Skocz do zawartości

blokada alkoholowa


piotrunio8

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Tak. Należy pobrać opłatę za badanie okresowe i doliczyć kwotę z pozycji 6.13 tabeli opłat w zależności od ilości stanowisk/blokad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszają do współpracy.

Widziałem to wcześniej niż wrzuciłeś jako załącznik. To co mi przyszło do głowy ,a nie chciało mi się pisać :

skoro jest to dedykowane do skp , to kto ma to robić , w domyśle diagnosta .

Niech markes powtórzy swój post dotyczący uniezależnienia diagnosty odnośnie dyrektywy 2014/45/WE .

Wnioski wyciągnijcie sami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego informacja dotycząca współpracy ma dotyczyć SKP - przecież na SKP sie kontroluje a nie montuje i do tego PISKP jeszcze przyklepuję ,to nie wiem o co chodzi.......

 

 

Kolejny etap współpracy z AutoWatch Polska Sp. z o.O.

Szanowni Państwo,

PISKP i AutoWatch Polska Sp. z o. o. kontynuują współpracę rozpoczętą podczas konferencji „Stacje Kontroli Pojazdów - 2016”. Warszawska spółka, która jest generalnym importerem blokad alkoholowych AutoWatch w Polsce, zaproponowała stacjom zrzeszonym w Izbie atrakcyjne warunki współpracy w zakresie dystrybucji i montażu blokad alkoholowych.

http://www.piskp.pl/aktualnosci-wszystkie/645-kolejny-etap-wspolpracy-z-autowatch-polska-sp-z-o-o

 

Sami sobie zaprzeczają idei Systemu badań technicznych - czy to idzie ku lepszemu... :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Co wy na to, samochód z blokadą alkoholową, ważny certyfikat poświadczający sprawność. Auto po unieruchomieniu silnika odpala bez ,,dmuchnięcia". Warsztat montujący ustawił czas zwłoki na 30 min, na wypadek gdyby silnik zgasł na przejeździe kolejowym. po 30 min auto uruchamia tylko po teście na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. I co negatyw czy raczej pozytyw? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12a. Badanie techniczne pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową przeprowadza się po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej, wystawionego przez producenta urządzenia lub jego upoważnionego przedstawiciela, ważnego przez okres 12 miesięcy od dnia wystawienia

to co tu gdybać - "P", oczywiście jeżeli certyfikat jak piszesz, jest tym dokumentem potwierdzającym kalibrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.1. Dodatkowe warunki techniczne
4. Możliwość uruchomienia silnika pojazdu bez przeprowadzania badania na obecność alkoholu.

ale jeżeli zastosujemy się do powyższego, to wtedy chyba "N" - i bądź tu mądry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są urządzenia z dokumentami (kalibracja montaż), w których jest tzw. przycisk serwisowy dzięki któremu uruchomimy w awaryjnej sytuacji pojazd bez poddawania się kontroli (czyli dmuchanka), wystarczy wpisać odpowiedni kod serwisowy (bez problemu można go uzyskać).Osobiście miałem klienta na 1.5 h miał ten czas ustawiony (i dopiero po tym czasie sprawdzałem możliwość uruchomienia, bo wcześniej za każdym razem się uruchamiał). Podobno pojazdy z Start-Stopem tak mają. A opłatę to co rocznie trzeba " golić "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem - na co jest tak długi czas przewidziany?I do czego służy tenże przycisk serwisowy?

Skoro do awaryjnego uruchomienia w sytuacji nagłej, alarmowej, to chyba konieczność wpisywania jakichś kodów w tym celu przeczy idei tego założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą blokadą to jest tak - właścicielowi ma zależeć na tym aby przy BT wykonać dodatkowe na blokadę, nawet jak ją widzę to szczerze mówiąc lotto mi to. Nie jest tak że pojazd zgaśnie np na przejeździe - blokada informuje najpierw wizualnie potem dzwiękowo o "konieczności dmuchnięcia". Czas jest ustalony  i zależy od producenta - od 30 minut do 2h -/ nie wiem od czego to zależy/ - ogólnie z tymi co miałem odczynienia to są takie co przed każdym uruchomieniem trza dmuchnąć lub do 5 minut po uruchomieniu / tryb awaryjny/

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, IVVO napisał:

właścicielowi ma zależeć na tym aby przy BT wykonać dodatkowe na blokadę

 

Rozumiem, że chodzi o OBT. Badanie dodatkowe na blokadę wykonuje się tylko raz.

 

3 godziny temu, IVVO napisał:

nawet jak ją widzę to szczerze mówiąc lotto mi to

 

Musisz mieć dokument potwierdzający kalibrację do każdego badania.

 

A wymagania opisane są w rozporządzeniu w sprawie wymagań funkcjonalnych i wymogów technicznych blokady alkoholowej [...] Dz.U. 2016 r. poz. 1072, które odnosi się do Polskich Norm.

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.