Skocz do zawartości

Diagności obudzicie się? ????????


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

który to zapis znalazł się w projekcie zmian ...
Norbert możesz uściślić, o którym projekcie mowa? Czy ten z dnia 29 kwietnia br. (prezentowany w Zakopanem) czy tez ten, o którym pisze Boguś tj. z dnia 1 czerwca br.

 

Ze względu na mnogość "projektów" (plotek) na początku maja br. zarząd OSDS-u wystosował pismo do MiB z prośbą o dodatkowe informacje. Ze względu na brak odpowiedzi zaraz po konferencji w Bolesławcu zarząd wystosował kolejne pismo.

 

Jednak do dnia dzisiejszego - brak odpowiedzi.

 

Po jej uzyskaniu na pewno podzielimy się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    33

  • danielg539

    27

  • blakop

    26

  • kowal

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Proszę proszę, a podobno według Dyrekcji tylko wyposażenie sprawdzają, a tu proszę już wykonuję przyszłe obowiązki....................
Są starostwa, które mimo wysokich kosztów narzuconych przez TDT za kontrole SKP, nadal je zlecają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o odpowiedzi jaką dostałem od Dyrektora TDT w Zakopanym :x

 

Sam stwierdził co podlega kontroli przez TDT w czasie wspomagania starostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert możesz uściślić, o którym projekcie mowa? Czy ten z dnia 29 kwietnia br. (prezentowany w Zakopanem) czy tez ten, o którym pisze Boguś tj. z dnia 1 czerwca br.

Zakopane /lub Wasze strony/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziwię się rochę społeczności diagnostów ( a może już nie :oops: )

 

Nikt z tego forum nie zamieścił linku http://wartowiedziec.org/index.php/transport/aktualnosci-i-ekonomia/30628-powinna-powsta-izba-diagnostow-samochodowych

 

Czyżby naprawdę (podobnie jak w Jaworze) nikogo nie interesuje przyszłość pracy diagnosty?

 

Nikt już nie wesprze Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
i nie wiem co z tym Jaworem...

Ty nie wiesz, a ja czasami tak, jak już wyjadę ze swojej wiochy to zaglądam czasami na stacje ..........

 

W tym Jaworze mogłem się spotkać z wyjątkowo wyszkolonymi i samo wystarczalnymi diagnostami.

 

Nikt nie zna nikogo ........ A można czasami odnieść wrażenie, że znają się aż za dobrze......

 

 

Tylko jakoś spotkać się nie mogą, a i pogadać z nikim nie chcą, bo co się będą ............... utożsamiać.

 

Jedni już na emeryturę, drudzy już wiedzą, że nic się nie da .......................

 

No normalnie nic nikomu i dla nikogo, więc po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam Ketiwa, w Jaworze pare lat przepracowałem i wiem że są tam też dobrzy diagnoiści, ale musze przyznać Ci rację że większość nie wie jak wygląda kolega ze stacji, nazwisko widział w dr ale twarzy juz nie... poza tym uważam że samo starostwo jakoś nie ma na celu ich integracji.

 

p.s. dzięki za odwiedziny w Strzegomiu, i sorki za może troche szorstkie potraktowanie, ale u mnie masz uznanie za to że chcesz coś zrobc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wiem że są tam też dobrzy diagnoiści,
Ja tego nie podważam. Mi chodziło bardziej o integracje, utożsamianie się z zawodem diagnosty, współpracę z kolegami (kontakty koleżeńskie) wizje przyszłości............................ takie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

."....Zanim dana SKP zacznie działać, zostanie gruntownie sprawdzona pod kątem wyposażenia kontrolno-pomiarowego służącego do wykonywanych badań technicznych. Ma to automatycznie odsiać stacje, które nie mają wymaganych urządzeń lub są one niesprawne......."

 

Tekst: Sebastian Sulowski, zdjęcia: archiwum; "Motor" 20-21/2016

 

 

 

Kompletna bzdura :shock::evil:

No comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skargi od klientów mają być podstawą do wszczęcia kontroli w SKP

 

Łooooo to jak będziesz miał dużo negatywów to i skarg będzie dużo do TDT'u to i kontrola co chwila będzie :lol::lol: i znów "poczty" skorzystają :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał dużo negatywów to i skarg będzie dużo do TDT'u to i kontrola co chwila będzie

I co taki delikwent napisze w skardze ? K....p....k....k.... ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech przyjeżdżają kontrolują . A ja myślą że to nic nie zmieni do puki nie będzie kamer na SKP. Już słychać głosy od przedsiębiorców , że najpierw będą kazali sprawdzać , a później dopiero w rejestr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Widocznie większości diagnostom samochodowym to pasuje...

To jest widoczne po ilości osób chcących się wypowiadać w tym temacie.

No cóż spodziewam się bardzo dużego zainteresowania jak TDT te karty już rozda.

Wtedy zainteresowani tematem będą dopiero błyszczeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie większości diagnostom samochodowym to pasuje...

Na pewno. Zwróćcie uwagę ilu tak naprawdę jest czynnych ludzi na forum. Cała reszta budzi się jak są wprowadzone zmiany. Natomiast jak są projekty to cisza, bo nikt nie sądzi, że coś może. Najlepszym przykładem jest postawa pracodawców na zmianę Vatu, czy przekazywanie kasy do CEPu, nikt nie krzyczał nie ściągał (zainteresował) prasy, tv, żeby nagłośnić temat. Skoro dali się wyrolować bez większego krzyku, to i teraz się dadzą. Grupa diagnostów nie poddaje się bez walki, natomiast przedsiębiorcy (OSKP) klepią się po plecach z TDT, żeby na tych zmianach coś uszczknąć dla siebie, bez wizji przyszłościowej (lub też z tą myślą), że doprowadzi to do likwidacji konkurencji. Czas najwyższy żeby się obudzić i zacząć działać wspólnie, tylko czy taka współpraca jest w ogóle możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Karanie diagnostów – interwencja RPO

 

Szanowni Państwo,

 

w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo od Rzecznika Praw Obywatelskich, w którym informuje on, że podjął się rozwiązania problemu obowiązujących zasad odpowiedzialności zawodowej diagnostów w aspekcie generalnym.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich zgłosił swój udział do toczącego się przed Trybunałem Konstytucyjnym postępowania o sygn. akt P 16/16, który ma ocenić czy sankcja dla uprawnionego diagnosty określona w art. 84 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy – Prawo o ruchu drogowym jest zgodna z przepisami Konstytucji RP.

 

W załączonym piśmie procesowym, skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich stoi na stanowisku, że przepisu ustawy – Prawo o ruchu drogowym, które nakładają na starostę obowiązek cofnięcia uprawnień diagnoście bez uwzględnienia okoliczności podmiotowych i przedmiotowych (takich jak okoliczności sprawy, stopień winy, znaczenie naruszenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i inne) są niezgodne z przepisami Konstytucji RP.

 

Zdaniem RPO regulacja – Prawa o ruchu drogowym stanowi nieproporcjonalne ograniczenie prawa do wykonywania zawodu tj. art. 65 ust. 1 Konstytucji w zw. z art. 31 ust. 3 oraz narusza zasadę sprawiedliwości społecznej określoną w art. 2 Konstytucji.

 

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wielokrotnie interweniowała u Rzecznika Praw Obywatelskich w kwestii zasad odpowiedzialności zawodowej diagnostów i tylko jednej sankcji przewidzianej w prawie administracyjnym, cofającej diagnoście uprawnienia na 5 lat niezależnie od stopnia jego winy i okoliczności sprawy. Cieszymy się podjętej interwencji i chęci rozwiązania tej sprawy w aspekcie generalnym. Oczekujemy teraz na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.

 

Z pismem Rzecznika Praw Obywatelskich mogę się Państwo zapoznać http://www.piskp.pl/images/stories/pismo_rpo_karanie_diagnost%C3%B3w.pdf

 

 

http://www.piskp.pl/aktualnosci-wszystkie/670-karanie-diagnostow-interwencja-rpo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSDS też prosił RPO by zajął się cofaniem diagnoście uprawnienia na 5 lat nawet ze sporymi sukcesami. Dobrze, że kolejna organizacja podjęła ten temat. Szkoda tylko, że TK obecnie mamy jaki mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.