Skocz do zawartości

blokada alkoholowa


piotrunio8

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, michal_k napisał:

Nie możesz rozpocząć badania

To po co jest usterka o braku dokumentów poświadczających dopuszczenie do eksploatacji urządzeń technicznych?

Analogicznie GAZ "na dziko", brak adnotacji w DR, więc na pierwszy rzut oka nie ma powodu, aby nie rozpocząć badania. Rozpoczynasz badanie i po uprawnieniach bo nie dostałeś dokumentów na zbiornik? Raczej nie tędy droga.

Na moje, jeśli pojazd jest wyposażony w blokadę alkoholową to wpis w DR być musi i za każdym razem dodatkowe badanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie techniczne pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową przeprowadza się po przedstawieniu dokumentu

2 minuty temu, Qnick napisał:

cóż znowu mnie zabrania rozpocząć badanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Qnick napisał:

A cóż znowu mnie zabrania rozpocząć badanie

Ustawa, która jest aktem wyższej rangi niż rozporządzenie.

31 minut temu, Czolgista napisał:

pierwszy rzut oka nie ma powodu, aby nie rozpocząć badania.

J/w - ustawa zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Demart napisał:

Ja robię. Tak samo L-kę

Nie robię jako dodatkowego. Sprawdzam zgodności zapisu przy okresowym. Jednak doliczam za to opłatę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czolgista napisał:

To po co jest usterka o braku dokumentów poświadczających dopuszczenie do eksploatacji urządzeń technicznych?

Bo możesz dostać do ręki "ważny kwit dozorowy" nie od tego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

Ustawa, która jest aktem wyższej rangi niż rozporządzenie.

Ale tam nie ma napisane że mam odstąpić od badania :) Nie ma nic a nic takiego jak przy gazie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Qnick napisał:

Ale tam nie ma napisane że mam odstąpić od badania

Ręce opadają. Ustawa mówi, że badanie przeprowadza się PO okazaniu odpowiedniego dokumentu dotyczącego blokady. Bez tego dokumentu nie można go przeprowadzić. Art. 81 ust. 12a PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. Długo szukam odpowiedzi i nigdzie nie mogę znaleźć. Mam zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych którego obowiązuje kat. B. Miałem wszystkie kategorie pj. Wydział komunikacji nie wydał pj z resztą wyższych kategorii. Pytalem na policji, mogę jeździć podjazdami np powyżej 3,5t dmc, będę tylko płacić za brak dokumentu. Moje pytanie brzmi, jeżeli połowa okresu kończy mi się niedługo, złoże wniosek o blokadę alkoholową, dostanę zgodę, zdam prawko na kat B, to czy kod 69 będę miał wbity tylko na kat B, czy na wszystkie kat prawa jazdy które sąd mi "zostawił"? Wszystkie badania, kursy reedukacyjne mam zrobione, kary opłacone, policja była na wywiadzie 2 razy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie mam tego przed sobą, ale mniej więcej że wydaje zakaz prowadzenia pojazdów do których potrzebna jest kat B, przeszedl mi ten wyrok nawet w 2 instancji po odwołaniu prokuratura który się nie zgadzał z wyrokiem. Ogólnie podobno ciężko o taki "łagodny" wyrok. 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jedrekf89 napisał:

 ale mniej więcej że wydaje zakaz prowadzenia pojazdów do których potrzebna jest kat B,

Mniej więcej ? Przecież to ciebie dotyczy, a ty że mniej więcej, żart jakiś ?

13 minut temu, jedrekf89 napisał:

Ogólnie podobno ciężko o taki "łagodny" wyrok. 

Miej odwagę i przyjmij wyrok na klatę, a nie "łagodny wyrok". Piłeś, prowadziłeś, masz ponieść konsekwencje. To ze sobie chciałeś zrobić krzywdę, twoja sprawa. Ale co ci zrobili inni ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chłopie zadaje pytanie, nie znasz odpowiedzi to nie pisz głupot. Nie będę się tłumaczyc dlaczego, i w jakich okolicznościach doszło do zatrzymania. Od tego był sąd i taki wyrok zapadł. 
 
 
Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, aboz napisał:

Bo co do zasady sądy wydają zakaz prowadzenia pojazdów, a ten obejmuje wszystkie kategorie PJ.

Z tym bywa różnie. Rolnikom często pozostawiają kat. T a kierowcom zawodowym C i E lub zakazują jazdy tylko ta kategorią pojazdów, którą kierowało się podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadł wyrok o którym nie masz pojecia ? Tak cie to interesowało ?

23 minuty temu, jedrekf89 napisał:
Chłopie zadaje pytanie, nie znasz odpowiedzi to nie pisz głupot. Nie będę się tłumaczyc dlaczego, i w jakich okolicznościach doszło do zatrzymania. Od tego był sąd i taki wyrok zapadł. 

 oczywiście twoja sprawa, tłumaczyć się nie musisz. Tylko wtedy nie żal sie, że

 

50 minut temu, jedrekf89 napisał:

Ogólnie podobno ciężko o taki "łagodny" wyrok. 

Tak wiem, trzeżwy pijanego nie zrozumie :)

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyroku przed sobą więc kropka w kropkę nie napiszę jak wyglądał. Nie wiem czemu się tak do mnie rzucasz... kare przyjąłem na klatę, wiem co zrobiłem i ponoszę tego konsekwencje i nawet się z tego nie tłumaczę. Zadałem pytanie co do blokady alkoholowej, a nie wywody co jak dlaczego po co. 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz głupie pytanie, to zapytaj w  Sądzie lub w Wydziale Komunikacji tam znajdziesz odpowiedz.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał nie wiedząc co chciał autor przekazać (lub lepiej nie potrafił), to takie wrażenie byś odniósł, że nie dość , że nie ma pojęcia co do wyroku, to jeszcze chce się tłumaczyć.

Osobiście ja bym pamiętał jaki zakaz dostałem, byłbym żywo tym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jedrekf89 napisał:

złoże wniosek o blokadę alkoholową, dostanę zgodę, zdam prawko na kat B, to czy kod 69 będę miał wbity tylko na kat B,

Uważam,że Ty nie możesz składać takiego wniosku. To sąd decyduje o blokadzie alkoholowej.W orzeczeniu musi być to zawarte jeśli sąd się do tego przychyla.

A z drugiej strony blokada alkoholowa jest bardzo kosztowna. Może lepiej poczekać a nie pakować się w dodatkowe koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można złożyć taki wniosek do sądu po odbyciu minimum połowy kary, sąd się przychyla do wniosku lub nie. Blokada alkoholowa to koszt około 2 tys także nie jest to dużo

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jedrekf89 napisał:

Można złożyć taki wniosek do sądu po odbyciu minimum połowy kary

To moim zdaniem ten przywilej będzie dotyczył jednej kategorii prawa jazdy w zależności czym będziesz chciał jeździć. A pozostałymi kategoriami nie będziesz mógł poruszać się do momentu ukończenia kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd zgodził się na blokadę w moim przypadku. Pytanie mam czy auto z blokadą musi być zarejestrowane na mnie abym mógł sie poruszać takim pojazdem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.