Skocz do zawartości

Dziwny VIN


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

miałem kiedyś w astra g,ale tam był równolegle nabity drugi vin i był na to papier z opla o błędzie w nabiciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podejść do badania okresowego gdy pojawi się z takim VIN- em

 

Jest zgodny z DR? Może to tylko "zadrapanie" powstałe w wyniku jakiejś naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w dokumentach? Być może pojazd po kradzieży i ma nadany nowy numer, zgodny z DR.

Może to tylko "zadrapanie" powstałe w wyniku jakiejś naprawy.
Wygląda na celowe uszkodzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest zgodny, ale nie wiem jak bym miał go dyktować bez dowodu, zastanawiać się czy 0 jest 0 czy może 8. Klient pokazał opinię rzeczoznawcy ale z niej nic nie wynika- nr VIN- wykreślony a poniżej wykonana tabliczka zastępcza przez OSKP z logo ITS. Nie ma mowy o tym czy jest czytelny czy była albo nie było ingerencji w VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient pokazał opinię rzeczoznawcy ale z niej nic nie wynika

A co ona zawiera? Z jakiej przyczyny była wykonana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonana do celów rejestracji i zawierała wpis- nr VIN- wykreślony a poniżej wykonano nr VIN na tabliczce zastępczej wykonanej przez OSKP....- tabliczka z logo ITS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka tabliczką, ale numer ten co w DR musi być naniesiony trwale na części nie demontowalnej i musi być zgodny z tabliczką. Ten numer wygląda na unieważniony. Może kolega diagnosta popełnił jakiś błąd. Numer stacji masz na tabliczce , w internecie znajdź telefon do stacji i spytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem sie z czyms takim w range roverze, sprowadzonym z zagranicy, pan miał wystawiony odpowiedni kwitek ze numer nadwozia został nabity powtórnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd od początku zarejestrowany w Polsce (1999r.), w tym samym roku miał wydaną tabliczkę zastępczą a w 2007 opinię rzeczoznawcy. Rzeczoznawca uważa, że nie potrzebna jest żadna inna opinia bo jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ok bo numer jest zniszczony mechanicznie albo przekreślony pzez OSKP i jest gdzieś nabity nowy numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie mogę zrozumieć ?

 

Jest tabliczka zastępcza ? - wiec jaki numer na tabliczce zastępczej ?

( chyba nie ten sam co skreślony VIN?)

Jeśli jesteś tak miły to wrzuć pisemko od rzeczoznawcy bo jestem bardzo ciekawy co on tam nagryzmolił , że niby jest wszystko ok ?

Skreślony vin może oznaczać , że był on zafałszowany i po odzyskaniu auta nadano nowe numery ( te co są na tabliczce znamionowej) Piszesz że auto krajowe od początku więc jako UD wiesz jak wygląda nadany numer przez starostwo :) .

Jak piszą koledzy wyżej , odezwij się do stacji co numer nabijała może cię pokierują gdzie nabili nowy numer, jak trudno go namierzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jaki numer na tabliczce zastępczej ?

( chyba nie ten sam co skreślony VIN?)

Na fotce widać część tabliczki , słabo widać ,ale wydaje mi się że jest ten sam numer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca uważa, że nie potrzebna jest żadna inna opinia bo jest wszystko OK.

 

No i taki jest właśnie poziom rzeczoznawców w tym kraju - mimo zaklinania rzeczywistości przez Mojego Szanownego Przyjaciela z miasta Łodzi... :?

Jak można się w takiej opinii nie odnieść do widocznej "skazy" numeru nabitego??

 

Dlaczego się boicie i nie umieszczacie skanów takich opinii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki jest właśnie poziom rzeczoznawców w tym kraju

Ostatnio widziałem opinię rzeczoznawcy prostującą numer VIN, w którym omyłkowo zostały zamienione 2 znaki. W opinii napisano, że to zwykła pomyłka a rzeczoznawca sprostował VIN zamieniając 2 znaki ale nie te pomylone tak, że po zastosowaniu opinii mamy już 2 błędy z numerze VIN (zostały przestawione 4 znaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca uważa, że nie potrzebna jest żadna inna opinia bo jest wszystko OK.

Wrzuć tą opinię - poczytamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.