ae1a82d49b5e_wiadectwo2.thumb.jpg.45aa4f53c6d6f400d911ea5721d32e4c.jpg

20180213_073440.thumb.jpg.4ea5f1bd893d9cb468ee1d39876e15b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowity koszt zakupu nowego, w naszym przypadku to 220zł wraz ze świadectwem legalizacji ponownej.
Skoro nowy, to w jaki sposób legalizacja ponowna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi literówka. Pewnie szło o pierwotną.

Idę na kawę, bo mnie wnerwiły pliki foto zapisane w formacie HEIC! :/

Narobiłem fot i ZONK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.