Skocz do zawartości

Pozycje na kasie fiskalnej na PSKP


grzesiek8630

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po odbiorze stacji podstawowej i teraz muszę dogrywać kwestie kasy fiskalnej. Prosiłbym Was o pomoc jakie pozycje mam wprowadzić na kasę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wprowadzić oddzielnie okresowe, dodatkowe oraz inne czynności, ale przesadą jest wprowadzać całą tabelę opłat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz muszę dogrywać kwestie kasy fiskalnej.

a może kasa potrafi "dogadać się" z rejestrem badań ...

albo rejestr z kasą ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem fiskalnym jeśli usługi różnią się (a tak jest w przypadku BT) to powinny być wprowadzone jako osobne pozycje na kasie. Na poprzedniej stacji miałem kody z tabeli opłat (w zakresie badań wykonywanych na stacji) i opisy na paragonach odpowiednio do badań. Teraz mam kasę spiętą z programem, więc problem nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest drukarka fiskalna, ale myślę, że i kasę można podpiąć pod program badań. Ciekawe jak będą działały drukarki fiskalne od stycznia gdy opłata będzie pobierana przed badaniem? ::? Gdy miałem kasę to była pozycja BADANIE TECHNICZNE i wpisywałem cenę. Mogła być cena pojedynczego badania lub suma np. z gazem 161zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mają sama pozycję badanie techniczne, inni mają Badanie okresowe i badanie dodatkowe, a jeszcze inni każdą pozycję z cennika. A jak prawidłowo powinno być??

Drukarka fiskalna kosztuje ok 2500zl a kasa fiskalna podstawowa ok 600zł więc róznica jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą działały drukarki fiskalne od stycznia gdy opłata będzie pobierana przed badaniem?

 

Normalnie, tak jak działają np. w kinach i innych punktach usługowych, gdzie płaci się "z góry" za usługę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, tak jak działają np. w kinach i innych punktach usługowych, gdzie płaci się "z góry" za usługę...

 

Tak tylko, że u mnie drukował się paragon po zakończeniu badania. Czyli program pyta czy zakończyć badanie i klikam TAK, wtedy drukarka zaczyna drukować paragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program pyta czy zakończyć badanie i klikam TAK, wtedy drukarka zaczyna drukować paragon.

A od 01.01.2017 zapyta czy rozpocząć badanie, klikniesz "TAK" i druknie paragon. Nie ma się co doktoryzować w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że u mnie drukował się paragon po zakończeniu badania.

 

Zrozum, że cepik2.0 wymaga zmian w programie i już tak nie będzie. Po zmianach będziesz najpierw sprawdzał auto w cepiku i wystawiał paragon, a potem robił badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że cepik2.0 wymaga zmian w programie i już tak nie będzie.
Kto powiedział że ma to być robione z programu obsługującego rejestr badań , a nie może być robione z oddzielnego programu księgowego(czy jak zwał) . Przypadku mojej firmy na jednym programie chodzą oddziały rozrzucone po całej Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że ma to być robione z programu obsługującego rejestr badań

Nikt, ale Darku przyznasz, że tak by było o wiele lepiej, bo dodatkowo uszczelniło by to system przed kombinacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na drukarce fiskalnej jak i kasie fiskalnej mozna zapogramowac wszystkie pozycje z cennika i nie ma problemu.

Ja od 2 lat pobieram oplate przed badaniem i z tym tez nie ma problemu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat pobieram oplate przed badaniem i z tym tez nie ma problemu.

 

W tej chwili jest problem, bo nie wiadomo czy będzie pobrana OE czy nie. Jak wejdzie cepik 2.0 to opłatę ewidencyjną będziemy pobierać od każdej czynności i dopiero nie będzie problemu.

 

Skoro Twoim zdaniem nie ma, nie pytaj gdzie jest

 

Skoro Twoim zdaniem jest, to wskaż łamany przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.