Skocz do zawartości

blokada alkoholowa


piotrunio8

Rekomendowane odpowiedzi

Blokada alkoholowa bedzie przypisana do konkretnego pojazdu.  Każdy  będzie mógł się nim poruszać  bez przeszkód. Właścicielem poj.  nie musisz być. Możesz sobie nawet wypożyczyć samochód.  Ty jako kierowca  bedziesz mial ograniczenie  w prowadzeniu podjazdów. Nie możesz prowadzić bez blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 22:23, jaras1988185 napisał:

Sąd zgodził się na blokadę w moim przypadku. Pytanie mam czy auto z blokadą musi być zarejestrowane na mnie abym mógł sie poruszać takim pojazdem?

Nie musi być na Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie też o blokadę ?

Są pojazdy firmowe mają założone blokady bo szef tak chciał ale nie wpisane w dowód. Każdy kierowca który chce tym jechać musi dmuchnąć. Przyjeżdża na OBT wołać kalibrację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz punkt dziesięć: 

10. DODATKOWE BADANIE TECHNICZNE POJAZDU WYPOSAŻONEGO W BLOKADĘ ALKOHOLOWĄ

oraz: 

Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, zakres i opis stwierdzonych niezgodności danych pojazdu, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz informacje o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis, informację o pojeździe konstrukcyjnie przystosowanym do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu) albo pojeździe konstrukcyjnie przystosowanym do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu prawostronnego (z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu), oraz inne uwagi. W przypadku pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową należy wpisywać producenta, typ oraz numer seryjny urządzenia na podstawie dokumentu kalibracyjnego.

Powyższe dotyczy samochodów, a nie kierowców!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

10. DODATKOWE BADANIE TECHNICZNE POJAZDU WYPOSAŻONEGO W BLOKADĘ ALKOHOLOWĄ

No właśnie dodatkowe a nie okresowe w tabelce z okresowym tego nie ma :)

Blokada założona zapobiegawczo a nie że sąd kazał,  bo jak kazał to wiadomo badanie dodatkowe, wpis do DR i kalibracja na OBT, a tu wpisu o blokadzie w DR brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O busach sto, o adeerach, o czynnościach na drodze też nie ma adnotacji, a się robi i dolicza przy okresowym!

Jaki wpis do dowodu??? O co kaman??? :?

W prawku jest bomba naniesiona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

O busach sto, o adeerach, o czynnościach na drodze też nie ma adnotacji, a się robi i dolicza przy okresowym!

Jaki wpis do dowodu??? O co kaman??? 

No fakt ;)

A nie wpisuje się do DR blokady ?  to po co dodatkowe BT się robi ? Myślałem że jak hak ale dokładnie nie wiem muszę popatrzeć

17 minut temu, Karabinieri napisał:

Bo nie ma takiej adnotacji, blokady nie wpisuje się w DR.

Rzeczywiście nie ma takiej adnotacji :)  :)  o blokadzie do DR w takim razie po co badanie dodatkowe na blokadę i do czego to badanie potrzebne jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qnick napisał:

Przyjeżdża na OBT wołać kalibrację ?

Zapewne to znasz

"12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego."

To teraz jest jeszcze to:

"12a. Badanie techniczne pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową przeprowadza się po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej, wystawionego przez producenta urządzenia lub jego upoważnionego przedstawiciela, ważnego przez okres 12 miesięcy od dnia wystawienia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Zapewne to znasz

Znam znam i na podstawie tego zawołałem kalibrację i nastąpiła obraza majestatu :) :) :) co ten diagnosta chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qnick napisał:

co ten diagnosta chce.

Trzeba było odpowiedzieć-trza było więcej zabawek założyć😉

Edytowane przez Grzegorz Łódź
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient jak zechce pójść w zaparte to powie, że to nie blokada alkoholowa a immobilizer dezaktywowany psiuknięciem powietrza ze spraya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

  

W dniu 9.09.2016 o 20:40, MPower napisał:

Czyli cena za takie badanie podczas OBT to OBT + 50zł ? dobrze rozumiem?

 

W dniu 9.09.2016 o 20:58, Paprock napisał:

Tak. Należy pobrać opłatę za badanie okresowe i doliczyć kwotę z pozycji 6.13 tabeli opłat w zależności od ilości stanowisk/blokad:

Pojazdów z blokadą u mnie jak na lekarstwo i jestem wybity z tropu jaką opłatę pobrać.

Blokada założona ~ miesiąc temu, DBT wykonane po montażu. Dziś przyjedzie na okresowe. Klient ma ponownie uiścić opłatę 50 zł czy samo okresowe za 99zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki system pobierania opłat za dodatki obrała stacja. Lokalne obyczaje mówią, że tylko badania vatowskiego nie powtarza się cyklicznie z okresowym. Także decyzja należy do... Poza tym logika stosowana jest taka, że za sprawdzenie dodatków należy się kasa. U mnie był miesiąc temu na dodatkowym-taksówkowym, w dzisiaj na okresowe zajechał i zostało zrobione okresowe za słuszną opłatą no i dodatkowo TAXI też za dodatkową opłatą.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz podczas okresowego blokadę ? tzn. ważność dokumentu, zgodność numerów, wpisujesz te dane w uwagach w zaświadczeniu ?

Jak tak, po pobierasz dodatkową opłatę za to

Ja pobieram.

Edytowane przez Mecher
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

...Lokalne obyczaje mówią, że ...

Tak podejrzewałem.

6 minut temu, Mecher napisał:

Sprawdzasz ... pobierasz dodatkową opłatę za to

W tym kierunku zmierzam.

Dzięki koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paprock napisał:

Lokalne obyczaje mówią, że tylko badania vatowskiego nie powtarza się cyklicznie z okresowym.

Bo z tym to tak jakoś dziwnie. Nie wykonując żadnych dodatkowych czynności przy OBT, wiesz czy spełnia wymagania, czy nie.. Więc za co brać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Witam. Tak przeglądam różne fora i nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. Mąż musi założyć blokadę alkoholową, pracuje w niemczech i chce przyjechać do Polski ją zamontować, ponieważ nasz sąd wydał na to zgodę. Auto zarejestrowane jest tam. Czy nie będzie problemu z wystawieniem takiego zaświadczenia w polskiej stacji diagnostycznej? Czy to, że auto nie jest tutaj zarejestrowane ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Zgodnie z Konwencją Wiedeńską odnośnie ruchu drogowego pojazd musi odpowiadać wymaganiom kraju rejestracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.