Skocz do zawartości

Policja zwróciła mi pojazd , co dalej ?


chruzst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Krótki opis sytuacji , która mi się przytrafiła jakiś czas temu ...

Kupiłem wóz , w zeszłym roku w Marcu , i jeździłem nim do grudnia ubiegłego roku .

W Grudniu pojechałem na przegląd , okazało się że brakuje mi TZ , więc pobiegłem do WK o papier umożliwiający nadanie takowej na Oskp ... Po powrocie na okręgówkę , Pan powiedział mi że nie da rady takowej wyrobić , bo mam przebity vin ... Tak się też okazało , że tak jest ...

Zgłosiłem ten fakt Policji , jestem juz po badaniach mechanoskopijnych , i umorzeniu sprawy przez policje i prokuratora ,autko mam w garażu zarejestrowane , lecz bez przeglądu i Tz ... Co dalej z tym problemem ?? Wie może ktoś teraz jak powinien wyglądać przebieg sprawy , do ponownego użytkowania samochodu ?? ... Przed zgłoszeniem sprawy Policji , poszedłęm sie dowiedzieć do Wk o co chodzi z moim autkiem i dlaczego przechodził przez 24 lata przeglądy , i o co tutaj w ogole chodzi ???? Oczywiscie Pan który mi to sprzedał o niczym nie wiedział i jezdził tym 5 lat , dodam jestem jego 5 włascicielem w Polsce ... Dzięki za jakiekolwiek informacje co do dalszych procedur . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawomocny dokument z sądu, że ten pojazd należy obecnie do Ciebie pomimo opisanych perturbacji??

 

Jeśli tak, to czeka Cię nabijanie nowych nr i TZ. Standardowa procedura w WK i na SKP. O ile jest tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Posiadam Postanowienie Prokuratora , które odebrałem dwie godziny temu z poczty o umorzeniu śledztwa . . . Jedyny dokument o tym ze ja to kupiłem , to umowa kupna sprzedaży od poprzedniego właściciela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź . A jeśli mógłbyś mi powiedzieć jaki bedzie miał wbity rocznik pojazdu w nowy dowód ? kupiłem auto z roku 83 , ale jak się okazało po grudniu , jest to rocznik 89 r , Pan który robił mi mechanoskopie , odtworzył cały org.nr vin . co potwierdziło dokładną datę produkcji co do miesiąca ... Teraz jeszcze jedno , czy mogę zmienić przy tej okazji przeznaczenie pojazdu na specjalny kemping , mimo ze w srodku nie mam jeszcze zadnej zabudowy ( planuję go tak przystosować pod siebie i wyjazdy z rodziną ) aby już powiedzmy za rok czy dwa , nie wymieniać po raz kolejny dowodu . Jest on teraz jako ciężarówka na 8 osób ,ale docelowo ma być z tyłu tylko rozkładana kanapa z pasami , i dwa miejsca z przodu , czyli na 5 ... Czy może być w dowodzie też , że jest to samochód ciężarowy na osiem osób ,ale ma rozkładaną kanapę z tyłu z trzema pasami ( jak w multivanie ) . Dziękuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan który robił mi mechanoskopie , odtworzył cały org.nr vin . co potwierdziło dokładną datę produkcji co do miesiąca ...

 

Moim zdaniem rejestracja tego pojazdu ze sfałszowanym numerem VIN powinna zostać uchylona. Następnie "od nowa" powinien zostać zarejestrowany pojazd pierwotny z pierwotnym numerem VIN. Oczywiście zamiast tego pierwotnego numeru powinien zostać nadany i nabity nowy numer - na podstawie odpowiednich dokumentów (orzeczenie sądu o własności pojazdu lub dokument potwierdzający odzyskanie po kradzieży).

 

I tutaj pojawia się problem - powinieneś mieć dokumenty od tego pierwotnego pojazdu (dowód własności, dowód rejestracyjny lub zaświadczenie), bo to one mogą stanowić podstawę tej "nowej" rejestracji. Umowa, którą posiadasz, nie odzwierciedla faktycznych danych pojazdu (przed przebiciem), więc nie może stanowić dowodu własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz Michał o czym rozstrzyga postanowienie prokuratury i w jakim zakresie, wręcz trudno gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pojawia się problem ? tzn będą jakieś problemy z dopuszczeniem go do ruchu ?

Czy chodzi o prawa własności ? Rozmawiałem z Policjantem który zakonczył sprawe w swoim temacie , mówił ze nie bedzie zadnych problemów z nadaniem nowego nr.vin i problemów w Wk . Nie wiadomo dlaczego pojazd ma zmieniony nr vin , nie był kradiony i nie jest poszukiwany ... umorzono .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.