Skocz do zawartości

Anglik a gaz


abcs

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, nesiasps napisał:

odpowiedniej

słowo klucz… czy można wymagać adnotacji w DR zagranicznym jeśli ich przepisy dopuszczają taką możliwość…?w naszych przepisach jest to ściśle określone i to jest zrozumiałe, mamy wzory wpisu itd, ale wymagać od klienta adnotacji gaz w DR z GB to chyba nadużycie- wymagać żeby wrócił do GB uzupełnić wpis - to koszt i wątpię czy uzasadniony -ma homologację i fakturę za montaż to chyba powinno wystarczyć - dojdzie do tego ze zdemontuje instalacje i zamontuje po pierwszym badaniu - ale czy to normalne? Podobnie z hakiem jak kolega wyżej wspomina - wymagasz adnotacji czy starczy dodatkowe badanie diagnosty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd sprowadzony z zagranicy do Polski ma spełniać wszystkie warunki techniczne u nas obowiązujące żeby badanie było z P i żeby można byłoby go zarejestrować. Tak więc w/w przypadku wpis o "gazie" ma być i Protokół z Decyzją z polskiego TDT na zbiornik też musi być. A co to, zagraniczne wózki to jakieś święte krowy, że mają mieć jakieś przywileje. Nie!. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym w pełni, nie uważam że są uprzywilejowane bo nie z PL- jednak trudno wymagać żeby był wpis gdy tam jest niewymagany  - jak przyjedzie z hakiem bez tablic to wysyłasz zawsze do WK po tablice gdy brak informacji o jego zamontowaniu w ZDR? Dajesz N na pierwszym za brak adnotacji? Udajesz że tego haka nie widzisz? Uważam,  że są sytuacje z których trzeba jakoś rozsądnie wyjść tak by nie generować niepotrzebnych problemów - w granicach zdrowego rozsądku oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nesiasps napisał:

Udajesz że tego haka nie widzisz?

Coooooooo :nausea:. To że nie ma żadnej adnotacji o haku w ZDR nie powoduje u mnie pomroczności, brak TR nie jest dla mnie przeszkodą do potwierdzenia podczas OBT jego posiadania i prawidłowości zamontowania, nie dokonuję więc żadnego "dodatkowego badania, czynności innych" i nie pobieram żadnej dodatkowej opłaty,  natomiast zamontowana instalacja gazowa i brak adnotacji w ZDR powoduje, że w ogóle nie przystępuję do badania tech. 

P.S. Tak robiłem i robię, zmieni się coś w mojej interpretacji po zmianach w przepisach to i moje postępowanie może się zmienić. Na dziś tak jak wyżej i nie inaczej. I ewentualny  argument o wybiórczości mnie nie wzruszy. Amen. 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cezary napisał:

To że nie ma żadnej adnotacji o haku w ZDR nie powoduje u mnie pomroczności

czyli wynik N za brak adnotacji i wraca po dopełnieniu formalności po P ?

bo jeśli nie to ja widzę dwie historie -jedna taka, że auto bez adnotacji o haku w ZDR przechodzi badanie z wynikiem P, i druga, że pojazd bez adnotacji o LPG w ZDR przechodzi badanie z wynikiem P - i nie potrafię wskazać różnic w tych historyjkach, a jednak o tym dyskutujemy bo może być tak, że jedna z nich jest nieprawdziwa.

PS. Obie mi się podobają - żeby nie było:))

Równie dobrze mogłaby się wydarzyć taka sytuacja, że ten klient zagubił ZGR a ma umowę kupna plus homologację na LPG - czy WK odmówi wydania PC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nesiasps napisał:

klient zagubił ZGR a ma umowę kupna plus homologację na LPG - czy WK odmówi wydania PC? 

Art. 72 ust. 5 ustawy - raczej nie powinno być problemu z interpretacją. :wink:

A tu jeszcze precyzyjniej :

§ 7. 1. 

Poz. 1849
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 31 sierpnia 2022 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten organ rejestrujący może wystąpić o potwierdzenie danych w tym tam kraju na wyspie i pewno dostanie co potrzebuje - ale to za głęboko wsadzamy ten kij w mrowisko bo to chyba nie aż taki trudny temat dla WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.