Skocz do zawartości

blokada alkoholowa


piotrunio8

Rekomendowane odpowiedzi

Też kiedyś "klepałem" z palca w Uwagach - ale jeśli producent oprogramowania dał możliwość wykorzystania załącznika - to z tego korzystam - i ładnie to wygląda na zaświadczeniu - może by Norbert w programie zrobił taki załącznik - było by miło - taki dla blokady - to moja sugestia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - nie jestem takim "wyłomkiem" z ogólnych reguł  ?

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

ostatnio nadzór u nas zasugerował co by pisać

 

Sugerować to sobie może.

 

Przepis jest jasny - W przypadku pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową należy wpisywać: producenta, typ oraz numer seryjny urządzenia na podstawie dokumentu kalibracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
W dniu 1.09.2018 o 12:07, michal_k napisał:

Rozumiem, że chodzi o OBT. Badanie dodatkowe na blokadę wykonuje się tylko raz.

 

a z drugiej strony

W dniu 9.05.2019 o 09:00, mike_van_mik napisał:

a jak nie ma waznego badania to okresowe + dodatkowe za blokade (np 98zł+50zł) no i 1 zł dla cepiku

 

W dniu 9.05.2019 o 09:03, Demart napisał:

Ok. Dzięki. Tylko ja w takim przypadku wykonuję dodatkowe i okresowe oddzielnie i 2zł. dla cepa

 

Czyli rozbieżności podobnie jak np. z TAXI lub L ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Odświeżymy trochę :)

Mam u siebie autobusy miejskie nowe wyposażone w blokady alkoholowe (tak sobie Firma wymyśliła). Autobusy nie posiadają wpisu w DR o blokadzie bo nie robili badania dodatkowego a czy kierowcy posiadają obowiązek jazdy pojazdami z blokadą w PJ nie sprawdzę. Za około rok te autobusy przyjadą na OBT i teraz czy na badaniu wymagać świadectwa kalibracji blokady w końcu pojazd jest w nią wyposażony ale nic nie ma na ten temat w DR i druga sprawa czy pobierać opłatę za badanie  przy okresowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Qnick napisał:

czy na badaniu wymagać świadectwa kalibracji

12a. Badanie techniczne pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową przeprowadza się po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej, wystawionego przez producenta urządzenia lub jego upoważnionego przedstawiciela, ważnego przez okres 12 miesięcy od dnia wystawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie wymagał,żadnej kalibracji i żadnego dodatkowego badania z automatu nie robil. No chyba że ktoś o takie badanie zawnioskuje. Ty akurat wiesz o tych blokadach że są ale większość ma ukryte w schowkach itp i co wtedy? każde auto rozbierać i przeszukiwać w poszukiwaniu blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PoRD jest taki zapis:

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Ale alkomat pod dozór nie podlega więc moim zdaniem ten zapis nie dotyczy alkomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

12a. Badanie techniczne pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową przeprowadza się po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej, wystawionego przez producenta urządzenia lub jego upoważnionego przedstawiciela, ważnego przez okres 12 miesięcy od dnia wystawienia.

Fakt czytałem czyli jednak bedą robić kalibrację :) musze zmartwić kierownika transportu :)  

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

Ja bym nic nie wymagał,żadnej kalibracji i żadnego dodatkowego badania z automatu nie robil

Tam akurat widać ją nawet zza szyby :)

 

10 minut temu, Demart napisał:

Ale alkomat pod dozór nie podlega więc moim zdaniem ten zapis nie dotyczy alkomatu.

 Masz stary Dz.U. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Qnick napisał:

 

 Masz stary Dz.U. ;)

Możesz w takim razie wrzucić namiar na nowy. Z tego co wiem to podlega kalibracji, ale czy pod dozór też to nie wiedziałem. Proszę o namiar na ten Dz.U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak tacho nie ma ważnej legalizacji/kalibracji, to wynik N, bo pod dozór nie podlega ?

Zresztą kalibracja/legalizacja, to rodzaj dozoru.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

Czyli jak tacho nie ma ważnej legalizacji/kalibracji, to wynik N,

Tak.
Czytaj 7.9.e z tabeli usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka, miało być

9 minut temu, Mecher napisał:

Czyli jak tacho nie ma ważnej legalizacji/kalibracji, to wynik P, bo pod dozór nie podlega ?

 

Dlaczego inaczej traktujesz blokadę alkoholową a inaczej tachograf ? Oba nie potrzebują dozoru technicznego w stricke tego słowa rozumieniu

A jeszcze taksometr ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka dla tacho jest w w zakresie badania okresowego, a dla blokady w zakresie dodatkowego więc jak możesz dać N za brak kalibracji blokady jak robisz samo okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970980602/U/D19970602Lj.pdf

 

Cytat

12.Badanie techniczne pojazdu zzamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

12a.Badanie techniczne pojazdu wyposażonego wblokadę alkoholową przeprowadza się po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej, wystawionego przez producenta urządzenia lub jego upoważnionego przedstawiciela, ważnego przez okres 12miesięcy od dnia wystawienia

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mi umknęło widzisz. Wiec wychodzi na to że przy każdym badaniu technicznym należy wymagać dok. potwierdzającego kalibrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów wychodzi rozbieżność pomiędzy Ustawą PoRD i Rozporządzeniem 776 . W ustawie masz wymagać przy badaniu a w rozporządzeniu nie możesz dać N na okresowym bo blokada jest tylko w dodatkowym badaniu ujęta ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wpis taxi, to też robisz za każdym razem badanie dodatkowe?

Bo przecież tylko w zakresie dodatkowego jest sprawdzenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mecher napisał:

Jak ma wpis taxi, to też robisz za każdym razem badanie dodatkowe?

 

Ja robię. Tak samo L-kę i uprzywilejowany, ale konkurencja już nie robi. Zresztą są stacje co z gazem robią jak bez, niektórym nawet brak numerów nie przeszkadza, a niektórym sam dowód i kasa też wystarczy. Niestety taka podła robota. Wiem zaraz napiszesz czy jak jest wpis VAT to czy też robię dodatkowe z okresowym. Więc już Ci odpowiem NIE. Dobrze że jest to forum bo można sobie z kimś kumatym porozmawiać bo w okolicy same złote rybki i reksie i nit w temacie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Qnick napisał:

W ustawie masz wymagać przy badaniu a w rozporządzeniu nie możesz dać N na okresowym

Nie możesz rozpocząć badania, więc wynik nie ma znaczenia. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.