Skocz do zawartości

Stary VAT-3 dzisiaj


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz przytocz mi przepisy odnośnie VAT2 i przyjeżdżam na BT. Pojazd nie pełnia (a ma w DR adnotację) - a ja chcę tak jak co roku na PSKP badanie zwane okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    15

  • Grzegorz Łódź

    10

  • markes30

    7

  • Paprock

    5

o teraz przytocz mi przepisy odnośnie VAT2

b) pojazdu samochodowego, który posiada kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone

do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu,

Pojazd nie pełnia (a ma w DR adnotację)
a ja chcę tak jak co roku na PSKP badanie zwane okresowym.

Wynik badania okresowego N

 

[ Dodano: 01-05-2016, 13:51 ]

Dalsza droga klienta:

-OSKP- celem wykonania dodatkowego BT

-WK- celem wykreślenia adnotacji VAT2

-PSKP- ponowne badanie okresowe

:-D

 

Wniosek-wszystkie pojazdy z wpisem VAT w DR-tylko OSKP :)

 

[ Dodano: 01-05-2016, 14:06 ]

Ale nie dziw się diagnoście jak przyjeżdża na BT pojazd z wpisem do DR VAT 2 i posiada dwa rzędy siedzeń, do której ustawy ma się odnieść UDS?

Do aktualnej. :) I w tym wypadku N.

A VAT3 i VAT4-nie możesz się odnieść już do niczego bo po prostu tego już nie ma w aktualnej ustawie.Czyli nie wiesz czy spełnia czy nie spełnia wymagań bo nie ma z czym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik badania okresowego N
A za co na podstawówce?

 

Wiesz dobrze że ja wiem, ale klienci tacy przychodzą ...........

 

(Dla mnie na podstawówce nie powinno się robić okresowego z wpisem VAT) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to badanie VAT to jak najbardziej powinno być wykonywane na PSKP bo dotyczy pojazdów o DMC do 3,5t. Czym się kierował ustawodawca rezerwując to badania dla OSKP nie mam zielonego pojęcia i niewątpliwie jest to wbrew logice :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój problem - zapis jest jednoznaczny.

 

Więc co z tą podstawową? (i VAT2)

 

Jak można dać negatyw za badanie nieuprawnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek chory i niedorzeczny. (niestety to nie jest jedyny taki zapis w naszym prawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można dać negatyw za badanie nieuprawnione?

Może nie za badanie tylko za niezgodność :-D

 

Osobiście jestem za zniesieniem zapisów VAT w DR.Jeśli już jest taka konieczność badań dodatkowych dla VAT niech sobie będzie.Dla US powinno wystarczyć samo zaświadczenie z dodatkowego badania.A nie wpisywać jeszcze do DR.Rozdzielić przepisy skarbowe,od warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dla US powinno wystarczyć samo zaświadczenie z dodatkowego badania.
A po co jak oni to umieją lepiej określić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej jak przyjedzie z VAT2 (spełniającymi warunki z poprzedniej ustawy) to oczywiście też nas nie interesuje - niech dalej sobie odlicza :?:

 

Waldek ciągle wsadzasz diagnostów w czyjeś buty. Raz mamy być policjantami, potem inspektorami ITS, teraz UKS. Niech każdy w tym kraju robi co do niego należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę robić to co do mnie należy!

 

Raz piszą, że należy porónywać zapisy w DR, a czasami jak to się przyjeło nie, a diagnoście raz urząd zabierze uprawnienia, a raz nie.

 

Jeżeli nie wiesz o czym piszę to zastanów się jak przyjedzie do ciebie pomoc drogowa (taxi) (badanie nie "wchodzi w zakres okresowego) Sprawdzasz warunki dodatkowe czy nie?

 

To pomyśl o VAT, jako konsekwencja powyższego.

 

 

Bo ja nie chcę robić na czuja, ja chce być Panem Diagnostą i mieć schemat postępowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i na wszystkich szkoleniach przekazywano nam:

1 Badanie VAT jest na wniosek klienta do celów podatkowych.

2. Klient jeśli chce ( bo np. ustawa go obliguje) to może sobie je powtarzać ale na jego wniosek.

3. Wpis VAT to nie jest to żaden parametr techniczny zapisany w rozporządzeniu o warunkach technicznych byśmy mieli go sprawdzać na okresowym badaniu technicznym.

4. Z w/w względów okresowe badanie pojazdu z wpisem VAT może wykonać podstawowa SKP, która o warunkach VAT-u nie musi nic wiedzieć bo ich nie wykonuje.

Ja się z tym zgadzam.

Podstawa prawna 776 Załącznik 1

0.2 g) Niezgodność parametrów technicznych pojazdu z wymaganiami

rozporządzenia o warunkach technicznych lub z obowiązującymi

przepisami homologacyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wymusić na ustawodawcy konkretne zapisy dotyczące poszczególnych pojazdów i zasady weryfikowania ich warunków dodatkowych.

Dla przykładu: TAXI - warunki dodatkowe również przy OBT, VAT - bez tego zapisu...

Nie wiem dlaczego, ale odnoszę wrażenie, że wszelkie gremia, które pracują nad zmianami zapisów są albo przygłupie albo przygłuche. Skoro doskonale wiedzą, że dzisiejsze zapisy powodują istnienie kilku szkół lub terenoznawstwa - rubieże wschodnie, centralne... , to czyż nie można tego po weryfikować i "unormalnić"? Chyba, że oczekuję niemożliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek ciągle wsadzasz diagnostów w czyjeś buty. Raz mamy być policjantami, potem inspektorami ITS, teraz UKS.

Ja? zastanów się nad tym co napisałeś :!:

To większość urzędników z naszego zawodu nie wiadomo co - bo co my Diagności możemy w tym kraju, jeżeli się nie zrzeszymy i nie zadbamy o swoje prawa?

Niech każdy w tym kraju robi co do niego należy.
Chciałbym, ale tak na prawdę jako diagnosta nie wiem co. Może zakres badania jaki mi nakreśla pieniądz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Wpis VAT to nie jest to żaden parametr techniczny zapisany w rozporządzeniu o warunkach technicznych byśmy mieli go sprawdzać na okresowym badaniu technicznym.

 

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w:

– dowodzie rejestracyjnym [ciach]

 

Jak dla mnie VAT jest pewną daną (ilość rzędów siedzeń, przegroda), więc podlega sprawdzeniu w ramach OBT.

 

4. Z w/w względów okresowe badanie pojazdu z wpisem VAT może wykonać podstawowa SKP, która o warunkach VAT-u nie musi nic wiedzieć bo ich nie wykonuje.

 

Z w/w względów PSKP może wykonywać OBT dla pojazdu z wpisem VAT i w ramach tego OBT (ale nigdy DBT) musi sprawdzić ten VAT.

 

O ile z VAT 3 i 4 problem nie istnieje, bo zniknęły z mocy ustawy, to przy VAT 2 trzeba by ustalić, czy to VAT 2 "po nowemu" czy "po staremu, więc też już nieaktualny". Teoretycznie można się posiłkować datą wpisu w DR, ale nie zawsze urzędnik z automatu wykreśli stary VAT2 przy wymianie DR albo wpis mógł jeszcze pozostać z okresu przejściowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie VAT jest pewną daną (ilość rzędów siedzeń, przegroda), więc podlega sprawdzeniu w ramach OBT.

I to jest ta nadinterpretacja z którą staram się walczyć. "(ilość siedzeń, przegroda)" są w warunkach technicznych jako takie ( a nie jako warunki VAT) i sprawdzamy jak w każdym pojeździe, są też opisane w warunkach technicznych. Proszę nie wciskać diagnostom dodatkowy dodatkowych zakresów w ramach OBT. Nie ma na to podstawy prawnej. ( szczególnie na ilość rzędów :shock: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wciskać diagnostom dodatkowy dodatkowych zakresów w ramach OBT.

 

Czyli pojazd bez przegrody z wpisem np. VAT1 (a), który nie musi mieć przegrody ze względu na datę I rejestracji, przejdzie pozytywnie OBT? Mimo niezgodności zapisu w DR ze stanem faktycznym? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli. Powoli, bo VAT-badanie to nie jest przypadek odosobniony.

Czy to są badania dodatkowe, czy to są badania zgodnościowe?

Czy istnieje jakieś badanie zgodnościowe wykonywane na stacji podstawowej?

 

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.

 

1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

2) okręgowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie:

a) okresowego badania technicznego wszystkich pojazdów,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a,

c) badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych.

 

1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi

autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h,

(Jednorazowo czy cyklicznie? Razem z okresowym czy niezależnie? Pobierać kasę czy wzorem haka?)

pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych,

(Jednorazowo czy cyklicznie? Razem z okresowym czy niezależnie? Pobierać kasę czy wzorem haka?)

pojazdu zabytkowego,

(Jednorazowo czy cyklicznie? Razem z okresowym czy niezależnie? Pobierać kasę czy wzorem haka?)

pojazdu marki „SAM”,

(Jednorazowo czy cyklicznie? Razem z okresowym czy niezależnie? Pobierać kasę czy wzorem haka?)

pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym

(Jednorazowo czy cyklicznie? Razem z okresowym czy niezależnie? Pobierać kasę czy wzorem haka?)

oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych,

(Jednorazowo czy cyklicznie? Razem z okresowym czy niezależnie? Pobierać kasę czy wzorem haka?)

a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego

(Jednorazowo czy cyklicznie? Razem z okresowym czy niezależnie? Pobierać kasę czy wzorem haka?)

jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

 

Zabytka też odświeżać rok w rok?

A zarobkowy zabytek może na podstawową w ramach okresowego zajechać, czy wzorem kolejnego okresowego z wpisem VAT będzie miał (rodzący się jak widzę) zakaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wciskać diagnostom dodatkowy dodatkowych zakresów w ramach OBT.

 

Czyli pojazd bez przegrody z wpisem np. VAT1 (a), który nie musi mieć przegrody ze względu na datę I rejestracji, przejdzie pozytywnie OBT? Mimo niezgodności zapisu w DR ze stanem faktycznym? :shock:

To może nie rozmawiajmy o tym co nam się wydaje tylko poproszę o podstawę prawną dla N przy nieaktualnym wpisie VAT ??? Przypomnę, że rozmawiamy o OBT !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w brak.

Myślę, że nie ma co niepotrzebnie ciągnąć tematu. Wszystko zostało napisane w latach 2005 -2007, gdzie na początku był zakaz wykonywania OBT z wpisem VAT na SKP podstawowych a następnie ministerstwo, ITS, PISKP, oraz mec. Szczerbicki jednoznacznie wyjaśnili, że wpisy VAT nas już później nie dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w brak.

czyli jak przyjadę autobusem do Ciebie z wpisem "BUS100" to wykonasz mi okresowe jak dla autobusu bez tego wpisu i pieczątka w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.