Skocz do zawartości

Diagności obudzicie się? ????????


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dumny, że mam takiego kolegę.
co z tego ,swoją dumą nie zapewnisz mu środków do życia
patrząc na roszczeniową postawę większości diagnostów.
a może problem tkwi w czymś innym co jest przyczyną tego ,że diagności nie chcą się garnąć do organizacji - jest wiele znaków zapytania - dlaczego nie chcą ,co lub kto ich blokuje ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    33

  • danielg539

    27

  • blakop

    26

  • DARIO64

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

diagności nie chcą się garnąć do organizacji - jest wiele znaków zapytania - dlaczego nie chcą ,co lub kto ich blokuje ..
to takie infantylne, dziecinne... jak można cokolwiek zmieniać mieć wpływ na zmiany w organizacji nie należąc do niej???? Wypisz wymaluj wpisujesz się w ramy dowcipu:

 

"Icek modli się: Panie, spraw bym wreszcie wygrał na loterii.. Na co Bóg mu odpowiada: Icek, Ty daj mi szanse, Ty kup los na tę loterie..."

 

Właśnie teraz jest najlepszy okres aby wstąpić do stowarzyszenia w czerwcu wybory... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją dumą nie zapewnisz mu środków do życia

A czy ten Kolega, Ty lub ja zapewniamy Koledze ketiw38 środki do życia :?

Kolega ketiw38 nie jest pracodawcą. To zwykły szary człowiek taki jak my (diagności), który chce i robi aby nam diagnostom w przyszłości było lepiej.

Nie jest jakimś "bogiem" który ma coś zapewnić...

On po prostu chce i robi coś dla diagnostów, czyli dla nas.

Przecież Ty też możesz poświęcić swój prywatny czas i zastąpić Kolegę ketiw38 w działaniach jeśli masz jakieś fajne pomysły a nie liczyć na "boga" który ma zapewnić 'cuda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal, sprawa jest prosta. Samym pisaniem na tym czy innym forum nie zmienisz świata. Trzeba działać na innych frontach, żeby coś ruszyło do przodu. Jeśli masz pomysły jak to zrobić to wal śmiało. Nawet nie będąc członkiem OSDS możesz mieć wpływ na to, czy w przyszłości Ty lub ktoś z twoich/naszych kolegów będzie mógł swobodnie i solidnie wykonywać swoje obowiązki. Samo narzekanie nic nie da. Patologia jest w środowisku, ale pisanie o niej nic nie daje. Bo wszyscy wiemy jak ona wygląda. Teraz zróbmy coś, żeby to zmienić. I zróbmy to razem, Ci wszyscy, którym zależy na zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologia jest w środowisku
no właśnie i są wielkie krzyki jak tam kogoś pociągnięto do odpowiedzialności bo klepał na lewo na prawo - bo co on biedny zrobi .Klepał świadomie to powinna iść kara i potępienie ze strony OSDS ,że takich diagnostów należny usuwać z zawodu .Bo na dzień dzisiejszy niektórzy śmieją się w twarz i robią co chcą ..Wiadomo powinna być gradacja kar -bo jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy .

 

I jak ja mam się czuć w takim przypadku i co powinienem zrobić http://www.diagnostasamochodowy.pl/2017/walka-z-pracodawcami/ zadzwonić na policję ,powiadomić starostwo - myślisz ,że na drugi dzień by pracował ,albo jeszcze coś gorszego . I co wtedy OSDS mi powie ,że jest ze mnie dumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potępienie ze strony OSDS

Potępienie tyle da co "narzekanie".

Tu trzeba działać i cos robić, żeby były jakieś zmiany na lepsze...

 

[ Dodano: 25-01-2017, 11:02 ]

i co powinienem zrobić
zadzwonić na policję ,powiadomić starostwo - myślisz ,że na drugi dzień by pracował ,albo jeszcze coś gorszego . I co wtedy OSDS mi powie ,że jest ze mnie dumny...

wypłaci wynagrodzenie tak jak Koledze ketiw38 wypłaca za prowizję uzależnioną od ilości członków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal ,gdyby diagności byli zjednoczeni w organizacji ,to taki pracodawca nie miał by racji bytu bo by żaden diagnosta nie poszedł do niego pracować . Powiedz co zrobiłeś w tym kierunku ? Czy jakiś członek OSDS poszedł pracować w miejsce tego kolegi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potępienie ze strony OSDS ,że takich diagnostów należny usuwać z zawodu
widzisz @kowal sam jesteś w rozterce i mówiąc kolokwialnie "stoisz w rozkroku nad kanałem i czekasz na strzał w pewną część ciała". Z jednej strony chcesz karać, usuwać nieuczciwych diagnostów z drugiej strony reflektujesz się, że w obecnym stanie prawnym jest jedna i jedyna kara dla diagnostów. Po drugie OSDS jako stowarzyszenie może i działa w kierunku zmian zapisów w aktach prawnych, może wspomóc inicjatywy kierowane poprawy statusu zawodowego diagnosty samochodowego - i to robimy ale to nie OSDS (póki co ;) ) sprawuje nadzór nad SKP oraz jakością wykonywanych badań przez każdego diagnostę.

 

I co wtedy OSDS mi powie ,że jest ze mnie dumny...
to Ci dP powiedział także dość tych pochwał... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jesteś w rozterce
niestety ale to jest prawda - ale po prostu po latach doświadczeń i prób naprawiania tego systemu jestem w głębokiej du....... i tak wewnętrznie nie wierzę że może kiedykolwiek nastąpi jakaś zmiana - ale chociaż ,nie boje się o tym pisać - może to jest jakiś krzyk z mojej strony .Może lepsze to niż służalcze wykonywanie poleceń właścicieli stacji i siedzenie cicho udawanie ,że jest dobrze .Ilu jest diagnostów -a ilu aktywnych jest chociaż na tym forum ... :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po latach doświadczeń i prób naprawiania tego systemu jestem w głębokiej du.......

Jeśli to nie tajemnica mogę wiedzieć co to były za próby? To znaczy jakie próby Kolega podejmował?

Samemu naprawić system jest niewykonalne. (według mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam zbyt wiele mądrego do powiedzenia, ale ...

komentarz do tej dysputy to słowa człowieka zwanego Chingis-Chan, który mawiał "Łatwo jest złamać jedną strzałę, ale niech ktoś spróbuje złamać na raz 100".

 

A czego dokonał... odsyłam do historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu naprawić system jest
możesz np.zapytać się kolegi który jest tu na forum i reprezentuje CEPIK , jak poruszyłem pewien problem i jak obróciło się to przeciwko mnie.A tak ogólnie chciałem wyprostować parę spraw - ale młotem w łeb .......... :razz::razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poruszyłem pewien problem i jak obróciło się to przeciwko mnie.A tak ogólnie chciałem wyprostować parę spraw - ale młotem w łeb

Czyli przyznasz,że bez wsparcia trudno jest cokolwiek ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Kolega, Ty lub ja zapewniamy Koledze ketiw38 środki do życia

Tak składamy się na wojskową emeryturę dla ketiwa!

 

Już słyszę jak lecą gromy w moją stronę :cool:

 

Nie chcę wszczynać kolejnej awantury ale jak czytam wypowiedzi Pana WW jak to trudno zwolnić solidnego pracownika, to widać, że ów Pan przepracował całe życie w budżetówce, gdzie jakieś prawo pracy istnieje. W dobie gospodarki rynkowej zwolnienie pracownika zajmuje tyle co napisanie i podpisanie wypowiedzenia. Jest jakiś okres wypowiedzenia ale można zwolnic pracownika z obowiązku świadczenia pracy i wysłać go do domu oczywiście płacąc mu wynagrodzenie. Pracownik może odwołać się do sądu pracy, gdzie nawet jeśli wygra to w ramach zadośćuczynienia dostanie rekompensatę w wysokości miesięcznych poborów (po postępowaniu, któro będzie trwało rok lub 2). O przywróceniu do pracy w prywatnej firmie raczej mowy być nie może, bo następnego dnia można dostać nowe wypowiedzenie, zresztą po roku lub dwóch pewnie każdy znajdzie jakąś robotę, bo niby za co przez ten okres żyć.

Niech dalej władze OSDS-u bujają w obłokach i niech dalej nazywają porządnych diagnostów "kretami" i "czarnymi owcami" to organizacja będzie rosła w siłę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,ale my mówimy jak jest i to niektórych boli bo ono mają różowe okulary przez które tak to wszystko pięknie wygląda .Może nie wszędzie tak jest - jak niektórzy zapewniają są stację gdzie pracuje się miło i przyjemnie -ale na takiej jeszcze na udało mi się pracować chociaż to 5 - bo wszędzie było jakieś allo allo .Nie wiem czy jest jakaś plaga - wczoraj dzwoni znajomy i szuka pracy - pożar się z właścicielem i muszą się pożegnać ,ale mu się nie dziwie ,znam tą stacje bo wcześniej tam pracował jeden z naszych kolegów .

Prawda jest niestety okrutna i boli ,że taki jest ten system i tylko ostre cięcie może go wyleczyć - i to co chcą zrobić to zrobią i wtedy może poprawi się wszystko ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już słyszę jak lecą gromy w moją stronę

Z mojej strony nie usłyszysz.

Mam tylko ogromną prośbę, aby nie robić wycieczek osobistych do Kolegi ketiw38.

Co system emerytalny ma wspólnego z OSDS???

Jest wielu emerytowanych wojskowych, policjantów itp. którzy pracują na etatach i nie tylko jako diagnosta ale w innych zawodach. Te inne grupy zawodowe maja też mieć pretensje do kolegi ketiw38??? On jest temu winny?

Mnie osobiście nie przeszkadza, kiedy emerytowany pracuje na etacie bo chce PRACOWAĆ a nie udawać...

A Kolega ketiw38 PRACUJE i robi dobrą robotę dla nas diagnostów, dlatego takie wycieczki osobiste do Niego są nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, nie widzisz jednej ważnej w przypadku emeryta rzeczy. Otóż on nie musi się podporządkowywać woli pracodawcy, który patrzy tylko na zyski. Emeryt może solidnie wykonywać swoje zajęcie i nie musi się obawiać zwolnienia, jeśli tylko wysokość emerytury mu na to pozwala. Nie musi się obawiać przynależności do organizacji, która chce wymusić na właścicielach SKP właściwego podejścia do tematu BT. Może spokojnie, otwarcie mówić o konieczności zmiany sytuacji Nas, diagnostów. Może sobie pozwolić na krytykę tych osób, które to utrudniają. I nie mam tu na myśli ketiwa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisma nie, ale wypowiedzi niektórych członków tutaj to po prostu... Za komuny nawet ne było takiej "propagandy sukcesu" i prób cenzurowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko ogromną prośbę, aby nie robić wycieczek osobistych do Kolegi ketiw38.

Sam podałeś ten przykład a ja tylko to zweryfikowałem.

danielg539, nie widzisz jednej ważnej w przypadku emeryta rzeczy. Otóż on nie musi się podporządkowywać woli pracodawcy, który patrzy tylko na zyski. Emeryt może solidnie wykonywać swoje zajęcie i nie musi się obawiać zwolnienia, jeśli tylko wysokość emerytury mu na to pozwala.

Widzę doskonale i najczęściej w znanych mi przypadkach działa to dokładnie odwrotnie, czyli mam już emeryturę to za łapówkę 20 PLN klepnę wszystko, bo co najwyżej uprawnienia mi zabiorą a emerytura pozostanie. Znam takiego emeryta diagnostę co miał 1600 PLN emerytury, 1800 pensji i 1500-2000 za lewiznę. Do tego zatrudniony był na 1/2 etatu a pracował po 43 godz/tydzień. Pracował tak ponad 10 lat, teraz jest już po '70 i nie chce się mu juz pracować. Gdzie tu miejsce dla normalnego diagnosty????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu miejsce dla normalnego diagnosty????

a są jeszcze tacy :P

Znam takiego emeryta diagnostę co miał 1600 PLN emerytury, 1800 pensji i 1500-2000 za lewiznę.

ten kto ma dużo, to zawsze będzie mu mało :razz: apetyt rośnie w miarę jedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.