Skocz do zawartości

Taxi a apteczka pierwszej pomocy ?


gladki

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej podoba mi się porównanie apteczki do koła zapasowego.

 

Patrząc z punktu widzenia §24 (Dz. U. Nr 32) taksówka ma być wyposażona w apteczkę.

 

Przepis nie określa co ma być zawartością apteczki, ani w jakim języku ma być instrukcja apteczki i jej spis.

 

Tyle przepis.

 

Patrząc na ciekawe przepisy, które przytaczaliście dot. ochrony języka, czy przykładowego wyposażenia np. wody utlenionej jak miałbym udzielić pierwszej pomocy i przeczytałbym a raczej patrzyłbym na napis w języku suomi czy jest to woda utleniona a człowiek leży w krwii od błota to nie odważyłbym się polać nie znanego mnie leku.

 

W sumie przytoczyliście wiele cennych przykładów i skłonny jestem do oczekiwania iż w apteczce znajdują się bangaże czy woda utleniona w języku polskim łącznie z ulotką o pierwszej pomocy.

Człowiek po kursie pierwszej pomocy będąc w takiej sytuacji będzie w szoku i lepiej mieć ściągę w swoim ojczystym języku.

 

W sumie na kontroli taksówki z policją sprawdzamy apteczka sztuk raz odliczono biorąc pod uwagę dzisiejszy stan prawny. Ale z tego co piszecie faktycznie język instrukcji jest istotny po polsku tak mi się wydaje.

 

Nie, no muszę dodać:

Skoro instrukcja obsługi koła zapasowego musi być po polsku to dźwignik do podnoszenia osi pojazdu w celu wymiany tego koła obowiązkowo w pojeździe jest ręczny czy nożny? :D:lol::P A instrukcja do lewarka myślę, że po polsku musi być, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo berecik !

a odpowiadając Panu Borczukowi, myślę że coś mu się pomyliło.

pytanie dotyczyło, czy aptaczka z obcojęzycznym opisem może być w użyciu pod względem prawnym. apteczka jest potrzebna jak wiadomo po wypadku, a nie przed - chyba że służy jedynie do przechowywania prezerwatyw, wtedy powinna być użyta w odwrotnej kolejności.

a idąc dalej nasuwa się pytanie co jest najważniejsze w samochodzie pod względem brd, ja sądzę że jednak kierowca, ale mogą być inne opinie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpowiadając Panu Borczukowi, myślę że coś mu się pomyliło.

No jak PAN to już przybnajmniej nazwisko poprawnie !!!!

 

pytanie dotyczyło

Czy aptaczka z obcojęzycznym opisem może być w użyciu pod względem prawnym.

 

Więc jakoś nie mogę dopsować tego fragmentu:

 

apteczka jest potrzebna jak wiadomo po wypadku, a nie przed - chyba że służy jedynie do przechowywania prezerwatyw, wtedy powinna być użyta w odwrotnej kolejności.

 

Bo juz nie wiem co mi się pomyliło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Apteczka w samochodzie jest potrzebna jak 5 koło u wozu ( za wyjątkiem prezerwatyw będących swojego czasu na wyposażeniu polskich apteczek )

 

Swego czasu ruscy pogranicznicy wymagali na przejściu granicznym w Bezledach prezerwatyw(argumentowali wysoką zachorowalnością HIV) bo mieli za co "brać do ręki"lub cofać z kolejki ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem apteczka powinna być wyposażona w odpowiednie leki

(...)

w przypadku niewłaściwego użycia/zażycia mogą wyniknąć różne skutki.

a skąd przypadkowy "ratownik" może wiedzieć, co można podać "pacjentowi",

żeby później patolog na sekcji nie stwierdził - przyczyną zejścia było podanie "tabletki z krzyżykiem" na które był uczulony :shock:

 

wręcz zabrania się podawania czegokolwiek poszkodowanemu /tabletki, płyny/
:idea::idea::idea:
lekarz ratownik w TV powiedział: Apteczka do ratowania zycia nie jest zupełnie potrzebna, nie ma tam nic co byłoby niezbednę. Krwotok mozna zatamować szalikiem czy koszulką".

miał poczucie humoru ten "lekarz ratownik"

jeżeli już miałbym być opatrywany to wolę sterylny opatrunek niż przepoconą koszule :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd przypadkowy "ratownik" może wiedzieć, co można podać "pacjentowi",

żeby później patolog na sekcji nie stwierdził - przyczyną zejścia było podanie "tabletki z krzyżykiem" na które był uczulony :shock:

 

za czasów kiedy "robiłem" kurs na prawo jazdy było tak, że podczas kursu był wykład i ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy, zajęcia takie prowadził lekarz i to co było wtedy w apteczce trzeba było wiedzieć jak zastosować. ale czasy się zmieniły i teraz w apteczce znajdują się środki opatrunkowe- w zasadzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.