Skocz do zawartości

wymiana silnika


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie mam też pytanie do tego tematu. Czy rzeczoznawca podczas weryfikacji pokolizyjnej sprawdza czy silnik zamontowany do tego pojazdu jest silnikiem, który powinien się w nim znajdować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wimtus napisał:

Czy rzeczoznawca podczas weryfikacji pokolizyjnej sprawdza czy silnik zamontowany do tego pojazdu jest silnikiem, który powinien się w nim znajdować ? 

Skąd takie pytanie?

Generalnie to rzeczoznawca ocenia szkody jakie powstały podczas kolizji a nie zespoły z których jest pojazd zbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi. Czasem jest tak, że oględziny rzeczoznawcy sprowadzają się tylko do uszkodzeń przykładowo tyłu samochodu. Czasem się o dodatkowe oględziny wnosi...

O jakiego rzeczoznawcę chodzi i z jakiego powodu opinię miałby zrobić?

Co to jest "weryfikacja pokolizyjna" i czego ma dotyczyć?

Na pierwszej focie od razy widać, że nie ma silnika, no to co weryfikować, jak złomiarze podjechali i zabrali. :icon_wink:

https://nto.pl/wypadek-na-autostradzie-a4-z-samochodu-wylecial-silnik-dwie-osoby-poszkodowane/ga/13077346/zd/28295730

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę chaotycznie napisałem. Chodzi mi o to czy zdarzają się przypadki, gdzie stwierdzono wymianę silnika (bez wykonania zmian konstrukcyjnych) i ubezpieczyciel z tego powodu chce zablokować wypłatę ubezpieczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam iż chodzi o jakiś driftolot który wyd... ił. w inny samochód - miałem taki przypadek - w pokwitowaniu oprócz kolizji wpis przez Policję - modernizacje pojazdu niezgodne z PoRD 132

Wszystko zależy od notatki jaką Policja przekazała ubezpieczycielowi 

Mogła być jeszcze całkiem prozaiczna sprawa - biegły w czasie identyfikacji pojazdu zajrzeć pod maskę i się zdziwił 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dobra troche odświeżymy bo naszły mnie pytania.  Wymiana silnika z diesla 2,5 na diesla 1,9 rodzaj pojazdu bez zmian cały czas osobowy.

Pytanie czy silnik ma spełniać wymagania i warunki techniczne na dzień dokonania zmian (Euro6) bo w warunkach technicznych jest zapis :

Cytat

2a. Pojazd, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy, powinien spełniać wymagania i warunki techniczne w zakresie dokonanych zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów, obowiązujące w dniu dokonania zmiany rodzaju pojazdu.

A zmiana rodzaju pojazdu nie następuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Warunki dotyczą daty zmiany rodzaju pojazdu. 

Czyli w Twoim przypadku powinno obowiązywać zadymienie określone w rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów, bo w życiu nie znajdzie klasycznego kwadracika z wartością zadymienia podawaną na tabliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

Czyli w Twoim przypadku powinno obowiązywać zadymienie określone w rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów

No właśnie tak też mnie się zdaje. Miałem klienta którego wygonili z innej SKP bo mu naopowiadali właśnie że jak zmienił silnik to ma mieć Euro6 teraz założony i powoływali się na ten zapis ale jak widać nie do końca przeczytali o co kaman :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

Ciekawe co mondrego by wymodzili jakby gościu wymienił silnik na taki sam jak miał, bo mu korbowód wyskoczył bokiem

W tym przypadku nawet by do nich nie pojechał bo po cóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qnick napisał:

Wymiana silnika z diesla 2,5 na diesla 1,9 rodzaj pojazdu bez zmian cały czas osobowy.

Może należałoby zmienić model pojazdu. Bo takie cuda już też widziałem, że po wymianie silnika w BMW 320 na silnik 2,5 litra, stacja zmieniła model z BMW 320 na BMW 325.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.