Skocz do zawartości

Diagności obudzicie się? ????????


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Art. 86k.l. Dyrektor TDT cofa diagnoście uprawnienie, w drodze decyzji administracyjnej, oraz skreśla go z rejestru diagnostów w przypadku:

1) ustania spełniania co najmniej jednego z wymagań, określonych w art. 86i ust. 3 pkt 2-4;

2) dopuszcza się rażącego naruszenia przepisów z zakresu przeprowadzania badań technicznych.

2. Decyzji, o której mowa w ust. 1, nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.

 

 

Taka struktura sytemu kar dla diagnostów samochodowych stanowi realizację postulatów środowiska branżowego, bowiem dotychczas często podnoszone były zarzuty, iż obowiązujące przepisy nie regulują w sposób kompleksowy tego zagadnienia

 

Branżowego - to znaczy którego?

 

Ludzie obudźcie się!!!!

Źródło: http://osds.org.pl/?p=1171 oraz dokumenty tam zamieszczone

 

[ Dodano: 16-05-2016, 17:17 ]

Widzę, że po próżnicy piszę - a szkoda bo miałem nadzieję ..............

 

Ale wiedzę, że nikomu to już nie przeszkadza od dłuższego czasu - więc może dostosować się do większości? http://osds.org.pl/?p=826

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    33

  • danielg539

    27

  • blakop

    26

  • kowal

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

TDT dąży do całkowitego przejęcia rynku SKP.

 

Jeśli uda się im przeforsować te zapisy prawne, to w ciągu pięciu lat wykoszą większość diagnostów z rynku (czy nieuczciwych, czy tych co popełnili błahą pomyłkę) a poprzez to zamkną pewnie z 95% prywatnych SKP.

 

I zostanie w Polsce biznes stacyjny TeDeTu, może trochę Dekry i pojedyncze prywatne które jeszcze nie dały się zamknąć... Wtedy zapewne nastąpi drastyczny wzrost cen za badania, niekoniecznie wzrost jakości badań... Ale dla nas raczej tam miejsca nie będzie... Miła perspektywa :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w ciągu pięciu lat wykoszą większość diagnostów

 

Zgodzę się, że są to plany wymierzone przeciwko przedsiębiorcom - właścicielom SKP. Ale przeciw Diagnostom?? Nie bardzo widzę tam zapisy rażące aż tak bardzo w samych Diagnostów - no oprócz zaostrzenia sankcji - to fakt.

 

No i nie tragizował bym tak bardzo. Niezależnie od tego czy stacje będą należeć do Państwa, czy nie, to ktoś te badania robić musi. Diagności i tak będą potrzebni.

 

Natomiast właściciele stacji powinni się zacząć drapać po głowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę tam zapisy rażące aż tak bardzo w samych Diagnostów - no oprócz zaostrzenia sankcji - to fakt

Nie tylko o sankcje tu chodzi a bardziej o to,że w żaden sposób nie zapobieżono naciskom jakie pracodawca może wybierać na diagnostę. Diagnosta w żaden sposób nie powinien odpowiadać za stan wyposażenia SKP, bo to nie jego stacja! Ja uważam, że za wyposażenia powinien odpowiadać właściciel stacji a za samą poprawność badań solidarnie powinien odpowiadać zarówno właściciel jak i diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że są to plany wymierzone przeciwko przedsiębiorcom - właścicielom SKP. Ale przeciw Diagnostom??

 

Jak najłatwiej zamknąć stację, nie narażając się na długoletnie procesy z właścicielem?

 

Odebrać mu pracowników... sam zamknie biznes...

 

Niezależnie od tego czy stacje będą należeć do Państwa, czy nie, to ktoś te badania robić musi. Diagności i tak będą potrzebni.

 

Zostaje kwestia, kto tym diagnostą będzie mógł być... Na garnuszku TDT zapewne będą fajne zarobki, więc i praca będzie intratna, zapewne dla wybranych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jak niby jest?

Teraz tak własnie jest ale dyrektywa zakładała uniezależnienie diagnosty od pracodawcy a wyszło jak zwykle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież stając sę pracownikiem TDT musisz zdać obligatoryjnie egzamin w TDT :P

Więc mają i będą mieli cały tabun diagnostów - co ja mówię pracowników. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają i będą mieli cały tabun diagnostów - co ja mówię pracowników

Czyli kolesiostwo i nepotyzm górą :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że są to plany wymierzone przeciwko przedsiębiorcom - właścicielom SKP. Ale przeciw Diagnostom?? Nie bardzo widzę tam zapisy rażące aż tak bardzo w samych Diagnostów - no oprócz zaostrzenia sankcji - to fakt.

 

No to pomału możesz zacząć zamieniać swoje przeświadczenia na fakty.

TDT już na podstawie obecnych przepisów, mocno nastaje na diagnostów i przy jakichkolwiek uchybieniach w badaniach pojazdów z instalcją gazową lub innymi urządzeniami dozorowymi zawiadamia prokuratury o przestępstwie poświadczenia nieprawdy i równolegle domaga się od starostw uruchomienia procedury odebrania uprawnień diagnoście.Jak narazie w tych przyoadkach żaden właściciel SKP nie był sankcjonowany.

 

[ Dodano: 24-05-2016, 21:31 ]

Art. 86k.l. Dyrektor TDT cofa diagnoście uprawnienie, w drodze decyzji administracyjnej, oraz skreśla go z rejestru diagnostów w przypadku:

1) ustania spełniania co najmniej jednego z wymagań, określonych w art. 86i ust. 3 pkt 2-4;

2) dopuszcza się rażącego naruszenia przepisów z zakresu przeprowadzania badań technicznych.

2. Decyzji, o której mowa w ust. 1, nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.

 

To rzeczywiście, poważna sprawa.

To dążenie do nadania temu przepisowi nowego i jeszcze bardziej restrykcyjnego wymiaru i wprowdzenia nowego podmiotu do karania diagnostów, tak jakby dotychczasowy /zabranie uprawnień na 5lat/ nie był dostatecznie restrykcyjny.

My jesteśmy za gradacją w karaniu z tego przepisu, lub wręcz za jego zniesiem i pozostawienie karania w gestii prawa karnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy za gradacją w karaniu z tego przepisu, lub wręcz za jego zniesiem i pozostawienie karania w gestii prawa karnego.

 

Plus najlepiej uczynienie Was oficjalnie funkcjonariuszami publicznymi.

 

I wtedy od razu z sądu dostajesz zakaz wykonywania zawodu, a że z ustawy z automatu wynika niekaralność, to w efekcie nie zabór uprawnień na 5 lat, ale na zawsze 8)

 

Wiecie w co się bawicie? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik WK to nie funkcjonariusz publiczny więc nie idżmy za daleko, chociaż ja wcale nie jestem entuzjastą takiego rozwiązania zatrudniania diagnostów

Poza tym to niepotrzebne spychanie dyskusji na inne tory.

 

Powtórzę, że aktywność TDT w ściganiu dagnostow za błędy i uchybienia przybrała na sile i za każde ujawnione uchybienie domagają sie od starostw odebierania uprawnień a w niektórych przypadkach również powiadomienie prokuratury o poświadczeniu nieprawdy.

Jeśli w przepisie mówi się o dyrektorze TDT jako instytucji odbierającej diagnostom uprawnienia, to należy pamiętać że wnioskującym do dyrektora bedzie inspektor TDT, np. ten który bedzie na kontroli i praktycznie ten przywilej stanie się ich udziałem.

Trudno sobie wyobrazic drogę odwoławczą od tak ustawionej procedury bo praktycznie, trzeba by było się wytłumaczyć przed dyrektorem TDT, że jego inspektor nie miał racji,,, :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie w co się bawicie?

To nami się bawią :(

Błażeju jakie rozwiązanie proponujesz, aby uniezależnić diagnostę od pracodawcy (co zakładała dyrektywa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik WK to nie funkcjonariusz publiczny

 

§ 13. Funkcjonariuszem publicznym jest:

 

4) osoba będąca pracownikiem administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, chyba że pełni wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba w zakresie, w którym uprawniona jest do wydawania decyzji administracyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik Wk to nie funkcjonariusz publiczny? A kto?? :razz:

 

 

Dla Twojej informacji Marku - w przeciwieństwie do Diagnosty, pracownik WK, który dostanie wyrok żegna się z pracą na zawsze de facto!!!

Diagnosta na dzień dzisiejszy w zależności od sytuacji albo w ogóle (bo na dzień dzisiejszy nie zawsze wyrok pociąga za sobą postępowanie administracyjne), albo co najwyżej na 5 lat tylko.

 

Daniel - ja nie tyle mam pomysł, co na podstawie powyższej wypowiedzi Marka uważam, że nie do końca wiecie (środowisko), do czego dążycie...

 

Zgodnie z projektem ustawy osoby karane nie będą mogły już zostać Diagnostą. Taki wymóg dotyczy praktycznie każdej pracy w administracji publicznej (zobacz sobie dowolne ogłoszenie o pracę w dowolnym SP w Polsce - obowiązkowo niekaralność).

Więc to ja się pytam - z jednej strony chcecie tylko karanie przez sąd, ale też jednocześnie podniesienia statusu do funkcjonariusza publicznego. Tylko, że teraz WK zabierze Wam co najwyżej uprawnienia na 5 lat. W wariancie karania tylko przez sąd, ale w wariancie że macie taki status jak pracownicy WK, ta pojedyncza kara będzie dla Was dużo bardziej surowsza, bo wykreśli Was z zawodu na zawsze de facto.

 

Czy zdajecie sobie z tego sprawę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żegna się z pracą na zawsze de facto!!!

 

Raczej do czasu zatarcia skazania, czyli nie dożywotnio, chociaż sporo może to potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem, przy tym temacie, rozwodzic się nad sprawą diagnosty jako pracownika WK i jako funkcjonariusza publicznego.

To pewnie ważne głosy w tej sprawie.

 

Póki co to czy jeteśmy czy nie jesteśmy takimi pracownikami i nie wiadomo czy nimi będziemy.

Fakt jest jednak taki, że kolejną pozycję w stosunku do diagnostów chce zdobyc TDT a już dzisiaj i bez tego prowadzi sprawy przeciwko diagnostom dwutorowo, ze zgłaszaniem domniemanego przestępstwa do prokuratury i z uruchamianiem procedury odebrania uprawnień.

I co z tego czy stracisz te uprawnienia i dostaniesz wyrok nie jako jako funkcjonariusz publiczny, jeżeli przy wydawaniu uprawnień już żąda się zaświadczenia o niekaralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - zatarcie skazania następuje po 10 lub wyjątkowo po 5 latach od końca wyroku (czyli np. rok na dwa w zawiasach oznacza standardowe zatarcie po 12 latach) - ale to bez znaczenia w kontekście odbioru społecznego.

 

Czy uważasz, że miałbyś JAKIEKOLWIEK szanse na ponowne przyjęcie do pracy w swoim WK po wyroku skazującym pomimo zatarcia tego wyroku? 8) No nie czarujmy się - odbiór społeczny jest taki, a nie inny. W swojej miejscowości będzie spalony.

 

Przede wszystkim należy dążyć do gradacji kar - nieważne przez kogo i jak stosowanych. Bo to już i tak polityka... Ale sama gradacja myślę jest do wywalczenia na obecnym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że nie do końca wiecie (środowisko), do czego dążycie...

Ciekawa teoria :faint:

Jeszcze napisz które środowisko i do czego dąży........... :razz:

 

Bo według mnie posiadasz jakąś tajemną wiedzę niezgodną z tematem - diagności obudźcie się - bo ja myślałem, że śpią, a tu proszę dążą ................................ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w sumie też prawda. W zasadzie to nie wiem jaki model widziałoby OSDS... Gdzieś można o tym poczytać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.