Skocz do zawartości

Pojazd straży pożarnej w prywatnym posiadaniu


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

IVVO - pogoniły za co

Z tego co wiem klient nic nie usunął - pojazd ma koguty, napis straż i wszystkie inne atrybuty i jest zarejestrowany na osobę prywatną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO - za uprzywilejowanie możecie go pogonić. Za nic innego. No chyba, że jako podstawę prawną badania o wyniku N podacie:

 

Przecież pani w WK powiedziała, że pożarnicze nie są dla zwykłych ludzi

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pani w WK powiedziała, że pożarnicze nie są dla zwykłych ludzi

Być może przeczytali tylko do przecinka i wyciągnęli takie a nie inne wnioski

§ 27. 1. Pojazd samochodowy straży pożarnej – pożarniczy,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można mieć prywatną karetkę?

A można mieć prywatnie policyjną nyskę o pseudo wywodzącym się od żony psa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można mieć prywatną karetkę?

 

Można. Zły przykład, bo obecnie prywatne karetki to nawet przewaga nad "publicznymi".

Jednostki ochrony przeciwpożarowej i sposób ich oznakowania i zasad użytkowania określa ustawa i z pewnością dotyczy mniejszej grupy prywatnych pojazdów/podmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale karetki służą do określonego celu zaiste.

A czy ten prywatny wóz strażacki można do pożaru wezwać? Jak się 998 wybierze to przyjedzie gasić czy ferment siać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale karetki służą do określonego celu zaiste.

 

A czy ten prywatny wóz strażacki można do pożaru wezwać? Jak się 998 wybierze to przyjedzie gasić czy ferment siać?

 

A czy każdą karetkę możesz wezwać do wypadku???

 

Jakie to ma znaczenie?

 

Dla Twojej informacji. Pod Twoim domem może stać prywatna karetka FLACK. Jak zadzwonisz pod 999 to i tak inna po Ciebie przyjedzie...

 

Kolejny przykład. Możesz mieszkać koło zakładów chemicznych, które posiadają w garaży - 200m - od Twojego domu wozy strażackie.... I wiesz co? Jak zadzwonisz pod 998 to i tak inne wozy do Ciebie przyjadą...

 

Matko - jak tak z Tobą piszę - nie tylko w tym temacie (patrz zaświadczenia z badań techn., patrz kwestie ochrony danych osobowych) - to nie tylko się zastanawiam z jakiej planety Ty jesteś, ale również ile masz lat :-D

 

PS. Pozdrawiam gimbusów z całej Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lat siedem i wiem, że te pojazdy bez względu na to gdzie parkują kiedyś jakiejś akcji - oby nie, ale jak już - to z sukcesem się przysłużą.

A toto, to co? ATRAPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie dziecko... Straż zakładowa nie weźmie udziału w akcji gaszenia Twojego domu. Podobnie jak np. wóz bojowy straży lotniskowej nie przyjedzie do pożaru Twojego domu tuż obok lotniska - tylko przyjedzie tam straż z PSP lub OSP odległej o kilka km :)

A prywatna karetka nie przyjedzie na wezwanie z telefonu 999 :)

 

Mimo, że ani jeden, ani drugi nie jest atrapą :)

 

Droga dzidzio - jest już późno, więc idź już spać, bo jako dziecko - do tego autystyczne jak mniemam - nie powinieneś już siedzieć przed komputerem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu krzaki.

Mi nie trzeba rzeczy oczywistych tłumaczyć. Mi trzeba wytłumaczyć do jakiej akcji tematyczny prywatny wóz bojowy straży pożarnej może zostać wezwany, a tym samym poczynić jakże szlachetny udział w niebezpiecznej akcji.

To tyle.

Acha! Jak czterolatkowi bym poprosił! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trzeba wytłumaczyć do jakiej akcji tematyczny prywatny wóz bojowy straży pożarnej może zostać wezwany

 

Do żadnej. Klient ma kaprys takowy mieć - bezcelowwo 8)

 

Dobranoc dzidziu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia w oparciu o opinie dotyczące pojazdów zabytkowy.

1. Zdemontować koguty ( tak by łatwo powrócić do stanu pierwotnego)

2. Nie usuwać trwale a zakleić (np folią magnetyczną ) napisy i oznaczenia.

Uzyskujemy efekt:

1. Dziś jeździmy bez problemów (interpretacyjnych)

2. Jutro możemy z niego zrobić zabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sygnałów świetlnych i dźwiękowych PORD w art. 66 ust. 4 pkt. 3 mówi jasno "Zabrania się:...umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;" Odnośnie pojazdów zabytkowych jest jeszcze zapis dopuszczający, pod pewnymi warunkami "4a. Przepis ust. 4 nie dotyczy pojazdu zabytkowego – w zakresie pkt 1–3, z zastrzeżeniem, że w przypadku pkt 3 obowiązuje zakaz korzystania z tych urządzeń podczas jazdy i postoju."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli to jest w pełni wyposażony pojazd specjalny to uważam że taki może pozostać .

( mam nadzieję że nie jest tu mowa o Żuku z motopompą na pace a o ciężarowym profesjonalnym wozie bojowym SP :) )

 

Zmienił bym tylko z Specjalny - Pożarniczy na Specjalny - inny .

cytat:

"INNY*/INNA* – pojazd, który na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji lub

zaświadczenia z badania technicznego zakwalifikowano do danego podrodzaju lub przeznaczenia nieokreślonego w zasadniczym podziale.

 

W definicji z PoRD cytat :

"36) pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;"

samochód może być specjalny , bo i wyposażenie jest i przystosowanie nadwozia też .

 

Przecież nikt tym zarobkowo ładunków ani ludzi woził nie będzie .

 

Żeby pani w WK nie mylił się z pożarniczym ( bo to prywatne być nie może :) ) zrobił bym inny , a jeżeli chodzi o funkcję miałby taka samą jak pożarniczy ( ale na cele prywatne :) )

 

Jeśli chodzi o oznakowanie jako pożarniczy ( czyli należący do straży pożarnej ) i wyposażenie uprzywilejowanego ( koguty itp. ) zrobił bym jak radzi markes30 - Zdemontować ( w znaczeniu zamaskować -nie niszczyć :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił bym tylko z Specjalny - Pożarniczy na Specjalny - inny .

 

Poświadczając nieprawdę??? Przecież przeznaczenie tego pojazdu to pożarniczy, co nie oznacza, że musi należeć do straży pożarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego inny? Skoro inny, to nie pożarniczy - prawda? A dlaczego nie, skoro ma wszelkie wyposażenie pożarnicze? Tylko błagam - odpuśćmy już kwestię tej nieszczęsnej pańci z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę ale niektórzy zastanawiają się nad tym po co prywatnej osobie wóz gaśniczy strażacki ? Otóż znam przypadki kiedy to rolnik zakupuje taki samochód ,po co ? Za wóz zapłaci coś w okolicy 100 tyś zł. a w czasie żniw na polu u obszarników pracuje kilka kombajnów o wartości grubo pomad milion złotych każdy ,dodatkowo ciągniki z prasami i samo zboże to nie rzadko na 200ha polu jest 5 do 10 milionów zł . Wiadomo że są ubezpieczenia ale co z tego jak maszyna w sezonie jest praktycznie nie dostępna od ręki . Dlatego coraz więcej gospodarstw zakupuje sprzęt gaśniczy aby zabezpieczyć swoje interesy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna przykład to duże zakłady pracy przetwarzające materiały niebezpieczne. Maja one swoje zastępy strażackie (straż przyzakładowa). Kiedyś jak te firmy były państwowe to i straż można było uznać za państwowa ale po ich sprywatyzowaniu straż tez jest prywatna.

Nie za bardzo wiem, skąd ta teoria, że straż musi być państwowa a wóz strażacki nie może należeć do prywatnej osoby :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy zdemontować urządzenia wysyłające sygnały świetlne i dźwiękowe w przypadku poruszania się po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ATRAPA wychodzi.

Ja się zastanawiam na co komu pojazd specjalny straży pożarnej (bo o takim mowa jest w temacie). I się okazuję, że dopóki prywatny właściciel tego auta nie przystąpi do jakiejkolwiek organizacji związanej z ochroną przeciwpożarową to se może tym wozem bojowym gasić własne pożary lub podlewać pomidory. Wszystko na własnych hektarach rzecz jasna.

A nawet przeraźliwego sygnału o zmiennym tonie i świateł błyskowych nie może mieć, a co dopiero powłączać je pędząc na akcję publiczną szosą, co nie.

Jaką akcję i gdzie? Kto, jak i po co to wezwie? 8/

I żeby nie było, że jak już... odpukać oby nigdy... to sporządzą protokół z treścią odmowy świadczeń ubezpieczeniowych bo do akcji sprzętu nieprofesjonalnego użyto. W sensie pojazdu nie należącego do jednostek ochrony przeciwpożarowej w tym innych jednostek ratowniczych.

ATRAPA zarejestrowana jako pojazd specjalny o przeznaczeniu pożarniczym. Tyle z tego na dwóch forach "wyłuskałem". I już! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam na co komu pojazd specjalny straży pożarnej

 

A ja się zastanawiam co to za pojazd - bo taka klasyfikacja i nazewnictwo NIE ISTNIEJE. Jest tylko "samochód specjalny - pożarniczy" - nie straży pożarnej :)

 

A z obu for niewiele wyłuskałeś z tego co piszesz. Pojazd nie jest atrapą - jest w pełni sprawnym pojazdem pożarniczym. A wyłącznie prywatną sprawą właściciela jest gdzie i po co będzie jej używał... Oczywiście w przypadku prywatnego właściciela "koguty" musi zdjąć.

 

To ja też zacytuję tamto forum (siebie zresztą) - furgonu do przewozu pieczywa też nie wolno mi mieć bo nie jestem piekarzem - tak?? :evil:

 

Aż się zastanawiam po co np. osobom, których rodzina to małżonek i jedno dziecko, aż pięcioosobowe auto!! To atrapa jakaś. Jak oni mogą jeździć takim autem, jak jest ich tylko troje?? Paranoja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.