Skocz do zawartości

wymiana silnika


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczoznawca ma Ci pomóc ustalić nieznane parametry pojazdu - tak stanowi PoRD, a nie rozpoznawać części.

Odpowiedz mi zatem do jakiego przebiegu i czasu dana część jest uznawana za nową i jak upływ tych czynników rozpoznajesz?

Na zgłoszenie zmian konstrukcyjnych mam 30 dni. Zatem widzę to tak. Dziś zakładam fabrycznie nowy element eksploatacyjny. Pojazdem tym muszę na SKP dojechać przecież. Żaden przepis nie nakłada na mnie takiego obowiązku niezwłocznie. Mogę zrobić to więc po powiedzmy 3 tygodniach w trakcie których przejadę 7 tysięcy km.

 

Czy element który będziesz oceniał wtedy będzie nowy, czy nie? No i z krótkim uzasadnieniem bym prosił :)

 

Aha - pewnie paragonów będziesz chciał na te zakupy. No ok. Dam Ci je. Znajomy z drugiego końca Polski kupował ostatnio tłumik do Stara, ale na paragonie jest tylko wpisane tłumik, więc będzie ok, co?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blakop napisał:

Rzeczoznawca ma Ci pomóc ustalić nieznane parametry pojazdu - tak stanowi PoRD,

Ale skucha !!! Nie możliwe, że sam to przyznałeś. Skopiowałem i będę wklejał za każdym razem jak będziesz próbował odebrać diagnoście prawo do żądania opinii rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NT rzeczoznawcy. to tym samym miałem pisać Markes... ☺️ 

Ja nie mam żadnego problemu z oceną takich zmian więc temat z rzeczoznawcą to dla innych.

Natomiast, ponieważ Blakop nie jesteś diagnostą to przybliżę jak praktycznie to wygląda na SKP.

Ciężar dowodu w tej sprawie spoczywa na kliencie więc od niego oczekuję przedstawienia oświadczenia o dokonanych zmianach.

Klient, który dowiaduje się jak ma, czy miał prawidłowo, zgodnie z przepisami wykonać taką zmianę silnika  już nie wraca. 

Napisz czy jako nieuczciwy klient próbowałbyś dalej z fałszywym oświadczeniem i paragonami na inne części niż zamontowane w pojeździe?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek1 napisał:

Ciężar dowodu w tej sprawie spoczywa na kliencie

 

A jakaś podstawa na to? Klient nie musi posiadać żadnych dowodów własności na części. A nawet jeśli posiada to nie wiadomo czy są to dokumenty od tych części ani czy są to dokumenty od części niewymontowanych z pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis zmian Michał, a w opisie co zostało wymienione.

Jak ma paragony czy faktury to też mogą być dołączone

 

Edytowane przez Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy dokument: opis zmian, towarzyszący badaniu po zmianach konstrukcyjnych wypełniony przez tego kto dokonał tych zmian.

Jak ktoś nie potrafi go wypełnić to może mu go wypełnić i rzeczoznawca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marek1 napisał:

opis zmian, towarzyszący badaniu po zmianach konstrukcyjnych wypełniony przez tego kto dokonał tych zmian.

Taki doświadczony diagnosta, a sadzi takie farmazony. Od kiedy to klient wypełnia dokumenty wystawiane przez diagnostę po BT. Może zaświadczenie z OBT też klient za Ciebie wypełnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek1 napisał:

opis zmian, towarzyszący badaniu po zmianach konstrukcyjnych wypełniony przez tego kto dokonał tych zmian.

 

Super. Mogę Ci taki wypełnić, ale wtedy zapłacę mniej za badanie, bo odwalam za Ciebie robotę :P Napiszę: dokonano wymiany silnika i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd diagnosta ma wiedzieć co zostało wymienione? 

Wie ten kto wymieniał i przedstawia opis tych zmian.

Diagnosta, na tej podstawie i oględzin,  w toku badania wypełnia w zaświadczeniu pozycję, która nosi taką samą nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża klient mówiąc: wymieniłem silnik. Czego więcej potrzebujesz? Zmiana danych w DR będzie polegała wyłącznie na zmianie rubryk P.1, P.2, może P.3 i G. I te nowe dane musisz ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aboz napisał:

Taki doświadczony diagnosta, a sadzi takie farmazony. Od kiedy to klient wypełnia dokumenty wystawiane przez diagnostę po BT. Może zaświadczenie z OBT też klient za Ciebie wypełnia?

Tobie najwyraźniej tego doświadczenia brakuje i także wiedzy więc polecam nadrobić braki.

Jeżeli pracujesz na programie Norcomu to wyświetl sobie Wnioski i znajdziesz tam dokument "oświadczenie o dokonanych zmianach konstrukcyjnych" 

Jak masz życzenie to możesz go za klienta wypełniać.

Więc czekam na przeprosiny za poziom twojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopakowi od poczatku chodzi o Zaswiadczenie o zmianach co to niby uprawniony przedsiebiorca wypełnia jak cos w aucie przerobi a wy sie od razu czepiacie....Nieładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek1 nie pracuję na Norcomie i z całym szacunkiem do jego twórców, nie stanowi on prawa w tym kraju. Myślę, że zamierzenie Norberta i jego programistów było zgoła odmienne. Nie wypełniam żadnych dokumentów za klienta chyba, że chodzi o wniosek do zabytku, ale w tym przypadku klient płaci dodatkowo. Opisu zmian dokonanych w pojeździe dokonuje diagnosta na podstawie oględzin, badań i ewentualnie opinii rzeczoznawcy. Moja wiedza i umiejętności pozwalają mi na ocenę, czy to co widzę jest współmierne do tego czego oczekują przepisy. Dlatego nie robię np. zmiany rodzaju pojazdu z ciężarowego na osobowy, homologowanego na europejskim św. homologacji, w którym nie dokonano żadnych fizycznych zmian. Więc z przykrością odpowiem Ci, że na jakiekolwiek przeprosimy z mojej strony nie masz co czekać, bo moje stanowisko nie uległo zmianie. I przy okazji poproszę o podstawę prawną do żądania od klienta wniosku w formie papierowej/elektronicznej o BT.

7 minut temu, yogi1984 napisał:

Chlopakowi od poczatku chodzi o Zaswiadczenie o zmianach co to niby uprawniony przedsiebiorca wypełnia jak cos w aucie przerobi a wy sie od razu czepiacie....

Później jakiś świeżak przeczyta, że opis zmian wypełnia klient i dopiero będzie skucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek1 napisał:

Jak masz życzenie to możesz go za klienta wypełniać.

 

Zacznij może od wskazania podstawy prawnej, że klient miałby cokolwiek wypełniać. Widzimisię diagnosty takiej podstawy nie stanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie ..który krótko napisze jak postępuje w rzeczowym przypadku

3 godziny temu, michal_k napisał:

Przyjeżdża klient mówiąc: wymieniłem silnik.

Nie powie nam na jaki  bo ma taki kaprys i  z tego co rozumiem z wypowiedzi nie jest to jego obowiazkiem.

 

3 godziny temu, michal_k napisał:

Zmiana danych w DR będzie polegała wyłącznie na zmianie rubryk P.1, P.2, może P.3 i G. I te nowe dane musisz ustalić

Jak postępujecie w takim przypadku? Jak to ustalacie skoro musimy?.Pytam bo z tego co czytam to widzę że  całe zycie robię żle i za dużo czasem wymagam:/. Będę wdzięczny za krótkie i rzeczowe wyjasnienie mi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

Nie powie nam na jaki  bo ma taki kaprys

 

Więc możesz wymagać od niego opinii rzeczoznawcy jeśli sam nie jesteś w stanie ustalić danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po pierwsze szacun dla zespołu za bardzo profesjonalnie wykonany projekt. Każdy właściciel pojazdu może sobie z nim robić co mu się żywnie podoba. Co do legalizacji to mówiąc wprost jest to składak ( silnik Honda, napęd BMW..............). Pojazd po drogach  publicznych powinien być wożony na lawecie. Może jeździć na terenach zamkniętych dla ruchu publicznego (pokazy , zloty, rajdy na wydzielonych trasach, wyścigi na torach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.